Jump to content
archer

Мога ли да карам без балансиращи валове?

Recommended Posts

Някой да го е правил и да е карал така? Някакви износвания по коляно-мотовилковия механизъм от дисбаланса и тресенето на мотора?Мерси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въждал съм много алфи и ланчи така, нищо им няма , малко по е нестабилен мотора ама....., няма кво да му се износи. Ся ша кажета ама тва е Хонда не е алфа, е тя па хондата страшна извънземна кола че не може без валове :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Чул съм че се мехат въобще при по голяма мощност. Те самите валове малко спират мотора. Ако памета ме не лъйе мойе да се постигне 7-8% по висока мощност без валове. Като минус става по- шумен и по нестабилен. Много бързо се изяждат тампоните на двигателя.

Редактирано от Vitasik

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да го е правил и да е карал така? Някакви износвания по коляно-мотовилковия механизъм от дисбаланса и тресенето на мотора?

 

Мерси.

 

Това горното за тампоните - сигурно е вярно, нищо, че вместо ж, пише й. :D

Интересното е, че ако при спирането на балансиращите валове / махане на ремъка им / налягането на маслото в системата остане същото, работата ще е повече от добра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напиши на търсачката "балансиращи валове" и ще ти излезе всичко от което се нуждаеш. Нямам Прелюд, но от това което съм чел отговора е да можеш. Хората ги махат за да качат малко кончета, но трябвало да се затапят отворите, даже някакъв кит за тази цел се продаваше из нета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...