Jump to content
Golden

Изпускане на въздух?

Recommended Posts

Здравейте. Наскоро се сетих за "Бързи и Яростни" (не помня точно коя част беше) имаше сцена в началото на филма Скайлайна как изпуска въздух от предната броня. Същото нещо го имаше и в някоя "Need For Speed" и ми стана интересно как може да се постигне такъв ефект? Какво трябва да се направи по колицата, че да свисти така и да е малко по атрактивна? :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Принципно не е трудно - трябва ти само 1. един компресор за въздух - примерно от някоя стара ИФА (по-масивен - по-добре), свързваш го с ремък към коляновия вал на мястото на климатика; 2. бутилка за сгъстения въздух, около 50 литра ще стигне за няколко съскания (също по-масивна да издържа на налягането); 3. маркучлета до и от бутилката и дюзи. Вече ако искащ и цвят ,съвсем като на НФС-то, специални дюзи от бояджийски пистолет с резервоарчета за боята (блажна).P.S. Ако ти трябват повече технически детайли към тая техническа тема казвай (м/у другото имам точно един такъв компресор от ИФА - ако си сериозен ще измислим нещо)P.S.2 Петък, края на работния ден...

Редактирано от keel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер си. :) На мен идеята ми беше следната.. Сега обмислям да си купя едно прелюдче и да го понаточа. Та като го взема ще ти драсна да го поокрасим :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз защо си мисля , че ефекта се постига чрез Нитро система :) Да си връзваш компресори за коляновия вал , вместо климатика и бояджийски резервоарчета :D :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз знам, че така се обезвъздушава системата за пръскане, но и това с бояда е идейно може да го патентовате :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение че с бутилка с кислород е далеч по добре от колкото с компресор от ИФА като знам един климатик колко спъва една кола представям си този компресор!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...