Jump to content
N.Anev

помощ за избор на кола?

Recommended Posts

Здравейте на всички :)На път съм да си купя кола и съм се спрял на Honda CIvic Coupe или Hatchback (предпочитам Coupe-то)до сега карах Saxo 1.6 16V..та за хондите искам да питам за мотора на coupe-то 1. 1.6i Vtec 125 коня ( не им знам кодовете на моторите :( )2. 1.6i 105 коня ..искам да знам разход и поддръжка на двата мотора, за вървежа ясно кое върви повече Иначе гледах ето тази и ми хареса http://nfs.mobile.bg...6031&f1=details

Редактирано от N.Anev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеи.Добре си се ориентирал към купето.Относно двигателите,и двата са много надеждни и добри.Не са скъпи за поддръжка -ролка,ремък,3бр. филтри(горивен,маслен и въздушен) и масло.Откъм разход на гориво- извънградско около 6л. ,градско -лятото 8,5 -9,5л. , зимата 9,5-10,5 в зависимост от начина на каране.Това е за купе D16Y7 105к.с. .А за другия двигател D16Y8 125к.с.стоиностите са много близки с тези на D16Y7 за да не кажа,че са почти еднакви.А относно избора кои двигател, за мен по добрия вариант е D16Y8 125к.с. .Успех в избора на кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е, ама не е. Аз карам 106 коня купе и от 126 не съм падал. По-икономично е и по нищо не отстъпва на по-мощния си брат, а и принципно държи малко п-ниска цена, което е добре при покупката му, но не и при продажба. Иначе в хетчбега отзад може да се возят и хора по 2 метра, докато в купето главите им ще опират в тавана. Ако цената не е определяща за теб си търси 6ген хетчбег ВТИ - което ще рече 160коня. Вярно, визията на купето е по-добра, но и двете купета ще ти се сторят мудни пред саксото ако е било ВТС. Успех с покупката!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе ще плащаш по-големия данък D16Y8 (125к.с.) е по-добрият избор.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много добре си се орентирал.от саксото на тази ,ще се родиш.динамиката на моторите е почти еднаква.за предпочитане е в-теk мотора.по икономичен и малко по респонсен след 5000 об.тази изглежда много добре.защо не се огледаш за нещо с климатик.ся забелязах,че е от форума.поне можеш да сиспокоен,че е подържана

Редактирано от dufosvti2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на поредния "пожълтял" ситроенаджия :lol:

Колега, взимай по-мощния двигател, за да не се чудиш после как да вдигаш коне.

Освен това е и Vtec, питай Гугъл ако не знаеш какво значи това.

Иначе тия колици имат дебилно здраво окачване, нищо общо с торсионите на Ситроен, но за сметка на това малко друсат в повече.

Успех!

Редактирано от xatamoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...