Jump to content
mаrto

С ферибот през Дунава

Recommended Posts

Колеги,предстои ми утре спешно пътуване до румънско- унгарската граница - гр. ОрадеаПрез Дунав мост ми е доста заобиколно.Моля за мнение от колеги минавали наскоро през видин или оряхово.През оряхово е по близо с 70-80 км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оряхово, и пътя до там е хубав доколкото помня. За съжаление не съм пътувал в него район от доста отдавна и инфото ми е старо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих минал през Видин. Принципно от Видин е по-къса Румъния, иначе ако минеш през Оряхово така като ти гледам пътя трябва да караш Краьова, Дева, Арад и Орадея. Аз бих минал през Видин-Калафат, Дробета Турну Северин, Тимишоара Арад и чак тогава Орадея. Ако минеш през видин на около 15км след него се завива на ляво посока Дробета Турну Северин, като има знак забранено за над 8тона мисля беше. Скъсяваш. Абе да не телъжа но от Видин до Арад са около 370км. От там до Орадея немога да ти кажа защото не съм минавал до сега от там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав,по добре през Видин.Крайова е много зле като състояние на пътя.През Калафат има само десетина киломатра лош път,натам пътищата са нови с изключение на Турно северин,но там пускат околовръстното,и Аррат.Между Оршова и Мехадия се правят ремонти.Ако те интересуват некакви подробности-питаи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

40 ойро (евро) 3ма плюс вана.Яка далавера. За гемията де :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За TIR билета +два за шофьорите(ако са двама)e 98 евро+порт такса 12евро +общинска 10.Може да се мине и през Сърбия и е по евтино,през Брегово и се влезе в Румъния през "Железни врата"

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да, колегата над мен е абсолютно прав. Най добре е да се мине на Брегово, кара се 100-ина километра сръбско и на "Железни врати" се влиза в Румънско мисля 40км преди Турну Северин, но да не лъжа.По този начин ще си спестиш ферибота пък и в Сърбия по този маршрут няма магистрални такси така, че е абсолютно безплатна

Редактирано от mEtaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На петнаисетина след Турно северин и около 10 преди Оршова :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим че няма да купуваш ново окачване. Щото в Румания си таковало дупката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върнах се :)Верно си е .. таковало дупката1600 км отиване и връщане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от къде мина?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И на мен ми е интересно дали маршрута Арад- тимишоара- калафат става вече за пътуване.....Преди 2 години минавах от там и ремонтираха на доста места.......

 

Последствие ми се налагаше да пътувам през Букурещ до Русе....... и гр.Левски Публикувано изображение

Редактирано от minimalizum

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Калафат до Арад е към 80%нов,като изключиме в самите градове през които се минава,като най зле са Турно Северин и Арад.На Т Соверин приди месец беше пуснано половината околовръстно а на Арад сега го почват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

TakaaaaНа отиване минах : Оряхово, Крайова, Турно Северин, Тимишоара, Арад, Орадеа.Пътя от Бекет до Крайова се ядва, От Крайова на 100 км е супер пътя само дето са село след село.След това участъка покрай дунава е непрекъснати ремонти , от там нататък до Тимишоара пътя е много добър.Тимишоара - Арад ОК. От Арад до Орадеа (140 км) движението е в една лента със светофари.Тръгнах от София в 10 сутринта и бях в Орадеа в 1:00 през нощта( 3 часа на ферибота) или 15 часа , добре че бяхме 2-ма шофьори.На връщане заради ремонтите решихме направо Орадеа- Дева - Крайова . Орадеа - Дева - пътя е планински с малко ремонти.След това има 50-60 км хубав път , после преход през дефиле, което е ужасно - мноого остри завои комбинирани с ужасна настилка .Последните 100 Км до Крайова пътя е Супер като настилка , но 90% през населени места. Орадеа-Крайова (450-60 км) от 15:00 до 22:00.Спахме в Крайова и се върнахме на третия ден , като имахме късмет и преминаването на дунава стана за 30 мин. Крайова - Оряхово - Луковит - софияот 8:30 до 12:30.Благодаря на всички колеги дали съветп.с Добре че не бяхме с хондето, щяхме да сме без зъби и бъбреци :D

Редактирано от mаrto
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...