Jump to content
DuMuTkO

Проблем със съединителя

Recommended Posts

Когато колата е току що запалена, съединителят е страшно мек и сякаш ходът му е много малък. Съответно тогава зацепва на няма и сантиметър от мокета. След приблизително 30 секунди работа на колата, тази неприятна мекота изчезва и съединителят си е както си беше и преди, с лек пазен ход в началото и си отлепя на 3-4 пръста разстояние от мокета. Първата ми идея е проблем с горната помпа, но дали е така .. специалистите от форума нека се произнесат :)) Благодаря предварително!Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , бях пуснал тема точно за това.Моят отлепя на 3-4 пръста макс от мокета.2 пъти съм ходил до Бултрако и съм ги питал и са го тествали и казаха , че трябва да е така.На всичкото отгоре се качих на 2 чисто нови хонди Сивик и Акорд и при тях е по същият начин.Ако нямаш омасляване може и пружинката с гумичките ( ремонтният комплект ) да е омекнала доста с времето и затова да ти отлепя на има няма 1 пръст.Заври се отдолу и виж дали имаш омасляване над педала и около него.Виж си спирачната течност на какво ниво ти е и кога ти е сменяна последно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Долей спирачна течност. Аз доливах преди 6 месеца поради същата причина.Скоро не съм поглеждал. Горната помпа пуска по малко, но ще кара още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма спирачна течност, нали си светва лампа, не съм проверявал, но ме съмнява да е от това. И все пак ми е много странно защо като е студена колата, съединителят е страшно мек, все едно го няма никакъв и след малко се оправя? Дано наистина е от течността, както каза колегата, но мен лично ме съмнява малко ??Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като я запалиш сутрин, напомпи няколко пъти педала и ако се вдигне, значи наистина имаш проблем, я с въздух в системата, я с някоя от помпите ..Провери си и течността, сигнализацията мисля, че е само за спирачките ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно, като напомпя и педалът и втвърдява. Къде в София можете да ми препоръчата де отида да го видят?

Редактирано от DuMuTkO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да идеш някаде опитай с някой твой приятел да обезвъздушите системата на съединителя. Системата на съединителя е отделна от спирачната , така че споко. Даже може да си смениш цялата течност в системата, аз така направих преди няколко дена и имаше голям ефект. Не повече от 100/200 грама е цялата система ;). Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това ли е начинът за обезвъздушаване - пълня казанчето, напомпва някой педала докато аз гледам да спрат да излзиат балончета и после доливам пак до горе?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готово, направих обезвъздушаването, сега педалът се втвърди както си беше по старо му. Да видим докога ще издържи така :) Благодаря на всички колеги, които се отзоваха :)Поздрави и безаварийно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да попитам. Имате ли представа колко лв е ремонтният комплект на дорната помпа на съединителя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горна помпа ( ремонтен комплект ) 90левове оригинална от Бултрако а за долната незнам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...