Jump to content

Recommended Posts

Двигателят ми е д16з6 масло 5/50 добре ли ще му дойде?Да поясня двигателят ми пипа масло около 1л за 3000км като се има впредвид че секара в 80% от случаите само над 7000об/мин. Та ще спре ли харчченето на масло ако сложа от въпросното, в момента я карам с Репсол 15/40!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Ако тва е серията High milege,чел съм че не ги препоръчват много много. А и този литър на 3000км ми се струва много. Публикувано изображение Поразрови се ... наскоро имаше една тема за 1литър на 5000км разход на масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако харчи масло поради някъкав проблем не мисля че ще спреш процеса ;) Моята като започна да харчи я карах с 10/40 след това минах на 15/50 но проблема си остана докато не го реших радикално ;) Смених и сегментите и сега я карам с 5/40 и грам не е пипнала ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой друг да изкаже мнение...........Публикувано изображение и моля ви всички знаем че хондите са си масларки така ,че спестете ми ремонта на сегментите!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи 10W60 на Кастрол по малко ще го гори от 5W50 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе сегменти не се ремонтират а се сменят .И няма да спре да яде маслото .При тоя разход не е въпроса коя е масларка и коя не.

 

П.п Ако продължите със съвети аз съм с такова и няма ядове или сложи такове масло ще е добре аз съм съм с него.

Ще я заключа темата

 

 

П.п fly-boy знам и затва му писах че мечти са реалност ма понякога .В случая изтината е ремонт .Тва са 3 литра от смяна до смяна :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по горе му казах на колегата че решението е в смяната на сегментите ;) Но той се опитва да търси под вола теле ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има едни добавки които уж спират разхода на масло дето ги препоръчват по магазините колегите които продават авточасти. за Лада, Москвич, Опел (от по-старите) и др. става, но за Хондите Д серия резултата не е много ок. НЕ СЛАГАЙТЕ! проблема не се рещава, задълбочава се. с мой познат имахме спор по тоя въпрос, аз бях против, той беше ЗА и сложи някакви добавки в маслото. стана мазало, в началото уж имаше ефект но след няколко влизания в лютеницата почна да се форсира яко със сив дим, по-зле от преди. ако искате да карате на високи обороти решението е само нови сегменти. поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако щее 5w50 то по добре 10w60,ще има по голяма вероятност да намали разхода.Но с този разход от литър на пет хил.рано или късно ще ходиш за сегменти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателят ми е д16з6 масло 5/50 добре ли ще му дойде?Да поясня двигателят ми пипа масло около 1л за 3000км като се има впредвид че секара в 80% от случаите само над 7000об/мин. Та ще спре ли харчченето на масло ако сложа от въпросното, в момента я карам с Репсол 15/40!

С тоя литър на 3000км с 15/40... и 10/60 няма да ти помогне ;)Иначе имай в предвид че 10/60 не е особенно подходящо за зимата, то тва е и основната разлика с 5/50, че последното е подходящо и за ниски температури.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателят ми е д16з6 масло 5/50 добре ли ще му дойде?Да поясня двигателят ми пипа масло около 1л за 3000км като се има впредвид че секара в 80% от случаите само над 7000об/мин. Та ще спре ли харчченето на масло ако сложа от въпросното, в момента я карам с Репсол 15/40!

Според мен не.Аз бях с д15з6 и когато я карах до прекасвач и на мен ми харчеше много и даже тогава и пушеше от зад но това си е нормално горе долу.Може и да намалиш харчлъка ако си смениш маслените сегменти по двигателя.Но за 5/50 мисля че е пълна синтетика която е доста по тънка и ще ти харчи още повече но това вече зависи и двигателя в какво състояние е и съответно на колко километра е.Сивика ми беше на 350000 и само харчише когато го газех до дупка...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има едни добавки които уж спират разхода на масло дето ги препоръчват по магазините колегите които продават авточасти. за Лада, Москвич, Опел (от по-старите) и др. става, но за Хондите Д серия резултата не е много ок. НЕ СЛАГАЙТЕ! проблема не се рещава, задълбочава се. с мой познат имахме спор по тоя въпрос, аз бях против, той беше ЗА и сложи някакви добавки в маслото. стана мазало, в началото уж имаше ефект но след няколко влизания в лютеницата почна да се форсира яко със сив дим, по-зле от преди. ако искате да карате на високи обороти решението е само нови сегменти. поздрави.

Лично мое мнение добавки никога не слагайте а си закарайте колата на сервиз кадето разбират!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...