Jump to content
minalo

Обороти при Хонда Стрийм

Recommended Posts

Здравейте,колеги:) Вчера за пръв път от когато взех хондата карах на магистралата.Направи ми впечетлени,че при 120км оборотите са точно 4000,това нормално ли е,колите които съм карал до момента при тази скорост са на 3200-3400оборота.Дали това не е признак за предстояща смяна на съединител,иначе стартира и се ускорява нормално,не усещам боксуване.Дали има някъде таблица за обороти/км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора вашите коли нямат ли оборотомери:) На колко оборота сте при 120km/h ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,то зависи от кубатурата и скоростната кутия на съответният автомобил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега,това е ясно:) Но все пак има някакви граници ,чудех се дали хондите излизат толкова много от тях.Моята е 1.7 Забравил съм да уточня,че става дума за 120км на 5 скорост

Редактирано от minalo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КъФ съединител те гони за разлика в показанията на оборотомер-а или скоростомера?4к при 120... са много обороти - нещо от горните две не показва коректно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да ти показва толкова.При мен на Тайп Р-а е същото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да обаче ако не ме лъже паметта тайп Р е 6 скоростна...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КъФ съединител те гони за разлика в показанията на оборотомер-а или скоростомера?4к при 120... са много обороти - нещо от горните две не показва коректно.

Оборотите са си толкова,защото двигателя става шумничък,аз затова и обърнах внимание на скороста.Колкото до скоростомера мисля,че и той показва вярно,защото доста често ме изпреварваха коли.Не че това е някакъв критерии за това с каква скорост карам,но ако е била над 120км едвали толкова често щяха да ме изпреварват.Чудя се дали ако отида в Бултрако за диагностика ще ми кажат къде е проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш проблем,кутията ти такаваТайп \р-а е 6-скорости да

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега,И при мен са толкова Стрйим К20А1 мотор.Не се плаши повечко разтривки :)на газта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...колите които съм карал до момента при тази скорост са...

Да, и при мен такова беше първото усещане за Honda на "извънградско".Това по-късно ме отказа да си вземемам бензинов Акорд 7г. По разни клипове гледах как се държи прилични обороти на 120 на 5-та се едно е малолитражка.Обаче има лек - като падна от 5-6к на 4к вече ми е безшумно. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги :) за сега няма да я водя по майстори.Дано не мисе налага :rolleyes: Безавариино шофиране!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се намеся :-)Има два вида скоростни кутий на Стрийма - поне аз толкова съм виждал.Не мога да кажа по инициали как се водят, но със сигурност на двата вида съм отчел:1. 102 км/ч на 3000 оборота - 5 та предавка2. 118 км/ч на 3000 оборота - 5 та предавкаМойта е от първата. Донякъде ми се ще да беше с по-дългата кутия, но здраве да еБи трябвало да е малко по-икономична извънграда при равни условия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята показва 3600об 120км ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оборотите на 120км ми държи 2800оборота на 5та предавка (5 скоростна ми е кутията - автоматик)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега raishauer,3000об /102км/ч = 29.4129.41 * 120км/ч = 3529 обот тук следва , че не лъжеш......шегичкаТвойта Хонда е като мойта или мойта е като твойта ;)Да уточня , че става въпрос за ръчни скоростни кутиип.с Като чета на колегите постовете, които са с автомат ми се струва че автомата би трябвало да е по икономичен извънграда (ако не я газиш) - все пак върви на по-ниски обороти

Редактирано от list

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...