Jump to content
honest

Въпрос за въздуха в купето

Recommended Posts

Здравейте колеги! Имам следния въпрос: когато карам (с изключени духалки) вътре в купето влиза въдух през въздуховода (при шофьора и при пасажера). Като включа врътката и клииматика примерно, този въздух пак си влиза, съответно ако е включен климатика си влиза студено, ако е включено парното - топло. Когато колата не е в движение, въздух не влиза - съответно според мен, не е от ключа (врътката) нещо. Нормално ли е това или да мисля, че има проблем? Благодаря на отзовалите се предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам и още един въпрос за да не отварям нова тема.ама има едно копче по средата от средните духалки като е нагоре е със синя стрелка а като е надоло е с зелена стрелканякои знае ли каква е разликата:rolleyes: и за какво служи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

копчето със стрелката на централната конзола е за освежаване на въздуха в купето,когато се вижда синята стрелка въздуха влиза директно отвън,когато се вижда червената въздуха минава през парното,но това лостче работи само за отворите на централната конзола не за цялото парно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е, когато колата не се движи да не влиза въздух. При всички коли е така. В движение се усеща, защото се получава въздушна струя, а когато колата в покой няма как въздуха да влезе сам ако няма какво да му помогне (или ако влиза някак си не се усеща). Представи си го така: когато караш и си извадиш ръката през прозореца и когато си спрял и пак ръката ти е от вън. В единия случай дука, а в другия не. Там мисля, че е същото. Надявам се, че съм разбрал правилно въпроса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Имам следния въпрос: когато карам (с изключени духалки) вътре в купето влиза въдух през въздуховода (при шофьора и при пасажера). Като включа врътката и клииматика примерно, този въздух пак си влиза, съответно ако е включен климатика си влиза студено, ако е включено парното - топло. Когато колата не е в движение, въздух не влиза - съответно според мен, не е от ключа (врътката) нещо. Нормално ли е това или да мисля, че има проблем? Благодаря на отзовалите се предварително!

Това може да се промени с врътките под тях-наляво-надясно се отварят и затварят клапите...При мен поне е така. Не разбирам,обаче за кой бутон и какви стрелки говорите.Моля някой да обясни по картинката: My link

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, за врътката със степените на вентилатора (OFF, 1, 2 , 3, 4). Когато е на OFF и съм в движение, влиза въздух от вън. Примерно ако пред мен кара Икарус, при мен вътре в купето ще се напълни с изгорели газове от Икаруса, въпреки, че врътката е на OFF. Преди съм имал друга кола, и при нея, когато копчето беше на OFF, външен въздух НЕ влизаше в купето!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един др бутон който ти върти въздуха в купето или смуче от вън. Изглежда като кола с една стрелка която влиза в нея. Това е клапата, която ти спира потока въздух от вън. Ако я пуснеш няма да ти влиза пушека от Икарус-а. Като гледам линка на снимката на колегата temerut се намира точно под врътката с ON/OFF до копчето за климатика. Но зимата тр да взима въздух от вън, за да не се запотяват стъклата.

Имах предвид, за врътката със степените на вентилатора (OFF, 1, 2 , 3, 4). Когато е на OFF и съм в движение, влиза въздух от вън. Примерно ако пред мен кара Икарус, при мен вътре в купето ще се напълни с изгорели газове от Икаруса, въпреки, че врътката е на OFF. Преди съм имал друга кола, и при нея, когато копчето беше на OFF, външен въздух НЕ влизаше в купето!

 

Редактирано от Вен_РВ1456ВС

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един др бутон който ти върти въздуха в купето или смуче от вън. Изглежда като кола с една стрелка която влиза в нея. Това е клапата, която ти спира потока въздух от вън. Ако я пуснеш няма да ти влиза пушека от Икарус-а. Като гледам линка на снимката на колегата temerut се намира точно под врътката с ON/OFF до копчето за климатика. Но зимата тр да взима въздух от вън, за да не се запотяват стъклата.

 

Имах предвид, за врътката със степените на вентилатора (OFF, 1, 2 , 3, 4). Когато е на OFF и съм в движение, влиза въздух от вън. Примерно ако пред мен кара Икарус, при мен вътре в купето ще се напълни с изгорели газове от Икаруса, въпреки, че врътката е на OFF. Преди съм имал друга кола, и при нея, когато копчето беше на OFF, външен въздух НЕ влизаше в купето!

 

Според мен има някакъв проблем. Карам един служебен форд, днес направих тест, като дам врътката на OFF и карам със 100км/ч да речем въздух отвън НЕ влиза. А за бутона, който казваш колега, дори да е натиснат, пак е така. Като завъртя врътката на някаква степен, този бутон за въртене на въздуха в купето си работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...