Jump to content
EJ2_ro

Джанти с голям борд на Сивик

Recommended Posts

Здравейте колеги,интересуваме някой от вас кара ли сивик с джанти с голям борд,модел от рода на brock b1,харесаха ми като модел,карам сивик 5 ген купе,дали ще и отиват,някои ако кара колата си с такива джанти или подобен модел(пак с голям борд)нека публикува няколко снимки,мерси преджарително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Поздравявам те за избора ти на джанти, понеже и на мен са ми любими. Борда не е от такова значение, колкото ET-то на джантата(това е колко ще излиза от калника настрани), предполагам ЕТ35 и 7 - 7.5J ширина на джантите ще стоят ето така:

Публикувано изображение

Редактирано от IM_NesTea

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагаш, ама няма да стоят така. 7 - 7.5 и ЕТ35 ще си стоят изцяло в калника.

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Прав е колегата rulemaker, понеже аз не съм слагал широки джанти досега, и само предполагах. Но незнам откъде ще намериш Brock B1 в Бг., но ако все пак намериш кажи от къде, че и аз се интересувам, и по-точно от хромираните им модели.

Редактирано от IM_NesTea

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех си за 7,5J отпред и 9J oтзад,твоята кола с какви джанти я караш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами сега си карам с 13-ки железни, но мисля да направя същата стратегия като теб(7.5J предни и 8 или 9J задни), само че 16-ки, и гуми 205/40 и 225/40 отзад, предполагам че ще изглежда добре. При всички положения ще е по-добре от тези 13-ки :DА ако искаш да излизат извън калника повечко, дистанциращи фланци с преходни шпилки също са вариант, но са по 100 лв и нагоре, виж тези теми за фланците:http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=61748&st=0&p=1057214046&hl=+%C3%90%C2%B4%C3%90%C2%B8%C3%91%C2%81%C3%91%E2%80%9A%C3%90%C2%B0%C3%90%C2%BD%C3%91%E2%80%A0%C3%90%C2%B8%C3%91%E2%82%AC%C3%90%C2%B0%C3%91%E2%80%B0%C3%90%C2%B8%20+%C3%91%E2%80%9E%C3%90%C2%BB%C3%90%C2%B0%C3%90%C2%BD%C3%91%E2%80%A0%C3%90%C2%B8&fromsearch=1entry1057214046http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=49337&st=0&p=433679entry433679но тогава задължително ти трябват по-ниски гуми(35, 40 или 45, зависи от цолажа на джантата) за да не опира. Както и да е, 9J си е 9J, и ще излиза и без фланци

Редактирано от IM_NesTea

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

7дж не е широка джанта, не се притеснявай. Ако ЕТ-то и е от 45 до 35 е напълно прибрана в калника. Колко е голям борда не е определящо, определящото е офсета (ЕТ-то). Това е 7дж но с ЕТ13

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Редактирано от rulemaker
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз видях 15" реплика на brock b1,никаде не можах да ги намеря ж нета,в краен случай,ако не намеря 15" ще тарся 16",мен не ми толкова да излизат джантите от калника колкото да го има големия борд.И все пак никой ли не кара хонда с такива джанти от форума?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

то в БГ рядко се намират тези джанти. Иначе аз ги намерих в и-бей :http://shop.ebay.de/i.html?_nkw=Brock+B1има с ЕТ15 и ЕТ35, и са 4х100също така ги намерих и тук , но на висока ценааа и тукhttp://forums.vwvortex.com/showthread.php?4928169-Brock-B1-s-%2817x10-17x85%29-PC-Chromeпредлагам ти също да видиш всички модели на Brock, че има и други хубавиhttp://www.dubmeister.co.uk/webshop/alloy-wheels/brock/

Редактирано от IM_NesTea

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

По скоро клоня към някаква реплика на brock b1,понеже са мн скъпи истински brock b1! @rulemaker Колега,може ли да постнеш 1 снимка на тези джанти отстрани?

Редактирано от chris_barnes
предходно мнение не �е цитира; има бутон за редакци�, н�ма �ми�ъл от многобройни по�тове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са е30-кови джанти, много здрави и дупко-устойчиви са. Като намеря време ще полирам бордовете и спиците ще ги боядиша в някакъв цвят (най веероятно графит или черен).

Публикувано изображение

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

A какъв размер са?

Редактирано от chris_barnes
предходно мнение не �е цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15" 7ДЖ ЕТ13

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

моите джанти са по различни но пак имат борд и реших да ти ги покажа дано ти помогне

 

 

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

Редактирано от Clinku

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мерси колега!

Редактирано от kytila
8.�е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Що не влезеш в някой форум за BMW. Там може и да намериш нещо от някоя Е30 ;)

Редактирано от Вен_РВ1456ВС

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за оффа обаче от БМВ не е най-добрият вариант, защото и аз оня ден слагах от БМВ 15-ки и се наложи да ходя на стругар да отнема от вътрешния кръг дето ляга на главината. Оказа се, че опира в спирачния апарат, а апаратите ми са стокови, т.е. не са по-големи от стандартните. Джантите са МИМ 2900 7 джаула ЕТ 25. Другото лошо нещо е вътрешния отвор - трябват втулки.Моята препоръка е да мериш на място и задължително на предни колела (ако си с дискови и отзад мери и на задните).Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към martjo,колега може ли да постнеш някоя снимка на колата ти с тези джанти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ето малко:

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Фен съм на японските коли но за сега съм с мазда и за това не пиша във форума,но тъи като и аз съм фен на джанти с голям борд реших да покажа и моите предните са 8.5 задните 9ж http://tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=89&t=120607&start=75

Редактирано от mimokn

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантите са МИМ 2900 7 джаула ЕТ 25. Другото лошо нещо е вътрешния отвор - трябват втулки.

Срамно е да имаш такива приятели и да пишеш глупости, адаш! :D П.П. Джаула...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към mimokn,колега тези джанти железни ли са?Ако не се лъжа се правят от 2 комплета железни,или се бъркам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Джантите са МИМ 2900 7 джаула ЕТ 25. Другото лошо нещо е вътрешния отвор - трябват втулки.

Срамно е да имаш такива приятели и да пишеш глупости, адаш! :D П.П. Джаула...
:offtopic: на много места съм го чувал Джаула, но е грешно да се казва така. Най-правилно е 'инча' или 'джей' (J)за любознателните: цък Редактирано от IM_NesTea

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако искаш мога да ти покажа моите бивши джанти как стояха, но колата е англичанка. Бяха с голям борд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега от две една е направена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към Ganchev,давай снимки колега :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Това е самата джанта и колко излиза от задният калник.

 

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Бяха ЕТ15,8J. Гумите са 195/50/15 и стояха много яко, щото идваха тесни за тея джанти :)

Редактирано от Ganchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега вярвам ти,че са 15ки ама мн малки изглеждат,аз имах едни 17ки,та те изглеждаха като 15ки,можеби е от модела. :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз заради това ги смених с 16-ки :) В момента ги търкаля колегата West Bam на Е30-ката си. Да ти кажа бяха доста здравички джантите. Много отваряха колата, ама големи пролуки имаше м/у гумата и калника, както виждаш. А и отзад опираха с 1 човек дори, ама явно щото амортесьорите не държат вече. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не опира,ще се наложи да раздуя калниците,че двуместна кола не ме устройва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен опираше щото задните амортесьори ги няма никакви :) Аз и с 16-ките опирам в момента. При добри амортесьори не знам как ще е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...