Jump to content
Dormil

Покупка на Хонда Акорд

Recommended Posts

Привет, искам да си купя нова кола. Към момента съм се спрял на модел Хонда Акорд задължително бензин с ръчни скорости. Днес ходих да погледна един екземпляр, но това което ме притеснява е невъзможността да я закарам в сервиз и респективно че е нов внос и няма да има прехвърляне а до колкото разбрах от продавача, ще мине през КАТ и от там директно се регистрира на мое име. Не съм достатъчно запознат с цялата схема на кола нов внос, но идеята да е вкарана от Германия на името на тираджия/шофиор който дори няма да видя и няма да се разписва никъде малко ме стряска. Като цяло бих искал да помоля за мнението ви за този автомобил -> http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11310631754246123&f1=details не съм добре запознат с модела, така че всичко ще е от полза като коментар. Дори бих искал да помоля ако има колега с този модел да го заведа да я погледне... като разбирасе ще почерпя. Идеята е че до колкото я разгледах, колата не е карана много и си е поседяла и преди да се вкара в България. Друго притеснително е че се намира на една вила в село до София. Иначе си работи/пали дори климатроника духа прилично има си "стикери" с информация кога какво е сменяно, което разбирасе винаги може да се подправи. Ще се радвам да споделите какво мислите, и разбирасе още повече ако има желаещ да асистира при избора. Благодаря предварителноПоздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое село до София?Защото и аз съм в околните села и,ако ми е на близо ще се радвам да помогна.п.п. Не карам акорд,но този ми се вижда перфектен.Обърни внимание на двигателя като идеш,може умишлено да не го е снимал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, селото е Войнеговци. Аз вече ходих да я гледам. Изглежда добре наистина. Двигателя го гледах не видях нищо притеснително, хубавото е че не видях паежини което е задължително почти за всяка кола в автокъща :) (или пкне тези които съм гледал досега) Има си стикери с информация за сменени масло филтри и ангренаж, но както написах и аз мога да си ги залепя. Малко ниска ми се струва цената.П.П друго което имам е VIN( SHHCG8570XU002591) според който колата е слязла от поточната линия 99г което е странно също ... много ме съмнява дали не е крадена.

Редактирано от Dormil

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю гледай отдоло тръбите за горивото и хидравликата на спирачките да не са прогнили, аз си взех сивик от германия, и отдоло тръбите му са компот (поне така изглеждат) иначе още не са протекли но ги чакам всеки момент!добър повод да се пазариш и да свалиш от цената 400 лева надолоуспех ПП: намират се под купето тея траби 3-4 са една за друга хванати и минават от двигателя към резервоара и задните колела

Редактирано от Кирето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Близо съм,но не знам как да стигна до там не ми се е налагало.Иначе съм на 5мин. от Световрачане,а Воиняговци беше на близо. Сега го видях на картата на близо ми е,ако трябва ще помагам.Но не съм много компетентен по Акордите.

Редактирано от pikaso906

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти ..карам същия акорд ако има нещо обади се 0899 626216 Пешо .... много съм доволен нямам кои знае какви забележки колата е супер !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за мненията. И мен колата ме грабна, единственото притеснение е тая пуста работа с прехвърлянето и това да не се окаже крадена, защото тогава ще остана с .... Ако има някой компетентен как стоят нещата и има начин да проверим реално от каде идва и някаква история... ( освен в кат че там пак ще е дърво) наистина ще съм му много благодарен. Иначе за цената аз вече я спазарих на 4200 но съм почи убеден, че ако утида с 4к кеш ще ги лапне. Все пак му е за продан и колкото по -бързо, толкова по - добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно няма информирани колеги как да проверим дали колата е легално внесена в България. Благодаря все пак, ще карам на късмет май :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имам опит на покупка кола нов внос по същата схема. Наистина няма прехвърляне, което до някъде е плюс понеже не плащаш за прехвърляне. В немския договор за покупко-продажба стои името на германеца продавач, а за купувач е празно - там от авто къщата ти вписват твоето име и фактически излиза, че сам си отишъл до Германия и си я взел директно от там, а не от къщата. После се отива в КАТ и директно се прави БГ регистрация на твое име. До колкото знам повечето авто къщи го практикуват това и няма проблем, макар че не е много законно..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...но това което ме притеснява е невъзможността да я закарам в сервиз...

Можеш да я закараш с автовоз.На мен ми взеха 20 лева във една посока (общо 40лв), стига продавача да няма нищо против, ако има значи сигурно има защо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да то така ще стане реално регистрацията и ходенето до КАТ с репатрак. Реално собственика/продавача каза, че няма проблем да му дам парите да ми даде документите и да ме прати в кат. А на въпросът ми за оглед в сервиз или нещо от този сорт каза че не му се занимава да я кара напред назад с репатрак и ако искам да водя някой да я гледа (нали се сещате на място какво може да се види...) Ще я видим доста е съмнителна.

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми накарай го с едно да извади временни номера. Да ти каже дертовете по колата и се разберете така- ако при огледа хванат нещо друго, той плаща номерата и прегледа, ако не-ти. Засягаш му самочувствието подсъзнателно и ще клъвне. Аз така направих 2007ма :cool: Даже тогава ги изнудих и гражданска да платят и някакъв бенз да има в резервоара. Щом иска 4200 ще прежали 100 кинта ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...