Jump to content
giktak

Проблем при палене

Recommended Posts

Привет на всички колеги . Имам проблем с моя акорд купе 1999 г. когато запалвам колата . Това , не се получава винаги значи след като няколко пъти е палена и гасена в един момент като дам на контакт неще да запали стартера си върти , но неще да заработи мотора все едно няма бензин в нея , а то има винаги . Първо мислех ,че е възможно от самия ключ за запалване и пробвах с другия ключ , но положението е същото . Възможно ли е от алармата да прави тези проблем тя е фабрична , не е поставяна допълнително . Ако някои знае нещо нека да пише или да даде съвет от какво може да е проблема . Предварително благодаря на всички .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като не ще да запали бензиновата помпа чува ли се? Ако когато не ще да пали не се чува помпата- главно реле. При сивиците е под волана една сива кутийка с букса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата се чува как подкачва гориво . След като изчакам 1 или 2 минути и сложа ключа тя запалва без никакъв проблем затова незнам от какво може да е проблема .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензинов филтър сменял ли си ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата се чува как подкачва гориво . След като изчакам 1 или 2 минути и сложа ключа тя запалва без никакъв проблем затова незнам от какво може да е проблема .

Пробвал ли си да дадеш веднъж контакт, изключва помпата, връщаш ключа, втори контакт и дали пали? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другият път като ти направи съшият проблем, виж дали има ток на свещите. Ако няма - проблема е ясен, и се крие в бубината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами филтъра съм го сменил пред 10000 км. , не съм пробвал да дам на контак да зареди помпата и да изключа и след това да пробвам от ново , но и това ще пробвам . Иначе съм вадил една от свещите и съм пробвал да запали и няма проблем пали .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами филтъра съм го сменил пред 10000 км. , не съм пробвал да дам на контак да зареди помпата и да изключа и след това да пробвам от ново , но и това ще пробвам . Иначе съм вадил една от свещите и съм пробвал да запали и няма проблем пали .

Смених филтрите и маслото защото минах 10000км. и проблема с паленето си го има . Пробвах като дам на контакт да зареди помпата и го изключа и след това на ново давам на контакт и да запаля , но неще .Извадих кабела на една от свещите и като завъртя не дава искра ,а свещите са нови и кабелите също .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! Според мен проблема може да в комутатора или бубината, но аз лично залагам на комутатора. Успех и да пишеш как си разрешил проблема ;).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич, сменяй релето под волана ти е отдолу и няма да имаш проблеми. Аз я имам същата кола и имах същия проблем с паленето докато един ден реши че въобще няма да запали, и се наложи да го сменя. Става точно за 5 мин. и сега вече нямам никакъв проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същият проблем това е от главното реле под волана една черна плоска кутийка която има студена спойка и понякога не иска да направи връзка и не дава ток на помпатазатова не пали аз все още си карам така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата се чува как подкачва гориво . След като изчакам 1 или 2 минути и сложа ключа тя запалва без никакъв проблем затова незнам от какво може да е проблема .

Горните мнения - ммНе... :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Помпата се чува как подкачва гориво . След като изчакам 1 или 2 минути и сложа ключа тя запалва без никакъв проблем затова незнам от какво може да е проблема .

 

Горните мнения - ммНе... :P

 

Свалих релето от под волана и презапоих всички споики които има за сега не ми е правила проблем с паленето е ще изчакам няколко дни и ще пиша . Благодаря на всички за съветите които ми дадохте за проблема предварително .Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам същия проблем с Хонда Шатъл 2.2i автоматик , давам на контакт въртя и нищо , бензин има чувам помпата как подкачва но нищоо дали проблема може да е същия :))не съм пробвал свещите дали дават искра по късно ще пробвам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Ако когато не ще да пали не се чува помпата- главно реле.

 

Добре е да пробва искренето някой, който знае как!

Колегата с темата едва ли е оправил колата или е чувал нещо като помпа, ама не баш. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Помпата се чува как подкачва гориво . След като изчакам 1 или 2 минути и сложа ключа тя запалва без никакъв проблем затова незнам от какво може да е проблема .

 

Горните мнения - ммНе... :P

 

Свалих релето от под волана и презапоих всички споики които има за сега не ми е правила проблем с паленето е ще изчакам няколко дни и ще пиша . Благодаря на всички за съветите които ми дадохте за проблема предварително .Публикувано изображение

 

 

 

 

Здравейте на всички . След две седмици карене с презапояването на споиките на релето вече го няма проблема с паленето . Сега всичко си е на ред

незнам със сигорност дали проблема е бил от това , но щом проблема го няма за мен проблема е идвал от това реле под волана . Несъм голям специялист по хонди , но съм им голям фен и като има нередности по колата се дразня . Така беше и със сивика купе който имах . Благодаря на всички който ми дадоха съвети за проблема още веднъж . Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...