Jump to content
vaffanculo

хонда сивик д15б2 гори много

Recommended Posts

имам сивик д15б2 гореше нормално 6 на 100 но от няколко месеца скочи на 10.сложих си газ заради скъпия бензин и познайте 14литра на 100 извън града, сега имам 100 градско и чак ме е страх да отида да я напълня, някои ако може да даде идеи от какво се получава тази разлика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ламбда сонда, зле настроена АГУ, темп. датчик .. Смърди ли на бензин отзад когато е загряла (когато си на бензин)? Светка ли ти check engine на таблото? Колко често я караш студена? Поддържаш ли си колата - въздушен филтър ... горивен? Газовата уредба - филтри, мембрани, настройка? Свещи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

да подържам си я много ясно газовата е нова сега заредих и пак 13и500 за 100 километра градско малко подобре от преди но пак е много ми да понамирисва на бензин когато я карах на бензин и чека ми не свети е сега свети защото не съм слагал емулатор за газтапървия път когато я засякох на газ човека ме пита как я карам казах му че 100 километра само на пълна газ 160-170 и си помислихме че заради това и натегнахме малко кранчето на сега пак същия разход при не поголяма скорост от 80оп забравих не съм сменял свещи а са за смяна

Редактирано от kytila
9.��ма нужда от два по�та един �лед друг! Има бутон. Обърни внимание на правопи�а!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз съм със същия двигател + газова уредба БРЦ и ми харчи 10 лв. газ за 85 км. градско Козлодуй пенсионерско каране. И на двете горива работи безупречно (в началото като сложих газовата уредба имах малък проблем само). За това те питам дали си подържаш колата, 'щото има хора дето не са сменявали филтри и др. консумативи цифра време и после се чудят що колата им не е като хората. :). Ако не можеш сам, закарай си колата във сервиз да ти замерят ламбда сондата дали работи нормално и след това на газанализатор да ти настроят газовата уредба. Ако ти се дават пари - смени си и свещите. Съвет: не експериментирай със иридиеви, уранови или криптонитови свещи :D .. сложи си от тези, които препоръчва Хонда за твоя двигател (пише им номера на капака на ангренажния ремък).

Редактирано от Nikolay Kozloduy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

разбира се че ще ги сменя тя е още с оригиналните свещипреди имах голф 3 които гореше адски много име накараха да сменя кабели свещи ландсонда филтри и пак същото и накрая се оказа че компа не е от 1.6 а от 1.8 взех си които трябва и разхода ми падна на 6.2

Редактирано от kytila
9.��ма нужда от два по�та един �лед друг! Има бутон

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом са ти за смяна свещите почни от тях,провери кабелите ,въздушен филтър при газ препоръчват да се сменя на 5-6 хил. и тогава се хвърляи да ходиш по маистори

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъмм, а да не би преди няколко месеца да си сменявал ангренажен ремък и горе-долу след това събитие разхода да ти е скочил толкова? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм го сменял но имах проблем залепваше на 140 и толкова отидох на майстор и ремъка беше хлабав стегнах ме го проверихме центровката всичко беше 6 замислям се за ландсондата защото беше скъсан кабела и го вързахме но може и да е здала багажа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е пипано там - отиди при някой, който се занимава с такива коли да ти погледне центровката на разпределителния вал все пак, може от "стягането" да е прехвърлил един зъб (то му е достатъчно). От ламбда сонда не може ей така от веднъж да качи разхода двойно. ;)На бензин като караш свети ли чека ? Провери си ецу'то да н'ти *смига* някоя грешка. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почваш със свещи и въздушен филтър. После си виж как ти е насторена газовата. Палиш, караш докато загрее хубаво/10 тина км/ и след това както си на 1ва или 2ра пускаш газта докато почти спре колата. Трябва да си на около 1к на оборотомера. После си внушаваш, че педала на газта е бременна хлебарка и го смачкваш отбилзко, рязко и силно. Ако колата се набира тромаво, 1/4 оборот на газовата от големия кран за още гориво и повтаряш. Ако забие муцуната и се задави- 1/4 сваляш. Само първо си орави настройката на празния ход. Пускаш всичко по колата-фарове, климатици, парното на 4, аварийки, халогенки и си ги наместваш не на 800 а на почти 1к. Така и в движение или при студена кола няма толкова да тресе ;) На газ коата няма компенсация на оборотите. После упражнението с педала на газта. Даже на 1ва е още по-добре да са тестовете. Можеш първо на бенз да го направиш, за да видиш как точно се държи колата при тия маневри. На газ е една идея по-тромава. Един съвет- избери си въздушен филтър от към марка и като трябва си купувай само такъв. Така като си го настройш и няма след всеки филтър пак да се насторойва колата.Още нещо- не се лъжи да натягаш кранове да не харчи- бедната смес е..ва майката на мотора. Вдига температуирата и всичко отива по дяволите. Ако имаш въпроси питай смело.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес заредих пак и се напълни 12литра всеки път все по малко. вече съм с нови свещи и утре ще пътувам и ще видим имали разлика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ударих 10 на 100 извън града ако някои има същия двигател не да каже дали ако съм без ламбда симулатор възможно ли е да гори от това

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. С неправилно урегулирана газова и кофти консумативи даже ти е икономична :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...