Jump to content
Кирето

Питане относно ламбда сонда

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги.Тая история с тея газови уредби си е голяма разправия :(наскоро бях при газаджий да ми настройват новата газова тъй като некадърника дето ми я слага не разбираше кои знае колко, само кинтите гледаше...това е друга тема де..Като закачиха маимунката на компа графиката на ламбда сондата не беше наред и времето и за реакция при подаване на газ беше забавено, както и волтажа играеше не слизаше до 0,2V или пък не се качваше над 0,8След настроиката чека загасна, карах около 200 км. с газ на петрол (това не е реклама) заредих после шел и като врътнах на контакт чека ми светна. :(та.... принципно понякога като изкючвам от скорост оборотите падат почти до 0- ла не гасне (преди гаснеше всеки път при тази гимнастика)Може ли проблема да е в тая ламбда сонда?Все още не съм правил реглаж на клапани и не съм чистил дросела и Eacv-то. предстои тепърва :)Не зная още как да качвам снимки иначе вижда се тая ламбда сонда маи намира се точно м/у изпускателния колектор и ауспуха, т.е. някаде зад радиатора дето минават изгорелите газове (иначе на Хонда епц я показва някаде под колата да се намира)????:unsure: А на бензин нямам никакви грижи и щом я покарам малко на бензи си загасва чека:plane: Благодаря предварително:rolleyes:

Редактирано от Кирето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Тая история с тея газови уредби си е голяма разправия :(наскоро бях при газаджий да ми настройват новата газова тъй като некадърника дето ми я слага не разбираше кои знае колко, само кинтите гледаше...това е друга тема де..Като закачиха маимунката на компа графиката на ламбда сондата не беше наред и времето и за реакция при подаване на газ беше забавено, както и волтажа играеше не слизаше до 0,2V или пък не се качваше над 0,8След настроиката чека загасна, карах около 200 км. с газ на петрол (това не е реклама) заредих после шел и като врътнах на контакт чека ми светна. :(та.... принципно понякога като изкючвам от скорост оборотите падат почти до 0- ла не гасне (преди гаснеше всеки път при тази гимнастика)Може ли проблема да е в тая ламбда сонда?Все още не съм правил реглаж на клапани и не съм чистил дросела и Eacv-то. предстои тепърва :)Не зная още как да качвам снимки иначе вижда се тая ламбда сонда маи намира се точно м/у изпускателния колектор и ауспуха, т.е. някаде зад радиатора дето минават изгорелите газове (иначе на Хонда епц я показва някаде под колата да се намира)????:unsure: А на бензин нямам никакви грижи и щом я покарам малко на бензи си загасва чека:plane: Благодаря предварително:rolleyes:

Вероятно бедна смес и затова ламда сондата пали "чека-а". С газов инжекцион ли си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бедна смес при празен ход.Действа се по следните стъпки, докато не изчезне проблема:===========================================================1) Тръбата преди въздушния филтър, откъдето двигателя смуче въздух се завърта или отклонява така, че да не я "бие" струята при движение на автомобила;2) Опитва се да се обогати малко сместа от изпарителя и тройника, като се внимава да не се преобогати при средни и високи обороти;3) Леко се намалява количеството постъпващ въздух към мотора, като се намали с 1/4 (примерно) сечението на тръбата от която двигателя смуче въздух (тръбата от точка 1);УСПЕХИ !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Кофти настройка, липса на емулатори, мързелв газаджия...Обратно там да си поправи мизерийте и да ти сложи емулаторите, които е спестил. И не пипай нищо преди това !!!Мойта англичанка е с обикновенна газова и не съм въртял никакви мъркучи и работи. Щом си гаранционен не барайГледам, че си от София- отиваш в "София газ комерс" зад градинката на "Янко Сакъзов". Минава се покрай театъра и наказателния паркинг, после веднага ляв и на бензиностанцията също.После ако не ти изкара карта-питай местните. Представители са на БРЦ и разбират яко. 20 кинта ама ще си доволен :cool:

Редактирано от barsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

със газов инжекцион, мисля че не него не му трябват емулатори не знаяблагодаря колеги. Явно проблема е с газаджиите не е в моята кола:)

Редактирано от Кирето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ко стана? Ходи ли да си поправят мизерийте?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ко стана? Ходи ли да си поправят мизерийте?

пфф колега няма време а и съм предзаплатно, а тея изгладнели газаджий не прощават :blink: просто когато я центроваха бях заредил газовата с гас блу форс и като заредих на шела чека светна. затова ако си нагласяте газовата (центровате) правете го с наи гадната газ на света иначе ако го правите като с моята може да ви сподели моята съдба :)Може и да говоря глупости ако е така моля колегите които разбират да ме поправятскоро време пак ще ходя при тоя газаджия в софия изглежда печен поне колата вече не ми претриса и не гасне само гадния чек свети направо ме подлудява :dry: Поздрави на всички колеги само Хонда :cool: оле :) Редактирано от Кирето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва ми 4-ри жилна ламбда сонда за б16у8 ! Някои да помогне?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...