Jump to content
sa6o46

Втора употреба фар от кола с десен волан

Recommended Posts

Колеги как мислите ще стане ли фар от англииска кола и ще свети ли нормлано или ще пречупва светлината на обратно. има ли варянт да се смени само стъклото (пласмасовото) което ми е пожълтяло.или нов фар, ама дали ще е същия като другия ми.това са двата варянтаhttp://www.avto.bim.bg/p4057/m203/HONDA/CIVIC-H_B-ot-1995-do-2001/Farove/Far-desen-H4-el/http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11260616494503421&f1=details

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега до колкото знам фаровете не са еднакви и тези от коли с дясна дирекция (ако това визираш под английска кола) няма да светят добре на твоята. Все пак фаровете не светят успоредно направо и на колите с десен волан са 'наопаки'. Преди няколко месеца брах ядове с едно такова огледало, така че не си прави експерименти, а си търси нормален фар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забрави за фарове от кола с десен волан, ще заслепяваш хората. Опитай с полиране на фара при мен така се оправи проблема с пожълтяването.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако вземеш фар от кола с десен волан се слагат спец.лепенки.Тези лепенки корегират неприятния ефект на заслепяване ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега наистина първо опитай с полиране,в повечето случаи ако е направено както трябва ефекта е поразителен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както ти казаха колегите полирай фаровете машинно.И ако искаш дълготраен ефект ги пръсни с бояджийски пистолет 1-2 ръце лак за гъвкави повърхности.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с полирането го пробвах и нестава, пластмасата е жълта и няма оправия.има един варянт да си купа "англииски" фар и да му взема само стъклото за да си го сложа на моя.. рефлектора си ми е добре..много са гадни тия фарове, и по моргите обикалях и всички са или жълти или надрани или обратни.. абе ужас :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не знам как си го полирал,но лично аз го правя първо с водна шкурка 2000,докато излезе жълтото и след това с пастите и полирачката.Не съм лакирал фарове, но при добро полиране ефекта си е траен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега на каква кола си полирал фаровете, тия като пожълтеят няма искарване това жълто, жулил съм го с какво ли не.май падне ли му покритието край, пожълтява в дълбочина и няма спасение :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега на каква кола си полирал фаровете, тия като пожълтеят няма искарване това жълто, жулил съм го с какво ли не.май падне ли му покритието край, пожълтява в дълбочина и няма спасение :angry:

При мен излезе с полиране. Иска шкурки първо както казаха по-горе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам как излиза като пласмасата е жълта цялата, с полиране става ако е матирал фара , и да го лъснеш само...разглобявах го фара, жулих го и от вътре, шкурки полиране нищо нестава...освен да пробвам с някаква по брутална шкурка от рода на 220, направо ще пробвам и тва е :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Могат да секоригират, но малко. Вся пак ако са нови са мн по-скъпи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми вземи си само "стъклото" от английския фар. То не променя никакъв ефект. Ако искаш да си го запазиш да не пожълтява след полиране му залепи прозрачно "тиксо" което спира УВ лъчите. Иначе с тия жълти фарове верно си опасен за околните и за себе си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях гледал из руските форуми, че ги "переделка"-т, като завъртат самата крушка вътре във фара. Сега ми се спи и няма да пиша повече, но ето малко мат'риал за размисъл:Еще одно решение по переделке японского света в нормальный.Регулировка света фар на праворульном автомобилеИ има още много резултати. Ако някой го вълнува, да пусне едно търсене за "переделка фара праворульныe модели" (като първоначална насока).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...