Jump to content
djiga

пружини на смук. и изпуск.клапани

Recommended Posts

Здравейте колеги.Искам да попитам,възможно ли е да са ми се размекнали или смачкали пружините на клапаните.Питам защото с пръсти мога да натисна надолу и да освободя тарелките.Това нормално ли е?Ако някой знае колко е височината на извадена пружина,да сподели да премеря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, това дали е нормално да можеш да мачкаш пружините на ръка зависи от това колко си здрав в ръцете :D мисля че пружините са от сплав която много трудно може да се размекне или смачка. чувал съм за вкопаване на клапани, но за омекване на пружини не съм. виждам че във профила си си писал че си с газова уредба, колегите които карат на газ може би имат по-точна информация :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм да натискам стокови на D16z6 и може би повече от 2-3мм не са мърдали. Със сигурност са доста твърди. Все пак хората с компресор ги мачкат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пружина мисля че може да омекне ако се нагрее яко,ама ако това е причината мотора ти трябва също да е сдал багажа.Едно време на ладата със правен ключ знам че зор беше и трябваше после една торба лепенки за пръстите :D Ако са добре пружините и ги освобождаваш на ръка начи си бахти коравия пич :blink: Обаче ако не си културист значи пружините не са добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз съм натискал на много коли,знам как са твърди :) Обаче си мисля,тези клапани дето са по тънки,да не би случайно да им трябва по малко сила.Явно има проблем,ще се търси решение.Благодаря за отговорите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...