Jump to content

Recommended Posts

Смених задните тампони на носачите и реших да направя реглаж,преди да направя не дърпаше на никаде,ама предните гуми сжиреха много в завой и при спиране мислех че са меки и стари,на реглажа момчето ме пита дали ми дърпа на дясно,викам не,предно ляво било право но по назад а предно дясно отворило малко,след кат го нагласи,започна да дърпа на ляво както беше казал,и така сега спряха да свирят гумите но като я пуснеш трагва на ляво,и така кжо да правим са,удар май няма,смисал рог и от доло не е правена и мачкана,сигурно в дупка или тротоар е ударена че е изместена на зад,носач или шенкел да сменям как да разбера,един градус и 13 минути е разликата между ляво и дясно колело,колата Сивик 1.4 ис 98 год. Англичанка а реглажа е правен на борсата в Дружба дет ги хвалят

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намираш един здрав стълб, вземаш едно неразтегливо въже и я връзваш за носача до шарнира. На свободна почваш да я лашкаш като я засилваш от 20 или 30 сантиметра. И мериш с ролетката от ляво и отдясно междуосово разстояние. Ако не си го правил по добре я закарай на майстор да ти я разпъне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма усукан рог или друго нещо провери си надлъжната оптяжна щанга която опъва носача напред и тампоните и.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах, кой ти смени задните тампони, и как (на място или на преса)? Под задни тампони да разбираме ли големите тампони на задния "мост"? Задницата регулирана ли е перфектно? Ако не е, с регулиране на предните колела няма да оправиш нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сменени са на място на подемника с чук чи избиха и набиха,а от другата страна един подпираше с тръба,сменени са в Юби ко,Горубляне с оргиналн и момчето ми я регулира задницата на реглажа в Дружба на борсата,и са се чудя да купувам ли носач долен и шенкел

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, задните си ги правил на едно място, предните на друго (ако правилно съм разбрал?).Избери си едно от двете места, отиди да ти регулират всичко наново, и чак тогава, ако пак не е наред, връзвай синджира, или както там се прави разпъването.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намираш един здрав стълб, вземаш едно неразтегливо въже и я връзваш за носача до шарнира. На свободна почваш да я лашкаш като я засилваш от 20 или 30 сантиметра. И мериш с ролетката от ляво и отдясно междуосово разстояние. Ако не си го правил по добре я закарай на майстор да ти я разпъне.

Колега'CR-V B20Z1', от такива идеи като твоите за стълва, не са останали читави по улиците. Нали затова са сервизите , за да идем там и да ни помогнат с каквото могат. Верно, че не всеки има финансовата възможност, но това е кола в която се возим, а возим и други хора, ако нешо се скъсва когато сме в движение от това лашкане. Аз препоръчвам без намесата на компетентен да не се изваршва тази процедура. п.п: Аз лично не бих рискувал да не увредя и нещо което си е в ред. Поздрави!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е това с стълба ми хареса страхотна идея как сам да си прецакаш колата отиди на свестен майстор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Тази идея със вързването за стълб може да свърширабота но за голямо изместване(след сериозен удар)и за грубо наместване.След това финното наместванестава на специален стенд да се докара с милиметридо заводските данни.Минал съм по този път и затова го споделям.Стенда мисля,че се наричаше ДОЗЕР но не съм сигурен.Лошото е че ги има в малко сервизи и операцията не е никак евтина(за Сивика доколкото си спомням ми взеха 150лв.)за предна дясна страна.Това е единствения и най-сигурен начин да стане ремонта добре.поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...