Jump to content
boeder

Свети лампа (!) само сутрин

Recommended Posts

здравейте колеги карам Honda civic 96 D15Z6 и имам проблем когато сутрин запаля колата ми свети лампа (!) когато я покарам известно време изгася сама и повече не свети до другата сутрин някои имали идеа какво може да и има ??? Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разцъкай си ключето на ръчната и си виж нивото но спир течност

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има спирачна течност кво ли не правих маслото смених понеже миналата седмица когато маслото ми беше под мин. светна пак същата лампа колкото и странно да звочи всички филтри смених ... И не знам какво иска още .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не ти е развален датчика за нивото който се намира на капачката на спирачната помпа? Като ти свети сутрин пробвай да махнеш капачката и размьрдай поплавька или откачи кабела от датчика да видиш дали ще изгасне. Твойте накладки имат ли ел.датчик за износване или си с акустична пластина?

Редактирано от mom4i74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно че само сутрин го прави и като я покарам 1 2 км и изгасва сама и не се вклучва повече

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накладките. са ти за смяна,и то предните

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как реши колега , че накладките му са за смяна :D Хонда нямат електронен датчик на накладките , а както каза колегата горе - акустична пластина ;) Що се отнася за лампата - провери дали нямаш стотинка паднала около ръчната , която да дава на контакт-късо и да се ебава с тебе ;) Случвало ми се е това на една от хондите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колеги като и смачкам спирачката педала потъва и ми светва лампата (!) ко правим в такъв случай сега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като потъне педала колата спира ли? да не се е прецакала помпата

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спира кове направо но потава педала и светва лампата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом потьва педала и свева лампата значи имаш голям ход на някое бутало и намалява течноста докато обере луфта. Взьможна причина е голям луфт отзад между накладките и барабана ако си с такива-неработещ саморегулиращ механизьм. Или луфт в лагер на главина . Тогава пак ще е голям хода на буталото докато обере хлабината. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не е така, при мен едното ми задно колело кове на половина по-слабо от другото и проблема е от цилиндърчето, че има доста голям ход. А ако това което казваш за причина ,то и при мен трябва да ми свети лампата (!),но не ми свети. Нещо друго има при колегата "Boeder"! Може ,ако е сменял нещо по спирачната уредба и не е обезвъздушено както трябва и от това да свети лампата .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом нивото на течността ти е наред , значи е дошло време за гумички на самата помпа :( Но преди това - нова течност , обезвъздушаване , проверка на предни и задни накладки , обстоен оглед за теч и най-накрая ако нищо не се промени - разглобяване на помпата и ремонт или някоя помпа втора ръка ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...