Jump to content
fast_ghost

Освен Гарнитури и гумички?

Recommended Posts

Здравейте колеги Новак съм и не разбирам много от хонди. След три годишно ходене по мъките с моят фиат тотално се отказах от марката...Решил съм да взимам хонда 5 ген. 1.5 90коня дочух много добри мнения относно здравината на марката и специялно 1.5 двигателя попаднах на една обява обаче собственика казва, че е духнала гарнитура на главата и гумички на клапаните... иначе нямала други проблеми. За да духне главата на гарнитурата не трябва ли да е прегряла колата? Искам да попитам каква е цената на един такъв ремонт (без парите за майстор, защото смятам сам да я правя)Ако е прегряла има опасност да има изкривена глава? (евентуално шлайф)лошото е че ако я взема трябва да я взема "на сляпо" защото колата не пали. Моля някой да си изкаже мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гарнитура на главата около 100лв, а гумичките струват между 20 и 100лв, зависи от коя част на Тайван са :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги Новак съм и не разбирам много от хонди. След три годишно ходене по мъките с моят фиат тотално се отказах от марката...Решил съм да взимам хонда 5 ген. 1.5 90коня дочух много добри мнения относно здравината на марката и специялно 1.5 двигателя попаднах на една обява обаче собственика казва, че е духнала гарнитура на главата и гумички на клапаните... иначе нямала други проблеми. За да духне главата на гарнитурата не трябва ли да е прегряла колата? Искам да попитам каква е цената на един такъв ремонт (без парите за майстор, защото смятам сам да я правя)Ако е прегряла има опасност да има изкривена глава? (евентуално шлайф)лошото е че ако я взема трябва да я взема "на сляпо" защото колата не пали. Моля някой да си изкаже мнение.

А нещо за възможните щети? Спукан блок? как може да се познае... след, като колата не е в движение?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не няма как да ти е спукан блока, но може да се е умешило маслото с водата и не е добре за карантийте в блока ако е карана дълго време с заминала гарнитура.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги Новак съм и не разбирам много от хонди. След три годишно ходене по мъките с моят фиат тотално се отказах от марката...Решил съм да взимам хонда 5 ген. 1.5 90коня дочух много добри мнения относно здравината на марката и специялно 1.5 двигателя попаднах на една обява обаче собственика казва, че е духнала гарнитура на главата и гумички на клапаните... иначе нямала други проблеми. За да духне главата на гарнитурата не трябва ли да е прегряла колата? Искам да попитам каква е цената на един такъв ремонт (без парите за майстор, защото смятам сам да я правя)Ако е прегряла има опасност да има изкривена глава? (евентуално шлайф)лошото е че ако я взема трябва да я взема "на сляпо" защото колата не пали. Моля някой да си изкаже мнение.

А нещо за възможните щети? Спукан блок? как може да се познае... след, като колата не е в движение?
Ахам, демек... риск печели, риск губи :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам каква е цената на един такъв ремонт (без парите за майстор, защото смятам сам да я правя)

Ако е D15B2 гарнитура на Елринг е 30 лв.Ако е D15Z1 - 55 лв.Гумичките са 46- 48 лв. комплекта ..Само че е грехота да отвориш такъв мотор и да не му сложиш едни нови сегменти и ако има нужда, биелни лагери ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не няма как да ти е спукан блока, но може да се е умешило маслото с водата и не е добре за карантийте в блока ако е карана дълго време с заминала гарнитура.

Не само в блока... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...