Jump to content
civicgonemad

Със какво "бъркате в ЕКУ-то"

Recommended Posts

Колеги става дума за п28 комп от д16з6... Та след моя суап имаше известни гърмежи защото я посгъстихме... Които гърмежи се оказаха от неправилно зацепване защото белезите на раздвижната ролка не са точни. И намерих способен човек в Пловдив който може да ми регулира смесите, горивни таблици и т.н. Той работи с launch diagnostics (не зная коя версия или модел) и ми е нужен преходник/кабел за свързване... Но мисля че бях виждал някъде ЕКУ-то да се включва директно към компютър(независимо launch или друг) и да се модифицира. Ако си имате на идея от тези неща моля споделете... Просто за ремап не се очертава да имам излишни пари скоро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да ти регулира смесите и горивните таблици трябва да ти ги запише на EXTENDED ROM MEMORY, тоест на външен чип. До сега не съм чувал да флашват ОБД-1 хондово ЕКУ със скан тул и кабел. Всъщност за ОБД-1 електроника ли става на въпрос?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да за обд-1. Ами диагностика как се прави на такива коли???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти последно диагностика ли искаш да правиш или ремап? За диагностика не знам с какъв софтуер става номера, и съм сигурен че малцина знаят. Но за чипосване има сумати и програми като Crome, Uberdata, Ectune.... Crome е безплатна и е много функционална. Използвай търсачката има много теми по въпроса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за сега най вече искам да ми се рагулират смесите и да се види дали центровката е направена като хората. Гърмежи няма. Центровката е като превантивна мярка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти последно диагностика ли искаш да правиш или ремап? За диагностика не знам с какъв софтуер става номера, и съм сигурен че малцина знаят. Но за чипосване има сумати и програми като Crome, Uberdata, Ectune.... Crome е безплатна и е много функционална. Използвай търсачката има много теми по въпроса.

а за обд-2 ?
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И значи се оправят само с чипване?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. От чипа се настройват както смесите, така и ъгъла на запалване. До колкото знам за ОБД-2 няма свободен софтуер, затова хората си вземат ОБД-1 ЕКУ и преходник към инсталацията ОБД-2=>ОБД-1http://www.phearable.net/tech/efipics/conversionharness.gif

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ти последно диагностика ли искаш да правиш или ремап? За диагностика не знам с какъв софтуер става номера, и съм сигурен че малцина знаят. Но за чипосване има сумати и програми като Crome, Uberdata, Ectune.... Crome е безплатна и е много функционална. Използвай търсачката има много теми по въпроса.

а за обд-2 ?
Колега за обд-2 има доста работи. Просто там мисля че има направо букса за диагностика. Но и аз не знам за свободен софтуер. Редактирано от CivicGoneMad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...