Jump to content
Guest icko

Време на 400м

Recommended Posts

Guest icko

Здравейте,Някой замервал ли е Сивик 6 ген. (99г.) 1.4 16кл 90к.с. с 4 врати на 400м?Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho
Отговорено (Редактирано)

Здравейте,

 

Някой замервал ли е Сивик 6 ген. (99г.) 1.4 16кл 90к.с. с 4 врати на 400м?

 

Поздрави

<{POST_SNAPBACK}>

еми ако са верни измерванията Сивик 6-та (96год) 1.4 16кл 90++ с 5 врати (англииски сивик) даде 17.49сек :blink: Редактирано от mihho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest icko
Отговорено (Редактирано)

Тея "++" нещо ме съмняват защото 17.5 си е доста бързо :o Интересува ме нещо без плюсчета :):blink:ПП Иначе точно за същия Сивик става въпрос.

Редактирано от icko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest JeepersCreepers
Отговорено (Редактирано)

ами и ние тук сме мерили един такав само 4е с 3 врати /не 4е има разлика/ама и нашия тук е с доста +++ хем пи4а неможе да кара като хората ама виж и резултата хем да знаеш какво може колата с около 500 600лв доплащане за +++:blink:определено пада под 17 ако я натискам аз:o тук виж: http://www.dragburgas.hit.bg

Редактирано от JeepersCreepers

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Ако е 5 врати и е сток автомобила и се мери на Божурище, няма да падне под 18 сек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Определено!Пак опираме до особенностите на прословутото божурище :blink: Сток 4ген хеч минава божура за 18сек. Така че 6ген седан, ще е поне 18.5. Аз бих заложил на 18.5 - 19.0а на друга писта, предполагам че ще е 18.0 - 18.5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest icko
Отговорено (Редактирано)

Ами под 19 . . . :o:blink::) Абсолютно сток със цялото си обурудване.ПП 1net ме е изпреварил

Редактирано от icko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho
Отговорено (Редактирано)

Определено!

Пак опираме до особенностите на прословутото божурище  :)

Сток 4ген хеч минава божура за 18сек. Така че 6ген седан, ще е поне 18.5. Аз бих заложил на 18.5 - 19.0

а на друга писта, предполагам че ще е 18.0 - 18.5

<{POST_SNAPBACK}>

То на практика излиза че мойто време (17.49) не се доближава май до реалното....или е напълно възможно :blink::o Редактирано от mihho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Я раздуй, защо питаш, мери ли ли сте я? къде? и чия е колата... на твой приятел? Чудиш се дали да я купуваш ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy
Отговорено (Редактирано)

Ето мое постижение:От представителството на мерцедес посока Пловдив има широко платно. Там преди година с двама по 100 кг. в мойта бивша Д15Б2 4 генерация, която тежеше точно 1020 кг. с 20 литра бензин в нея(мерена на кантар) т.е. 1220 кг. с уред G-TECH ми даде резултат 17.7 сек 400 м от три опита 18,3 и 17,9 сек в двете посоки. Калата беше 100% стокова както излиза от завода .

Редактирано от Mark Antoniy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest icko
Отговорено (Редактирано)

Я раздуй, защо питаш, мери ли ли сте я? къде? и чия е колата... на твой приятел?

Чудиш се дали да я купуваш ли?

<{POST_SNAPBACK}>

На едно приятелче е. И той много ме юркаше да се сбориме, обаче си мислех че е безмислено. Но така и така обичам спорта и се пуснахме на една отсечка около 300м. За мое учудване първия път го отвях :unsure:. Той каза че не е стартирал хубаво и се пуснахме още няколко пъти, в които си разменяхме победи. Та въпроса ми беше за 400м защото той винаги ме догонваше. На първа бяхме наравно, на втора сигурно му правех поне половин кола и на трета почваше да ме настига. И затова се чудя дали има смисъл да се пускаме на 400м (на божура например) :dry:. Аз на Божура давам 19.2 (с кофти предница, хлабав ангренаж и А95, сега всичките неща са оправени съм зареден с Ви-Пауър 99 :P ).

 

Та какво мислите вие?

 

ПП ако ще купувам хонда със сигурност няма да е 6ген :unsure: (просто на сърцето са ми 4ген 5ген и S2000 :D )

Редактирано от icko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

моята е Д14А4 хеч 3 врати на Калояново даде 17.48, съвсем сток + много музика и багаж с догоре пълен резервоар. Единствения тунинг бе че свалих филтъра :unsure: Колко е верно това време не зная :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest icko

моята е Д14А4 хеч 3 врати на Калояново даде 17.48, съвсем сток + много музика и багаж с догоре пълен резервоар. Единствения тунинг бе че свалих филтъра :unsure: Колко е верно това време не зная :unsure:

<{POST_SNAPBACK}>

Мноу бързи тея хонди бе :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

моята е Д14А4 хеч 3 врати на Калояново даде 17.48, съвсем сток + много музика и багаж с догоре пълен резервоар. Единствения тунинг бе че свалих филтъра :unsure: Колко е верно това време не зная :unsure:

<{POST_SNAPBACK}>

Мноу бързи тея хонди бе :dry:

<{POST_SNAPBACK}>

ами като не вярваш, намери темата за времената на Калояново, не съм ги публикувал аз,там си пише

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest icko

моята е Д14А4 хеч 3 врати на Калояново даде 17.48, съвсем сток + много музика и багаж с догоре пълен резервоар. Единствения тунинг бе че свалих филтъра :unsure: Колко е верно това време не зная :dry:

<{POST_SNAPBACK}>

Мноу бързи тея хонди бе :P

<{POST_SNAPBACK}>

ами като не вярваш, намери темата за времената на Калояново, не съм ги публикувал аз,там си пише

<{POST_SNAPBACK}>

Не съм казал че не вярвам, просто се учудвам :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest C_I_V_I_C

icko братле епа ХОНДА бавна нема сички са ОГИН :unsure::dry::P:unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slus4o


Малко ОФФ Топик ама си заслужава оня ден чета във вестника
за някъв мотор който направил 10.24 :unsure:
обаче бил с Нитро система и още куп други глупости

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest icko

Хммм. . . Бая добри времена има там. Изобщо не са ми в категорията. Това означава, че или мойто приятелче не може да кара или че Сивик-а се развървява в последните стотина метра :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho
Отговорено (Редактирано)

Хммм. . . Бая добри времена има там. Изобщо не са ми в категорията. Това означава, че или мойто приятелче не може да кара или че Сивик-а се развървява в последните стотина метра :unsure:

<{POST_SNAPBACK}>

то си зависи от много неща....ама според мене нещо приятелчето ти не мое да си го кара сивика(не че аз много мога де :unsure: )....ако караш това от аватара ти...май немаш шанс(нищо лично) при освобождаване на пълния потенциял на сивика...така поне си мисля :dry: Редактирано от mihho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest icko

Хммм. . . Бая добри времена има там. Изобщо не са ми в категорията. Това означава, че или мойто приятелче не може да кара или че Сивик-а се развървява в последните стотина метра :unsure:

<{POST_SNAPBACK}>

то си зависи от много неща....ама според мене нещо приятелчето ти не мое да си го кара сивика(не че аз много мога де :dry: )....ако караш това от аватара ти...май немаш шанс(нищо лично) при освобождаване на пълния потенциял на сивика...така поне си мисля :P

<{POST_SNAPBACK}>

Точно "тва от аватарчето" карам. Все пак някой ако има желание да се премериме може да пише в тая тема. То е ясно че и малко да е пипан сивика нямам шанс, но сток мисля че ще е интересно . . . поне до 200-тния метър :D:unsure::P

 

ПП. 60 кончета е било "тва от аватарчето" през далечната 1992 година :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Не сравнявайте времената на Божура с тези от Калояново!Сивика на приятеля ти на божура ще е във високите 18-ки, а на калояново ще е в ниските 18-ки :) Все пак е седан... почти сигурно около 1200кг със шофера :Dна Божурище, 1.3 хечбеците дават високи 18-ки или дори 19-ки така че нито твойта е кой знае колко бавна, нито сивика е бавен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest icko

Е по-скоро е хечбек :D. С 5 врати е. Точно ангийски Сивик.ПП защо им викате английски?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tinki

Е по-скоро е хечбек :D. С 5 врати е. Точно ангийски Сивик.

 

 

ПП защо им викате английски?

<{POST_SNAPBACK}>

Щот са се произвеждали в Англия-Хонда и Ровър си имали споразумение и има хонди с двигатели на Ровър(май само дизели).........доста хора предпочитат японските испълнения(и аз даже)но нямам доказателства че англичанките са по-лоши(интериора не ме кефи мене)тва от мен колегите с такива хонди могат да ти дадат повече инфо ако те интересува :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho

В англичанките според мене няма кой знае кво англииско....единственото което е англииско е интериора(има съмнения за делко и стартер)....и това че е сглобена в англия....примерно като Type-R -ките са сглобявани там ...не има викат англичанки.....някой ми беше казал че купето било взето от роувър...но точно обратното...роувър го е взел за 400 и някоя си серия .....модела произлиза от появилия се модел на хонда през 1992 година Honda Domani....само е променена задницата при сивик фастбек-а ....мнооого се извинявам за офф топика...но това анличанки ми звучи грозно...все едно на караме хонди :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ивайло Петков

Много комфортни,просторни и на задните седалки, голям багажник.Малко мудни при ускоряване ( сравнени с други Хонди ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 100NX Golf Destroyer

Не съм ходил на Калояново (все още :) ), но съдейки от собствения си опит на Божурище и от това, което пишете тук, разликите във времената на едни и същи коли измерени на двете писти е около 0.5 сек.По принцип с тегло над 1000 кг и мощност 90 hp реалните времена на 400 м са 18+ сек. (аз приемам времената на Божурище за по-достоверни) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

Не съм ходил на Калояново (все още  :) ), но съдейки от собствения си опит на Божурище и от това, което пишете тук, разликите във времената на едни и същи коли измерени на двете писти е около 0.5 сек.

 

По принцип с тегло над 1000 кг и мощност 90 hp реалните времена на 400 м са 18+ сек.  (аз приемам времената на Божурище за по-достоверни)  :)

<{POST_SNAPBACK}>

я си дай твоето време, че си ми мераклия от повече от 3г да са пробваш с малкото ми двигателче, ама все се разминаваме :D

и не се успокоявай с времената от Божурище :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iigoo

Ето мое постижение:

От представителството на мерцедес посока Пловдив има широко платно. Там преди година с двама по 100 кг. в мойта бивша Д15Б2 4 генерация, която тежеше точно 1020 кг. с 20 литра бензин в нея(мерена на кантар) т.е. 1220 кг. с уред G-TECH ми даде резултат 17.7 сек 400 м от три опита 18,3 и 17,9 сек в двете посоки. Калата беше 100% стокова както излиза от завода .

<{POST_SNAPBACK}>

а имате ли идея D16Z6 за колко време трябва да ги направи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

Ето мое постижение:

От представителството на мерцедес посока Пловдив има широко платно. Там преди година с двама по 100 кг. в мойта бивша Д15Б2 4 генерация, която тежеше точно 1020 кг. с 20 литра бензин в нея(мерена на кантар) т.е. 1220 кг. с уред G-TECH ми даде резултат 17.7 сек 400 м от три опита 18,3 и 17,9 сек в двете посоки. Калата беше 100% стокова както излиза от завода .

<{POST_SNAPBACK}>

а имате ли идея D16Z6 за колко време трябва да ги направи

<{POST_SNAPBACK}>

виж ТУК :spoko:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

това в каталога са доста заводски предписания ..демек няма посягане към червената зона на оборотомера ,колата е с пълен резервоар и чисто нов двигател ...надали има кола с която да не можеш да го подобриш , но иначе е екстра :spoko:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest icko

Малко ъпдейт.Замерих се на божура отново и дадох 18.8Х, та няма ли някой сивик 6ген да се срещнем на божура за да се разбере каква е истината . . .Позрдави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Добро е времето на корсата, все пак е малък автомобил :wacko: Някой има ли времена на сивици сток на Божура и на мен ми е интересно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest icko

Ако на някой с такъв сивик му се ходи на божура утре да остави едно телефонче да спретнем едно замерване . . . .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest paRADOx

ХА!Пичове, с моят Civic Sedan 4gen СТОК правех време 18.5 на Божурище!А сега с някои подобреня съм сигурен поне 90% че ще падна под 18сек(особено ако времето навън е хладно!).Искам да се дърпам с Опелчето, ИСКАМ! :unsure::unsure::angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dj_mi6o

ХА!Пичове, с моят Civic Sedan 4gen СТОК правех време 18.5 на Божурище!А сега с някои подобреня съм сигурен поне 90% че ще падна под 18сек(особено ако времето навън е хладно!).Искам да се дърпам с Опелчето, ИСКАМ! :P;);)

Можеш да паднеш спокойно по 18 сек.!!!!!За съжаление не съм много сигурен колко то4но ни е замерването :unsure: Абсолютен сток когато я купих мойта ми даваше 18сек с зимни гуми 13"Без много напън отна4алото си ги правех тези 18сек. Полсе след малко , ама много малко труд (махнах катила като за на4ало) - малко под 18 сек ,но с 15" джанти ве4е!С и без филтър по4ти не усетих разлика.След смяна на тръбите назад с Ф50 и новият Ремус отприщих още няколко стотни!Най-доброто време което съм давал е около 15 и нещо по-4есто клонящо към 16 сек.След баране по скоростната кутия ще ми е доста интересно кво ще стане ;) Но пак казвам - не ми е много то4но замерването, затова живот и здраве да дойда и аз на вашето Божурско мерило пък тогава ще видя!:angry: Искрено се надявам да влеза в ниските 15 секунди, дори съм по4ти на 100% убеден 4е след последните промени ще ги с4упа на около 15.1-15.3 мах! :P Емо (1net), може малко да ми се присмее на резултатите които твърдя 4е ще дам, но обещавам отклоненията от предполагаемите ми времена да не е пове4е от 0.1-0.3 от сек. :D Ако пък не дай си боже съм в голяма грешка и не успея - полседното което ще направа е да по4на да олекотявам до безобразие с безмилостно рязане на квото ми падне и т.н. ;) П.С.Ехххх , а със стара Лада спокойно си даваме 13-13.4 секунди, ма Хондата ми само може да възкликва и ме4тае за тези резултати :unsure: Редактирано от dj_mi6o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Бате, ти с тоя икономик ако дадеш 15-ки... говоря за високи 15-ки ( 15.8-15.9) на божура ще падна от смях! Ако си мерил времена около 16сек, на божура ще си към 16.5 ( което е доста прилично време)Ти ще ме побъркаш вече, ела да го видим тоя икономик бе, баси.... Не се съмнявал че можеш да направиш нещо хубаво ма искам да го пипна... първи си и трябва да го видя това!Пичовеее, само яко вървящо 1.3 още не сме видяли :D айдеееееее, че каузата си е кауза. продължаваме да доказваме потенциала на маломощните хондаци!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

"продължаваме да доказваме потенциала на маломощните хондаци!"Не са маломощни а Малолитражни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stonez

Само за сведение, да кажа че на последния Божур на 09.09-и, черния civicType-R DC sport дето го кара една засукана мацка /била е и на Калояново/ , направи 2-3 пускания в началото преди сьстезанието и даде времена от порядька на 15 сек. a e 200 + кс.

Редактирано от stonez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

и аз съм я виждал тая мадама много е луда а и хондата варви яко егати и самолета :D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...