Jump to content
Honda user

Странно потропване

Recommended Posts

Здравейте колеги,Колата е Сивик (Англичанка).Казусът е следния:Отпред от ляво (от към шофьора) се чува едно глухо и едва доловимо похлопване, когато минавам с лявото колело през ситни неравности. Прави ми впечатление, че похлопването е много на гъсто, в смисъл - движа се супер бавно (едвам се върти колелото) по много малки неравности, а тропането се чува много често - на един оборот на колелото сигурно 5-6 похлопвания.Тропането се чува най-вече при супер малки неравности и много бавно движение, има го също и при по-голяма неравност, но пак клопва тихичко, а не по-силно.- Със сигурност не е кормилна рейка, нито външни или вътрешни накрайници, щото са сменени от кола, която карах и преди да се свалят не тропаше грам.По описанието, което направих - какво предполагате, че може да е ???Благодаря за предположенията предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с хидравлична реика са биалетки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се обзаложим ли, че имаш луфт в пантата на вратата? ;)

 

От ТУК...

Разберете се същото ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз подкрепям Сепулба че може да е пантата на вратата. На ровера ми тропаше както обясняваш  че е често за едно завьртане колелото но за разлика от  теб не беше тьп звука и при мен се оказа рейката. 

Редактирано от mom4i74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предположенията - ще очаквам и още някое :)Със сигурност не е от вратата - от окачването е - чува се ясно, че е от предницата.Изключвайки рейката и аз залагам на биалетки - как да ги проверя ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вметка:При леко отворена врата луфта и тропането ги няма.Само при затворена е в горната панта!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

биалетките трябва да ги провериш в сервиз видимо няма как да разбереш зле ли са или не

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sebulba - не е от пантата при мен (за съжаление) - пробвах и при леко отворена, и при повече отворена, и при затворена вратаmom4i74 - не е и рейката, защото беше на другата ми кола и не тропаше грам, още повече добре знам как тропа рейка :)Преди малко качих колата на канал - първо огледах всички тампони - на носачи, на стабилизираща щанга, биалетки. Видимо всичко е като ново - нито са напукани, нито са смачкани...След това взех една 50см щанга и проверих за луфтове биалетките - абсолютно никакъв луфт нямат, а и тампоните им са като нови.Разклатих яко стабилизиращата щанга - нагоре-надолу -> никакъв шумПроверих и долните шарнири - бетон :)Каретата (външните са нови)На края разклатих цялата кола, натискайки я за калниците - и по този начин няма шум.Днес установих и още нещо - похлопването е от двете страни (не само от ляво) - клопка си самостоятелно от всяка страна, но от ляво е по-силно, от дясно почти не се чува. На павета го няма, има го при съвсем ниска скорост на неравен път, а още по-добре се чува при много бавно преминаване през малка дупка с отсечени ръбове. Направо не знам...Приемам още идеи ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами може би остана само като вьзможност конусните тампони на амортисьорите от горе ако са се смачкали или от  самите амортисьори да потропва ако са се разбили . Ако я качиш на тестера за амортисьори може и да се чуе от кьде е защото нали вибрира самия стенд. Аз скоро ходих да ги тестват мойте и цената беше 10лв за теста. Тьрсих си причина за да ги сменя но се оказаха перфектни вьпреки че са доста меки според мене.Провери и горните шарнири ама ги извади от шенкела и ги пипни на рька болтовете. С щангата като сьм ги напьвал непоказаха да имат луфт или поне аз не видях но като пипнах на рька болта след като е изваден от шенкела се усети луфта.

Редактирано от mom4i74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накладки?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накладки?!

Не са накладките - опитах и при спускане с леко натисната спирачка (обран луфта на накладките) пак си клопка."mom4i74" - ще проверя горния шарнир, като го извадя от шенкела (както казваш), но първо ще сменя биалетките, защото като я гледах на канал бяха идеални, но днес вдигнах на крик и ето какво се видя:Снимка 1Снимка 2Снимка 3Това е при вдигнато на крик предно колело. При това стабилизиращата щанга се усуква леко и отдолу се вижда това, което съм снимал.Какво ще кажете - това разбита биалетка ли е или е нормално ?Ако е разбита, търся съвет - от къде да купя качествени (и евтини :P ) биалетки ? Редактирано от Honda user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега. Имам същата "консерва",със същия проблем. Биалетката ти е здрава, има още хляб докато се смачка видимо. Сигурен съм, че са горните шарнири. Биалетката стърже, на метал постоянно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера минах през същия проблем.И аз бях сложил кормилен накрайник от старата ми рейка,но се оказа,че точно той е сдал багажа.Проверката се прави от хора,които разбират и трябва да са двама.За смяната ми взеха 10лв. и става за 20-30 мин.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички.Търсенето ще продължи може би другата седмица, че сега съм много зает.Разбера ли от какво е - ще пиша веднага.И да не разбера, ще пиша какво съм проверил...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притичай до Фена нали сте си у Дупница, мисля че ше ти реши проблема!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той сигурно ще помогне, ама как застудя - не е за работа, пък и все нямам време. Ще излезе все на някъде :)Благодаря за мненията!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега какво стана с проблема ,оправи ли го ? И при мен се появи същия проблем , при бавна скорост най вече на павета потропва на глухо Публикувано изображение

Редактирано от Юлиян

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...