Jump to content
enchev87

Въпрос за каре HDK HO-35A50

Recommended Posts

Здравейте колеги, налага ми се да сменям външните карета на civic-ка.Та въпросът ми е има ли разлики в оригиналното каре и посоченото по горе, пълна взаимозаменяемост ли има?Рових се доста във форума, видях че GLO е може би по добрия вариант но за HDK ми дават много добра цена.Другия ми въпрос е при скъсан маншон и вече леко потракване, може ли да се мине само със почистване и смяна на маншона или е заминало карето вече?Civica е от потписа, хечбек японка D15Z6 E-VTEC ( в няколко сервиза ми казаха че двигателя не е v-tec :) )

Редактирано от enchev87

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз 1,5 год.карах с чукащо каре,и на ляво и на дясно,демек доста разбито.Не съм мислел че ще ме остави някъде,защото не въртя гуми,карам нормално,но си беше редно да се смени.Не съм опитвал да го чистя и смазвам,щото нямаше да се оправи.По каталога на HDK за моята D15Z8 ,HDK HO-35A50 не стана,шлиците не са 26/28 ,а повече отвътре,май 32.Така че само сваляне ,мерене на дължини,диаметри и бр.шлици те спасява от връщане след това.А мотора ти е баш Втек ,и то икономика.Колко добра цена,за нещо което няма да пипнеш вече при положение че вземеш по-доброто?

Редактирано от kvd74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно затова пуснах темата, за да разбера дали пасва точно, и ако някой е сменял същото на същия civic да пише.Благодаря за бързия отговор, ми цената е добра защото ще трябва да взема 2 и ще ми доидат някъде 160 лв. Ако беше само едно нямаше да го мисля изобщо и щях да взема GLO-то.А за тракането, вече няколко месеца карам така, и аз не въртя гуми, но тракането се засили доста а ми предстои едно пътуване и ме е страх да не ме остави на пътя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега броих шлиците на смененото каре-26 външни/32 вътрешни,виж на ХДК номера колко му са те.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега броих шлиците на смененото каре-26 външни/32 вътрешни,виж на ХДК номера колко му са те.

Ами ето това са дадените параметри http://www.euro07.bg/catalog/scheme.php?id=1554Ще потърся някъде другаде за повече инфо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега броих шлиците на смененото каре-26 външни/32 вътрешни,виж на ХДК номера колко му са те.

По HDK - HO-35 е с 26 външни и 28 вътрешни щлици ..Това за което говориш ти 26/32 е НО-18 и НО-20 ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега броих шлиците на смененото каре-26 външни/32 вътрешни,виж на ХДК номера колко му са те.

По HDK - HO-35 е с 26 външни и 28 вътрешни щлици ..Това за което говориш ти 26/32 е НО-18 и НО-20 ..
Да ама тия НО-18 и НО-20 са без гривна за ABS.А и трансмисията на D15z6 и D15Z8 еднаква ли е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не е сменял каре на d15z6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...