Jump to content
Z-Ro

Проблем с подаване на газ

Recommended Posts

Колеги проблема е следния.При натискане на предала на газта в движение на скорост изведнъж подаването на газ спира все едно съм пуснал педала на газта. Това трае около 1-2 секунди след това колата се разтреперва малко(все едно като свършва горивото) и си продължава нормално. Това се получава още в началото първия километър някъде, прави го 2-3-и пъти и след това си работи нормално. Колата няма газово.Ако някой има някакви идеи от какво може да е проблема моля да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги проблема е следния.При натискане на предала на газта в движение на скорост изведнъж подаването на газ спира все едно съм пуснал педала на газта. Това трае около 1-2 секунди след това колата се разтреперва малко(все едно като свършва горивото) и си продължава нормално. Това се получава още в началото първия километър някъде, прави го 2-3-и пъти и след това си работи нормално. Колата няма газово.Ако някой има някакви идеи от какво може да е проблема моля да сподели.

Нещо ми се види не ти е наред обоготавянето на сместа при студен двигател. Редактирано от archer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурен ли си че е от газта като подаваш газ направо отпред прави ли го да не е някои кабел на свещ че от кабелитеколата направо забиваше муцуна за момент и после си тръгваше нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а случаино въздушен филтар да си сменял наскоро?защото ако не много е вазмож но да е от него.също така е и със горивният филтар.пробваи и пиши

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На загрял двигател прави ли го?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не е от инжекцията.?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от кабел би трябвало през цялото време да имам проблеми, а не само когато е студена. Като е загряла няма проблем. Със спортен филтър съм и скоро е пран не е от него. За инжекцията как да разбера дали е от нея ? За обогатяването на сместа при студен двигател би трябвало всичко да е наред показанията на ламда сондите са в норми. Аз си мисля, че бензиновата помпа може да прави проблем, но няма как да я проверя след като не го прави постоянно, а само за 2-3 пъти. Ще пробваме бобината да не би сутрин като е влажно да прави проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не е от бобината. Смених я нямаше ефект. Всяка сутрин продължава да го прави този проблем. Някакви други идеи ?

Редактирано от Z-Ro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ако имаш възможност провери ецу то ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компа е проверен. Всичко е в норма и няма грешки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предния ми Акорд беше 6 ген. 1.8 VTEC и имаше подобен проблем. Понякога при студен двигател като подавам газ, сякаш двигателя тръгва да изгасва. Като натисна съединителя и отпусна газта проблема се решаваше. Говорих със сервиза на Хонда в Пловдив и според тях температурата на двигателя трябва да е поне 60 градуса за да е всичко наред. При такава температура минимум се замерват и параметрите на двигателя и за това при загряла кола компютъра може да не дава грешки!Обърни внимание само при студен двигател ли го прави или няма значение от температурата му!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно такъв е проблема и само при студен двигател. От какво се оказа при теб ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При мен го правеше рядко, като нямаше значение дали е сутрин или следобяд, ставаше еднократно при първите 200-300 мерта след тръгване. Като смених свещите, сложих 4-полюсен Бош, като че ли проблема се появяваше по-рядко, но не изчезна изцяло. Миналата година продадох Акорда и нямам надблюдения, но човека който я взе, не ми се е оплаквал и то при положение, че сложи веднага газова и за 10-11 месеца навъртя към 60000 км!

Редактирано от ivan_m

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Във Варна има човек,който ще отстрани проблема.Потърси Miyamoto и не се занимавай с експерименти пред блока.Добре е да се закачи на Хонда Тестер колата и ако е "драйв бай уаър" подаването на газ да се види баланса "положение на педала на газта и положението на дроселовата клапа".Често проблема е решим за минути и не струва нищо.П.П. 4 електродните свещи само могат да усложнят проблема.Придържайте се към препоръките на производителя и не правете HONDA-та побългарен Опел.

Редактирано от Ombre

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последен опит правя със смяна на горивен филтър и ако няма ефект ще се свържа с колегата Miyamoto да решим проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...