Jump to content
j0rsh

Пране на въздушен филтър

Recommended Posts

Здравейте, искам да попитам понеже въздушният ми филтър е доста замърсен, проблем ли ще е да го накисна в един лиген с гореща вода и веро или прах за пране ( Mann filter c2943 а колата е Honda civic 5g)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази работа с лигена е опасна колега, може да се разпадне филтъра и после да трябва да си купуваш нов. По-добър вариант е да го поизтупаш на близкото дърво. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв проблем, сипваш вода, слагаш филтъра, малко сол и чубрица за вкус, разбъркваш здраво с прав носач около 20 мин и закачаш отвън с щипка на телта да изсъхне. След няколко часа го намазваш с олио и слагаш на колата.

  • Нагоре 4
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега така като си го казал предполагам,че е написано,че се пере.Ако е така няма проблем,но те съветвам да не ползваш абразивни препарати от сорта на прах за пране.И в никакъв случаи белина!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че нов филтър струва 10-15лв и се сменя сравнително рядко, няма смисъл да си правиш експерименти. Това е лично мнение, и не искам да ангажирам никой с него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колеги рискувах изпрах го с веро ( колкото и тъпо да звучи :) ) и единствената разлига за сега е 1 кило боклуци които паднаха от него. Сега го суша и нямам никакви проблеми ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миещите филтри се мият на течаща вода от вътре навън. Ако е конусовиден се пъха под струята така че водата да тече вътре и да се пълни и се върти. Ако е панелен по същия начин - водата да пада отгоре на спокойна струя и се минава целия филтър. Това се прави заради посоката на боклуците :) Може да се използва разреден обезмаслител, ако нямате в комплекта на филтъра. Това обаче е само за миещите филтри, не съм пробвал с обикновен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си чистя въздушния филтър като го продухвам на бензиностанция с помпачките за гуми :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с на майка ми течния персил и напръсках после с течна смазка.Хора не си даваите парите за специалните шампоани и мазила за филтри!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е обикновен хартиен филтър по-добре не се занимавай и си купи нов, не е някаква непосилна сума, ако е "перящ" се го изчисти със специална смазка за филтър.Хора не се подигравайте така с колите си все пак ви вършат работа, после заради едни 10-15 лв. да берете ядове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето така го почистих моя филтър.http://www.torquecar...r-filter-17110/Само ,че при мен положението беше трагично.. имаше листа (иглолистни и широколистни) ,много пръст и какво ли не ... сега диша много свободно :D :D

Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха,колега да не седи тоя филтър на открито :lol: Между другото винаги съм се чудил,ако пробия капака и направя въздуховоди като на рали автомобилите дали няма да се нагълта двигателя с вода?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...