Jump to content
kazadores

Спирачни дискове -5 ген хеч

Recommended Posts

Здравейте колеги,наближава моментът,когато трябва да сменя спирачните дискове отпред на сивика (5 ген хеч).Все още съм с оригиналните дискове на 240 мм.Попринцип сменям всичко с оригинални части,но този път съм изправен пред дилема: дали да си поръчвам оригинални дискове или да ги заменя с Brembo Max,отново на 240 мм.Изчетох разни теми по въпроса,но все на колеги с по-големите спирачки.Въпросът ми е дали ще се усети осезаема разлика и дали си заслужава да се използват афтърмаркет дискове.Цената и на двете е горе долу еднаква,така че парите не са фактор.Благодаря и поздрави :) (моля само без изказвания "сложи си големи спирачки" или нещо подобно.Интересува ме фабричната система на 240)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще усетиш положителна разлика, само ако използваш и читави накладки, но не очаквай чудеса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа, такъв тип спирачки спират по-зле преди да загреят добре.Освен, ако нямаш намерение да караш по-агресивно, според мен няма нужда да хвърляш пари за нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лъжеш се :lol: карам точно с brembo max и колата спира както студена (веднага след като потегля) така и загряла (след 20тина км градско) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моите спират също. Говорех за по-ексремни ситуации. Каква точно е разликата в цените?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време бях питал за такива дискове и ми казаха че Брембо макс на 240мм не се произвежда. Надявам се колагата да сподели от къде мисли да ги вземе. Аз питах при официалните представители (поне за такива се представят) във Варна и казаха че на 240мм има само обикновено Брембо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и в онлайн каталозите на "Брембо" не открих такива .Има само на 240мм. обикновени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз намеих една фирма,която се казва Манимпекс,те внасят Brembo.Попитах ги и казаха,че ги нямат в наличност,но може да се поръчат и казаха,че за 240 мм имат и обикновенни (около 50 лв на бр) и Max (около 90 лв),като човека ми каза,че разликата между обикновенния и Max е само в нарезите за почистване на диска и не си заслужавало само за това да плащам почти двойна цена.Това е което ми казаха.Наистина 50 лв ми се вижда евтино за брембо,но не би трябвало да са ментета...знам ли :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно със същите разговарях и аз, но с магазина във Варна. Явно от Брембо са решили да направят и за малолитражките :) Сподели после какво си взел колега. И задължително питай за гаранция, да не се окаже някой диск крив.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...