Jump to content
Lacho

Ниски обороти на празен ход

Recommended Posts

Здравейте,Карам Civic 1.4 iS / 90 h.p. на газ и на бензин.При освобождаване от скорост оборотите ми падат до 200 - 250 оборота и почти загасва.След това се връщат до към 800, но пак се задържат малко по-ниски от нормалните.При движение , като подам газ , първо забива носа и след това ускорява.Чуствая като спъната, като че не й достига въздух.При потегляне , трябва да припомпя хубаво на газта, иначе се опитва да гасне при потегляне.А на газ като освободя от скорост и понякога позамирисва на газ.Махнах катализатора преди година, въздушния филтър е сменян скоро.Съветите са добре дошли!поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , когато карах д16з6 при смяна на изпускателния колектор счупихме ламбда сондата , след което покарах 2 3 седмици докато ми дойде оригинална сонда от УБИ-Ко и имах същия проблем , буквално по табло оборотите падаха до 0 , никога неизгасваше колата , но при освобождаване от скорост падаха и след това се нормализираха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, дай молко информация с кой мотор си и какво ти е газовото(обиконовенно с плочка или газов инжекцион)? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз имам сходни проблеми колега със същия двигател (D14Z2, 2000 год.) на бензин и газ (ГИ Фобос). Аз обаче не сам махал катализатора и колата ми не се опитва да гасне. Забелязах проблема с оборотите след като веднъж ми светна чек-а. След като рестартирах компа (махнах клемите на акумулатора) чек-лампата угасна, но се появи проблема с оборотите. След известен период пък започна да се "замисля" понякога преди да започне да ускорява. После като сложих газовата проблема със замислянето преди ускорение се засили. Засега съм чул като евентуална причини ECU, свещи (според майсторите не са те проблема), катализатор и палец на делкото. Въздушния филтър е чисто нов (някакъв японски).Мисля ,че бях мернал подобна тема, обаче май ставаше сума за D15-ки. Дано колегите помогнат със съвети.

Редактирано от sAsKE

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За оборотите всеки знае-Почва се от почистване на дроселовта клапа и ако не се оправи тогава се търси друго,но 80-90% от случайте се стабилизират оборотите.

Редактирано от Tokyo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водих колата на сервиз.Почистиха IACV-то, дросела и нагар който е имало по делкото, както и смениха свещите с NJK , че се бях наковал със BOSCH, което си е моя грешка.Сега колата работи много добре на бензин, оборотите са стабилни и вече не забива носа при подаване на газ, а си поема идеално.Благодарности на момчетата от сервиза, а на всички които отговориха на темата.Сега само на празен ход на газ, задържа малко по-нисък оборот, но това предполагам че газаджията ще може да го регулира, след като вече е ОК на бензин.Майстора каза че като отворил делкото , ъгъла бил 22 градуса, а нормалното било 16 и той го е регулирал на 16 сега.Въпроса ми е , дали не е била нарочно настроена на 22 градуса, да има аванс заради газовата уредба?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много интересна тема!имам същия дерт и аз .като мамеря време.... и парички ше тичаме при разбирачите за ремонт :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имам този проблем всичко съм почиствал, дори с друго IACV пробвах но нищо не помогна.Когато спирам на скорост и изведнъж изключа от скорост,оборотите пропадат.Реших си проблема като сложих газово устройство :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...