Jump to content
mussi

ABS-Англичанка

Recommended Posts

Здравейте колеги проблема е следният,при всяко палене се чува едно брамчене установих,че е от abs та мисалта ми е дали е нормално или не?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а свети ли ти лампата за АБС понякога (жълтата). Не знам дали е нормално но и при мен е същото, но от време на време ми се включва тази лампа и нямам АБС. Някъде четох, че при мен проблема може да е и от нялягането което прави тази помпа. Но шумът, за хубаво или за лошо който чуваш е от нея.

Редактирано от 4ushi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Прелюда ми прави така и бмв-то ми някога и то сьщо. Това е тест на помпата на абс и е нормално да я тества всеки пьт като се даде на контакт и се подкара колата.  Щом не свети лампата значи нямаш проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Прелюда ми прави така и бмв-то ми някога и то сьщо. Това е тест на помпата на абс и е нормално да я тества всеки пьт като се даде на контакт и се подкара колата. Щом не свети лампата значи нямаш проблем.

И при моята англичанка е същото,даже като я взех отидох при майстора,защото тоя шум го нямаше на Жигулата;) и той ме успокои -сработва ти АБС-а няма страшно.При мен има проблем с помпата-изтича маслото,с което тя работи и затова майстора ми изключи лампата на таблото да не свети постоянно.Иначе АБС-а работи само си доливам масло в резервоарчето на помпата и си карам спокойно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Прелюда ми прави така и бмв-то ми някога и то сьщо. Това е тест на помпата на абс и е нормално да я тества всеки пьт като се даде на контакт и се подкара колата. Щом не свети лампата значи нямаш проблем.

И при моята англичанка е същото,даже като я взех отидох при майстора,защото тоя шум го нямаше на Жигулата;) и той ме успокои -сработва ти АБС-а няма страшно.При мен има проблем с помпата-изтича маслото,с което тя работи и затова майстора ми изключи лампата на таблото да не свети постоянно.Иначе АБС-а работи само си доливам масло в резервоарчето на помпата и си карам спокойно.
Можеш ли кажеш къде наливаш маслото и какво е? Ако може и снимка да дадеш ще съм ти много благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се притеснявай и моята е така няма нищо което да те притеснява освен ако лампата ти свети тогава вече има проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Прелюда ми прави така и бмв-то ми някога и то сьщо. Това е тест на помпата на абс и е нормално да я тества всеки пьт като се даде на контакт и се подкара колата. Щом не свети лампата значи нямаш проблем.

И при моята англичанка е същото,даже като я взех отидох при майстора,защото тоя шум го нямаше на Жигулата;) и той ме успокои -сработва ти АБС-а няма страшно.При мен има проблем с помпата-изтича маслото,с което тя работи и затова майстора ми изключи лампата на таблото да не свети постоянно.Иначе АБС-а работи само си доливам масло в резервоарчето на помпата и си карам спокойно.
Колега не знам как се успокояваш с това, че като ти изключил майстора лампата за да не свети и ти си мислиш, че работи АБС-а. Тествал съм и съм сигурен поне при мен, че като ми светне лампата не работи и предпочитам да я виждам, свети или не свети. Внимавай и по добре си я вържи пак да не стане беля и да разчиташ на уж работещ АБС на който постоянно доливаш . Ако ти блокират някъде колелата може и да не успееш да стигнеш до "майстора" после за да му теглиш майната. Затова са ги сложили японците там тея лампи за да знаеш кое не функционира и да внимаваш !!!п.п Не се заяждам , мисля ти доброто понеже масово се самоизбиваме по пътищата :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента карам един чисто нов Форд и от време на време чисто нов Ситроен и Нисан- шум няма. Едва ли при Хондата оригинално трябва да има. Само при Ситроена и Форда преди палене, докато текат тестовете на всичко и всички лампи на таблото светят се чува леко бръмченето от горивната помпа. Сега е добре някой майстор да се намеси в темата- дали има такова явление и как се отсранява. На колегата с течащата помпа- намираш 100лв. Разравяш се из темите "Купува продава"- купуваш нетечаща- И ВЕДНАГА СМЕНЯШ МАЙСТОРА. Живота ти струва повече от тия 100- 150 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

И Прелюда ми прави така и бмв-то ми някога и то сьщо. Това е тест на помпата на абс и е нормално да я тества всеки пьт като се даде на контакт и се подкара колата. Щом не свети лампата значи нямаш проблем.

 

И при моята англичанка е същото,даже като я взех отидох при майстора,защото тоя шум го нямаше на Жигулата;) и той ме успокои -сработва ти АБС-а няма страшно.При мен има проблем с помпата-изтича маслото,с което тя работи и затова майстора ми изключи лампата на таблото да не свети постоянно.Иначе АБС-а работи само си доливам масло в резервоарчето на помпата и си карам спокойно.

 

Колега не знам как се успокояваш с това, че като ти изключил майстора лампата за да не свети и ти си мислиш, че работи АБС-а. Тествал съм и съм сигурен поне при мен, че като ми светне лампата не работи и предпочитам да я виждам, свети или не свети. Внимавай и по добре си я вържи пак да не стане беля и да разчиташ на уж работещ АБС на който постоянно доливаш . Ако ти блокират някъде колелата може и да не успееш да стигнеш до "майстора" после за да му теглиш майната. Затова са ги сложили японците там тея лампи за да знаеш кое не функционира и да внимаваш Публикувано изображение

 

п.п Не се заяждам , мисля ти доброто понеже масово се самоизбиваме по пътищата :(

 

Спокоен съм защото не съм състезател;) и карам внимателно.Иначе помпата исках да я сменям,даже се свързах с BG Alex,който продаваше помпа за англичанка,но като му изпратих снимка се оказа,че моята била от по-старите модели и неговата няма да стане на моята кола.Наливам спирачна течност в едно резервоарче,което е отгоре върху помпата,като изтече доливам пак и така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...