Jump to content
LyDu

Дросел от ф20-ка на д15-ка

Recommended Posts

Колеги, здравейте.Имам един въпрос, на който ми трябва потвърждение :) Та мисля да слагам дросел от ф20-ка на д15-ката която е с инжекция от д16а6-ца.Въпроса ми е съвпадат ли отворите и освен пилене на смукателя нещо друго трябва ли да се прави, както и ще има ли ефект?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за втората тема ако може да бъде изтрита :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето мнения по въпроса са, че сток D16z6 губи от въртящия момент в ниските обороти от големия дросел за сметка на малката печалба във високите. Прави сметка как ще се отрази на D15 + MPFI.За справка - помня, че гледах графика на един много бюджетен проект:- D16z6 - сток блок + p29 бутала, непортвана глава- Crower stage 2 вал със сток пружини, сток тарелки- стоков дросел (56мм) и стоков всмукателен колекторРезултат - 140whp @ 7200 RPM и доста въртящ моментЛично за мен операцията ще глътне пари и резултата ще е отрицателен.Друг въпрос е, ако имаш дросела под ръка и ти се занимава от любопитство.

Редактирано от Radeon4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не, дросела го нямам мисля да го купувам днес или утре, а за понататък съм запланувал глава от з6-ца или у8-ца и за това мисля да го взема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с друг всмукател тогава може би ефектът ще е по-голям, също и ако я караш повече време на високи обороти. По-разумният вариант е да отделиш повече пари за главата, защото там ще ти трябват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз дросела ще го слагам като взема главата направо.Просто ми искочи на оферта и мисля да се възползвам.Все пак събирам още малко мнения:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , колко е размера на дросела при клапата на D15-ката и колко е на F20-ката ?Не мога да се изкажа какъв е ефекта от по-голям дросел на атмосферна D серия, защото не съм се интересувал, аз съм планувал охлюв.Но ще ви кажа как се получиха нещата при мен с поставянето, за съжаление снимки нямам.D16Z9 заводско е с дросел на 56мм при клапата, който при входа е 60 вътрешно, 63 външно, при изхода към колектора е 57, демек най-малък е при клапата.Дросел от H23 на 60мм при клапата е 63 при входа вътрешно и около 66 външно, 61 вътрешно при изхода към колектора.Дросела от H23 съвпада точно на болтовете, TPS-а и мапа са съвместими.Единственото , което трябва да се направи е да се разшири входа на колектора на 61 , подчертавам, на 61, не 60 и да се ползва гарнитура за H23.Интересното е , че 61 е по-голям диаметър от вътрешният диаметър на колектора, при мен им казах да го бупчат навътре колкото могат и те са го докарали до след първият рънър.Останал беше въб малко под милиметър, който взех с дремела и го направих плавен преход към останалата част от вътрепността на дросела.Идеята ми беше като ползвам тръби на 63мм , входа на дросела да е точно колкото тръбата, нещата да вървят плавно.Надявам се да съм помогнал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги, за сега май се отказах от слагането на дросел! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...