Jump to content
Т.Иванов

Спукано предно-панорамно стъкло

Recommended Posts

Здравейте! Пукна ми се предното стъкло на сивика и съм се насочил към китайско стъкло понеже цената му е по добра.... Знаете ли как са държат ли?????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре си възстанови сегашното. Колко е спуканото? 1-2 см или повече? Не пише от къде си, ако си от София имам познат който възстановява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм чел какво ли не за китайски, турски, испански и какви ли още не. Едни са доволни, други не съвсем, силно зависи на какво са попаднали и как е бил извършен монтажът. Единствените за които не съм намирал лоши отзиви са PILKINGTON. Били английски и се ползвали за първоначално вграждане. Ето координати на вносителя. Дрънни им една шайба и провери как седят нещата. Със сигурност ще са по-скъпи от китайските (нямам идея как вървят цените), но ти си прецени на база собствения си бюджет и желан резултат кое те устройва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

има толкова морги със сумати cивици с предни стъкла.дранни на някои от форума.не вярвам да ти даде цена по висока от на китайския боклук,които мислиш да взимаш.поне ще е оригинално.пак за въстановяването.....толкова е и въстановяване.прикриват пукнатината на стъклото,но целоста му е нарушена.това е непоправимо според мен

Редактирано от dufosvti2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз съм на мнение че спуканото е непоправимо защото един колега си го залепи миналата година и сега пак се цепи.При мен пукнатинате е 20 см и от кат Варна ще ми праят проблем ако ме барнат :) търся си от някои колега да си взема защото не мога да си намеря във Варна сякаш са ги изкупили :) ако някой може да удари едно рамо да помага......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Стъклата са като яйцата, марки не гледайте.Проблемите идват ако производителя не е взел правилните мерки и т.н. и стъклото е по издуто, примерно на Ленд Ровър Фрилендър съм виждал как се слагат 3 стъклата в рамките на 2 седмици и се пукат.Ако ще е китайско да е XYG(фирмата е от Хонг Конг, просто заводите са в Китай качеството е 100 пъти по-добро от Fuyao).Тоя пилкинтон е бая кофти откъм цена, но ти си решаваш.Имам познат във Варна, който продава и монтира стъкла, ако искаш веднага те свързвам с него(само драсни едно ЛС).

Редактирано от Накура Микаца

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно, разрових се за китайските марки и попаднах на това мнение:

 

Първо отидох при човека,който лепи стъклата,но докато отида до другия край на града,пукнатината стана до средата на стъклото.Човека я видя и каза,че няма смисъл да се лепи,наистина ако стъклото е спукано от вътрешно напрежение и няма шупла или дупка,не се лепи и ме посъветва да го сменя.После обиколих три места където продават и монтират автостъкла.Понеже нямаха работа сутрината и на трите места ми обърнаха внимание и ми дадоха насока и подробности за монтажа и видовете и марки автостъкла.Темата е обширна и няма да се впускам в подробности само ще нахвърлям синтезирано инфо за стъкла и цени на 202-ка.Китайските и най-масово монтирани стъкла започват от 80лв. и стигат до 130лв.Това са марки като "XYG" или по-лошата "HYG"и др производни,които не запомних.Качеството им е лошо,не са тонирани,а са само бели и като погледнеш през тях се вижда на вълни,хората не ги препоръчват,но си признават,че са най-търсените,заради цената.По-добрите азиатски стъкла са FUYAO GLASS GROUP.Те са произведени в Хонг Конг и цената им варира около 130-150лв.Тази фирма произвежда стъкла за първоначално вграждане за доста автомобилни фирми като Ауди,Фолксваген,Форд,Цялата гама на Дженеръл мотърс,Бмв идр.На пазара е от 20тина години и в официалния им саит прочетох доста обещаващи и хубави неща,мисля,че за парите си са добри,а имат и със зелен оттенък и сиво-зеленикава козирка.Третия ми избор са стъкла на европейски/турски и испански/ стъкла "DORAGLASS","SAFEGUARD" уж били хубави,но според мен произхода и производството им са китайски.Цената им е от 200лв-до 230лв.Зависи от цвета и фирмата.И най-накрая е най-доброто "PILKINGTON","SAINT GOBAIN" и "SEKURIT".Цената им е като за хубави от 260лв до 380лв.Сигурно си заслужава,но ме убеждават,че нямало никакъв смисъл да се дават толкова пари и е по-добре да взема FUYAO или някакво испанско стъкло,з-то разлика в качеството нямало.Незнам и аз се чудя,застрахователя каза,че ще ми преведат най-малко 200лв за стъклото.Но с това сагата не свършва.Оказа се,че е добре да се смени и гумената лаистна/уплътнение/,което се намира на тавана на колата от външния му край и е завършваща на стъклото от горния му край откъм покрива.Казаха ми,че като се свали веднъж въпросното уплътнение се чупели щипките му и после се правели цигании и се лепело със силикон.Това хич не ми хареса,не съм свикнал да побългарявам по колата ми и си поръчах нова оригинална лаистна/само оригинална на Мерцедес се предлага и произвежда/комплект със 6 бр. щипки и 6 бр.нитчета от ПВЦ за въпросните щипки и цялата работа с отстъпката ми струваше 40лв,но доставката е 10дни.Та сега се чудя как ще карам и ще се крия от куките 10 дни докато си сменя прозореца и какъв прозорец да взема.Вярно ли е,че за да се смени прозореца се сваля цялата чистачка с механизма и редуктора?Масово по фирмите лепят стъклата с черен акрилатен силикон/лепило/ на СИКА или ВЮРТ.Казаха ми,че времето за съхнене е 6 часа и след това въпреки ниските температури нямало проблем,но аз ще прибера колата в топъл гараж за 2 дни за всеки случай.

 

Та то е точно противоположното на по-горното. FUYAO били добри, XYG/HYG били лоши. На кого да вярваш... :confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Морга ;) там е са най-хубавите - оригиналните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, във Варна имате 2 автоморги само за Хонда не ми се вярва и в двете да няма предно стъкло. Бягай далече от китайско, турско, азърбейджанско и сякакво друго Неоригинално. Като ми разбиха колата и ми струшиха ляв преден прозорец сложих нов, турски и ся си патя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Стана ми интересно, разрових се за китайските марки и попаднах на това мнение:

 

 

Първо отидох при човека,който лепи стъклата,но докато отида до другия край на града,пукнатината стана до средата на стъклото.Човека я видя и каза,че няма смисъл да се лепи,наистина ако стъклото е спукано от вътрешно напрежение и няма шупла или дупка,не се лепи и ме посъветва да го сменя.После обиколих три места където продават и монтират автостъкла.Понеже нямаха работа сутрината и на трите места ми обърнаха внимание и ми дадоха насока и подробности за монтажа и видовете и марки автостъкла.Темата е обширна и няма да се впускам в подробности само ще нахвърлям синтезирано инфо за стъкла и цени на 202-ка.Китайските и най-масово монтирани стъкла започват от 80лв. и стигат до 130лв.Това са марки като "XYG" или по-лошата "HYG"и др производни,които не запомних.Качеството им е лошо,не са тонирани,а са само бели и като погледнеш през тях се вижда на вълни,хората не ги препоръчват,но си признават,че са най-търсените,заради цената.По-добрите азиатски стъкла са FUYAO GLASS GROUP.Те са произведени в Хонг Конг и цената им варира около 130-150лв.Тази фирма произвежда стъкла за първоначално вграждане за доста автомобилни фирми като Ауди,Фолксваген,Форд,Цялата гама на Дженеръл мотърс,Бмв идр.На пазара е от 20тина години и в официалния им саит прочетох доста обещаващи и хубави неща,мисля,че за парите си са добри,а имат и със зелен оттенък и сиво-зеленикава козирка.Третия ми избор са стъкла на европейски/турски и испански/ стъкла "DORAGLASS","SAFEGUARD" уж били хубави,но според мен произхода и производството им са китайски.Цената им е от 200лв-до 230лв.Зависи от цвета и фирмата.И най-накрая е най-доброто "PILKINGTON","SAINT GOBAIN" и "SEKURIT".Цената им е като за хубави от 260лв до 380лв.Сигурно си заслужава,но ме убеждават,че нямало никакъв смисъл да се дават толкова пари и е по-добре да взема FUYAO или някакво испанско стъкло,з-то разлика в качеството нямало.Незнам и аз се чудя,застрахователя каза,че ще ми преведат най-малко 200лв за стъклото.Но с това сагата не свършва.Оказа се,че е добре да се смени и гумената лаистна/уплътнение/,което се намира на тавана на колата от външния му край и е завършваща на стъклото от горния му край откъм покрива.Казаха ми,че като се свали веднъж въпросното уплътнение се чупели щипките му и после се правели цигании и се лепело със силикон.Това хич не ми хареса,не съм свикнал да побългарявам по колата ми и си поръчах нова оригинална лаистна/само оригинална на Мерцедес се предлага и произвежда/комплект със 6 бр. щипки и 6 бр.нитчета от ПВЦ за въпросните щипки и цялата работа с отстъпката ми струваше 40лв,но доставката е 10дни.Та сега се чудя как ще карам и ще се крия от куките 10 дни докато си сменя прозореца и какъв прозорец да взема.Вярно ли е,че за да се смени прозореца се сваля цялата чистачка с механизма и редуктора?Масово по фирмите лепят стъклата с черен акрилатен силикон/лепило/ на СИКА или ВЮРТ.Казаха ми,че времето за съхнене е 6 часа и след това въпреки ниските температури нямало проблем,но аз ще прибера колата в топъл гараж за 2 дни за всеки случай.

 

Та то е точно противоположното на по-горното. FUYAO били добри, XYG/HYG били лоши. На кого да вярваш... :confused:

 

Колега родителите ми с това се занимават, монтирал съм и съм пренесъл стъкла знам как стоят нещата.Фуяо са трагични, стъклото просто не влиза в рамката, пълен боклук или ако влезе е под голямо напрежение и след 2 дни примерно идва клиента и се оплаква (винаги има и изключения).Пак ще го кажа: СТЪКЛАТА СА КАТО ЯЙЦАТА. XYG е НАЙ-ГОЛЕМИЯ доставчик на автостъкла за американския пазар ако не се лъжа, отделно правят стъкла за ОРИГИНАЛНО ВГРАЖДАНЕ(ще излъжа за кои автомобили) т.е. дават ги на производителя той го монтира и колата излиза от завода с ТЯХНО стъкло. Сен Гобен и Пилкинтон са почти непосилни за българския купувач, вярно страшно качество, но и цената е...Има хора, които карат коли от 85 обаче искат скъпо стъкло- европейско, акорда ми е с 5 малки цънки и ако се донапука ще му сложа китайско ХУГ. От другите европейски фирми мога да препоръчам полската JAAN-GLASS качество е почти същото като на гореспоменатите скъпи фирми, но са по-евтини. С колко, не мога да кажа точно. ХУГ имат богата цветова гама- зелени, сини, бели, кафеви, соларни (не цвят, но все пак). Моля мнението да не ми се трие за това, което предстои да кажа. Фирмата със емблема ЗМИЯ (няма да казвам коя доста известна) внася ФУЯО, налагало се е да взимаме понякога стъкла и ви казвам винаги с тези стъкла е имало проблеми. Казах каквото имах да кажа, всеки да си прецени за него си.

 

 

Към Ganchev: Според теб кое точно е оригинално? Има доста хора, които искат така нареченото "оригинално" и не знаят какво искат. "Оригинално" може да се определи като гореизброените европейски марки, които са извънземни. Може би аз така разсъждавам, но "оригиналното" стъкло е безмислено само даваш едни пари повече и за какво после да се ограничаваш от други неща. Не се заяждам. :P:rolleyes:

Редактирано от Накура Микаца

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Накура Микаца - Под "оригинално" имах предвид 2-ра ръка, свалено от Хонда от някоя автоморга (макар, че и там не е 100% сигорно, че не е сменяно, но се съмнавам в Англия или някъде другаде да са сложили ефтино китайско менте.). :) Явно не съм се изразил правилно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На стария ми Акорд преди 11 години се смени предното стъкло (марката бе SEKURIT, дано правилно го изписвам), човека на който продадох колата и до ден днешен кара Акорда и все още с това стъкло (без проблеми). По спомен, тогава това стъкло ми бе излезло под 100 евро (под днешните 200лв) с монтажа, незнам обаче към днешна дата кои фирми предлагат такова стъкло и какви пари са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...