Jump to content
scorpion7

Възможно ли е да сложа климатик на хонда?

Recommended Posts

Здрасти приятели!Жегата започна да ме мори и се питам дали мога да сложа клима на хондичката:huh::D .И ако мога,какво трябва да знам и да разуча?Сивика е 1.6/113 к.с./1995 год-англичанка.моля,помагайте и със цени(горе-долу каква сума трябва да имам)за да си купя климатик втора ръка,монтажа ще го направи приятел,който се занимава с климатици.Благодаря ви предварително!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямаш грижи, слагаи смело само гледаи да няма липси по комплектацената е 400-500 лв зависи как го намериш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Намираш си един комплект климатик за англичанка ( компресор, радиатор, изпарител, тръбите и копчето ) и си го монтираш без никакви проблеми. Слагаш компресора на стойката която предполагам я имаш, ако я нямаш гледай да я има в комплекта. Монтираш радиатора, пркарваш тръбите. Сваляш си жабката и след това сваляш частта която е отляво на вентилатора, там монтираш новата част в която е изпарителя. Подвързваш тръбите към компресора, радиатора и изпарителя. Присъединяваш компресора и копчето за климатика на инсталацията която е за климатика, имаш я фабрично монтирана на твоята кола. Всичко е болт он както се казва. Много е лесен и монтажа и присъединяването. Отиваш после при някой климатичен майстор да провери системата и да ти я зареди с фреон 134а, и ти си човека :cold:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Намираш си един комплект климатик за англичанка ( компресор, радиатор, изпарител, тръбите и копчето ) и си го монтираш без никакви проблеми. Слагаш компресора на стойката която предполагам я имаш, ако я нямаш гледай да я има в комплекта. Монтираш радиатора, пркарваш тръбите. Сваляш си жабката и след това сваляш частта която е отляво на вентилатора, там монтираш новата част в която е изпарителя. Подвързваш тръбите към компресора, радиатора и изпарителя. Присъединяваш компресора и копчето за климатика на инсталацията която е за климатика, имаш я фабрично монтирана на твоята кола. Всичко е болт он както се казва. Много е лесен и монтажа и присъединяването. Отиваш после при някой климатичен майстор да провери системата и да ти я зареди с фреон 134а, и ти си човека :cold:

Благодаря колеги за мненията.А някой от вас дали е виждал как се държи хонда след като са и сложили клима-казват ми да не си мътя главата,че проблеми щяла да ми създава,че таблото щяло да ни се разтропа и др.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че ще имаш каквито и да било проблеми,/само гледаи както казват колегите да си купиш пълния комплект /,то по тазли логика нямаше да монтират климатици производителите :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с разтропването сигурно ти го е казал някой фен на Ваг групата:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :lol: Това ми хареса!Иначе сериозно, колегите са ти казали много правилно, от някоя кола за части си взимаш пълен комплект - компресор, тръби, тяло на парното, управление и евентуално ако нямаш инсталация(силно се съмнявам) малко кабеляци от колата донор.Самото насаждане не е кой знае колко трудно, просто трябва да внимаваш да не чупиш разни работи.Ако се колебаеш дали ще се справиш по-добре си намери някъде да ти го сложат ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...