Jump to content
lvo

Проблем с ABS на акорд cc7 '93-та

Recommended Posts

Здравейте колеги,проблема е следният.Хондата я взех с неработещ ( постоянно светещ на таблото ) ABS.При закъсяване на буксата се диагностицира с две дълги и едно късо мигане,след което се повтаря.Четох доста но нищо неможах да разбера освен,че това е код 21.Интересува ме какво точно казва че е дефектирало?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 VTEC spool solenoid valve(не работеща бобина на втек клапана или нарушена връзка до нея)Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 VTEC spool solenoid valve(не работеща бобина на втек клапана или нарушена връзка до нея)Публикувано изображение

 

Ама тая кола няма Vtec... мотора е f20z1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте колеги,проблема е следният.

Хондата я взех с неработещ ( постоянно светещ на таблото ) ABS.При закъсяване на буксата се диагностицира с две дълги и едно късо мигане,след което се повтаря.Четох доста но нищо неможах да разбера освен,че това е код 21.Интересува ме какво точно казва че е дефектирало?

 

Ако говориш за лампата на АБС-а, то грешка "2-1" е "Handbrake warning lamp switch circuit faulty". :)

 

От ТУК.

Редактирано от Sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега много благодаря за светкавичният отговор,но аз стигнах до това с ръчната спирачка ама не разбрах какво точно е проблемно,защото ръчна имам като я вдигна лампата светва,като я смъкна огасва и по принцип ръчната държи добре...да няма някакъв датчик на задните колела за ръчната?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма.

 

Прочети ТАЗИ тема на колегите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мога ли да изтрия грешките чрез разкачане на акумулатора?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах го ама нищо не става.Даже експериментирах и докато се диагностицираше дръпнах ръчната и я пуснах и сега вече не ми дава код 2-1 а ми дава код 1-2.Четох че това е проблем с мотора на хидравличната помпа.Ама къде се намира това и аз незнам... Иначе грешките неискат да се изтрият.Като дам контакт веднага си светва абс пак и така си стои.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога ти светва лампата на АБС-а?Според мен си за помпа АБС.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога ти светва лампата на АБС-а?Според мен си за помпа АБС.

Ами нонстоп си свети от момента като дам контакт докато загася колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като тръгнеш трябва да чуваш как "бръмчи" помпата,когато зарежда.Ако не я чуваш там ти е проблема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги оказа се,че порблема е от съвсем друго естество.Някой глупак преди да я купя от автокъщата е налял някакъв вид масло в казанчето на спирачната помпа (може да е налял и в казанчето на абс-а,но не съм стигнал до там).Сега съм разглобил спирачната помпа и търся под дърво и камък ремонтен комплект,защото стената на помпата е здрава само едната гумичка се е скъсала.Моля за помощ,ако знаете от къде да купя ремонтен комплект.От Пловдив съм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги оказа се,че порблема е от съвсем друго естество.Някой глупак преди да я купя от автокъщата е налял някакъв вид масло в казанчето на спирачната помпа (може да е налял и в казанчето на абс-а,но не съм стигнал до там).Сега съм разглобил спирачната помпа.

 

Моля кажете като събера системата как да я обезвъздуша.Искам да сменя спирачната течност и на абс-а.Ако може някой да ми посочи последователността на цялостната подмяна да спирачната течност в цялата система и нейното обезвъздушаване.Благодаря предварително .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...