Jump to content
honest

Какво да гледаме при покупка на ХРВ

Recommended Posts

Здравейте колеги! Харесал съм си едно едно ХРВ '98, 4х4, 105 коня с климатик. Изчетох много информация, видях темата в раздела "какво да гледаме при покупка на автомобил", но искам да разбера слабите места на модела. За да мога при евентуална покупка да се спра на тях. Също ако има колега от Варна, на който мога да разчитам при евентуална покупка да дойде със мен на място за оглед (ще си платя за услугата!). Благодаря предварително на отзовалите се!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен общовалидните неща с другите автомобили тук много капризен е задния диф. Първо се поинтересувай с какво масло е вътре. Ако е с правилното е много безпроблемен агрегат. Ако не е започват щумове и му се разказва играта. Правилното масло го пише на лепенка на самия диф. Поинтересувай се и кога е сменяно за последно. Лягаш отдолу и гледаш дали всичко е ок. Тук имаше описан случай на продажба без кардан. После пробваш в движение дали се включва 4 Х 4. Или на кал като ти пребуксуват предните колела или на ролки в серви. След като включи 4 х4 трябва да усетиш едно побутване отзад и да се измъкнеш. Зимата с добри гуми е истинско удоволствие да караш такъв автомобил.Ако можеш пусни снимки да видим колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз понеже ще я карам в сервиз, може ли майстора да каже дали е ок 4х4 от пръв поглед. Едва ли ще имам възможност в това топлото време да намеря кал...И по какво се познава, че е 4х4, понеже в обявата пише, че е, но знам, че има модели, които не са.

Редактирано от atoma
Предното мнение не �е цитира!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, не всички 105 коньови са 4 х 4. Не е трудно да ги разбереш, 4х4 има заден дефиренциал и кардан, навеждаш се отдоло и гледаш. А дали е ок от пръв поглед е молко трудно да се каже, трябва да се пробва. Но задължително се убеди, че е 4х4 и че работи нормално. Ако трябва отиди в сервиз където имат валяци. Това е магията на тази кола, в някой ситуации се справя по-добре от баш джиповете, въпреки че няма блокажи, бавни и други такива.Няма да е зле да вземеш някого със себе си. Момчето което купи моето ХРВ е от Варна, много е в час с колите въпреки, че това беше първата му хонда. Два дни само ме разпитва и тества. Ще говоря с него дали може да ти съдейства, но не поемам никакъв ангажимент.Тук в форума има много колеги от Варна, дано се включат, че като те гледам си преметнат още докато прекрачиш оградата на автокъщата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега, ако можеш да ми дадеш някакви координати на някой колега от Варна, ще съм ти благодарен, ако трябва ще си платя за услугата. Но съм се уговорил за утре към 14ч. да ходя към един сервиз да я гледат, така че, ако ще даваш координати, трябва да стане по-бързичко, за да мога да се свържа с въпросния колега. Мерси предварително колега!П.С. Колата не се намира в автокъща, ами е от частно лице. А за продавачите от автокъщите във Варна, мога само да кажа, че са алчни измамници!

Редактирано от honest

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам само, за нещо, което забелязах в последствие. Като отворих аутодатата и цъкнах на 1998 година, ХРВ не излезе. Излиза като резултат от '99 година. Колата, която ще гледам в обявата е писана 1998г. !? Възможно ли е това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам само, за нещо, което забелязах в последствие. Като отворих аутодатата и цъкнах на 1998 година, ХРВ не излезе. Излиза като резултат от '99 година. Колата, която ще гледам в обявата е писана 1998г. !? Възможно ли е това?

Да:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Производствената година в хонда започва /и свършва/ септември месец, тоест кола произведена например октомври 98 г. се води произведена през производствената 99 година. Предполагам, че за това е объркването. По талон може да е 98 година. Иначе не мога да ти дам координати на колеги без те да са съгласни. Я дай ВИН- на колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам ВИН-а. Колега, ако не ти е проблем, утре като разбера ВИН-а, мога ли да разчитам на тебе, ако ми оставиш един тел. за връзка, да ти се обадя и да ми кажеш какво излиза?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0877 958929 Петър. Прати ми го като ес ем ес, аз после ще ти кажа резултата. Кажи само по кое време че сега съм в Каварна и да не съм по плажовете или по рускините и да чакаш много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам някъде към 13ч. ще мога да ти кажа ВИН-а. А ако някой ден минаваш към Варна, звънни един тел. да те почерпя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D:D:D:D:D:D:D:DВече мога да се похваля с нова придобивка!!!!! Засега колицата мнооого ме кефи! Тия дни като и ударя една автомивка, ще кача и малко снимки да я видите. Благодаря на всички, които се отзоваха на въпросите ми!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честитооооо.След ВСЕКИ риболов проверявяй маслото на мотора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честитооооо.След ВСЕКИ риболов проверявяй маслото на мотора.

Какво имаше предвид с това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...