Jump to content
rulemaker

Акорд VII

  

39 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

На един приятел му предстои покупка на такъв Акорд и още се двууми кое да избере - бензинов или дизелов. Давайте аргументирани мнения.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И с двете няма да сбърка. Като горд собственик на дизеловата версия, разбира се ще препоръчам нея. Двигателя е изключително тих, еластичен и икономичен. Има си турбо лаг, но ако я държиш на около 2000 оборота или повече, почти не се усеща. Но зависи колко кара - ако кара много разхода на гориво ще му хареса и ще си избие обслужванията. Градско лятото 7 при повечето време с климатик, зимата 8-8.5 (София, огромни задръствания, двигателя загрява по средата на пътя - 14км за 40 мин минавам), магистрала 5.5-6 при сам човек и 120км/ч, 6.5 при 4ма и климатик пак тая скорост. От друга страна на около 200 000 хил км ще му предстои обслужване за 1100лв (верига на двигателя и други там чаркалъци) и ако е фен на газовите модификации, може би бензиновата ще му предостави най-доброто от двата лагера (евтина поддръжка и гориво, страхотен пъргав двигател без лаг).

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е само едно мнение ли? Иначе в анкетата има 9 гласа :huh:

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да се впрягаш от това , което ще кажа (не е с лоши чувства), но не мога да повярвам, че човек с над 1800 мнения в този форум не знае как да използва търсачката (дори и да е през Гугъл, ако щеш). Ето една тема (дизел), ето още една (бензин), и още една, в която Tino е събрал линкове към друго подобни теми.

Да беше казал: "Намерих такава и такава информация за модела, притеснява ме еди-какво си; вие какво мислите?", може би отговорите щяха да са други. Обаче при така зададен въпрос и многократно предъвкване на въпросната информация ти какво очакваш като отговори?

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята се продава :rolleyes: иначе аз карам бензинов акорд с газ и вече 2 години и 40к километра само консумативи.За смяна станаха предните дискове.нови не са евтини моите с накладки гриин на ЕБС излезнаха от ибей 400лв.Друго за сега нямам за смяна.Затова аз съм за бензина но по възможност с 2,4 мотора.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично преди години карах нов дизел команрейл на друга марка коли. И вече никога няма да си купя кола дизел.Защото в българия това не е нафта а незнам какво наложи ми се да отворя мотора на 140 000км и като ведях на какво прелива всичко вътре незнам направо се хванах за главата смукателния колектор беше пред запушване от нагар турбината беше пред заклинване и това всичко от качествените ни горива.Колата беше умряла тотално на тези километри а след почистването на мотора направо се съжеви от мъртвите.Като се има в предвид че съм ползвал качествени добавки за гориво и непомага изобщо.От както минах на бензин и то на Хонда направо съм супер доволен и една стотинка на страни несъм дал за ремонти освен за консумативии глезотийки по колата.И споредмен по добре давай повече за бензин и си прави кефа с колата от колкото да даваш по малко за нафта и много за ремонти, а дизел да ремонтираш не евтина схема.Ако искаш икономия вземи си бензин сложи си газ и си гледай кефа и немисли за друго, че иначе такъв филм с продължения ще гледаш че нямам думи.Не искам да се засяга никой но това е моето мнение за всички нови дизели няма значение от марката им.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Борислав !!! Дизелов автомобил бих карал само ако е чисто нов !!! Но всичко е до късмет , може да попаднеш и на добър екземпляр , но реално дали дизеловия двигател на Хонда е наистина добър както бензиновите му събратя ще се разбере в следващите 4-5 години ;) всички са още на малко километри :) Лично аз си изпатих и то не толкова защото двигателя имаше проблем , а защото дори в оторизирания дилър където се предполага , че трябва да разбират осраха работата още повече !!!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам бензинов Акорд, карал съм и дизелов. Определено бензиновия ми доставя по-голямо удоволствие. Но всеки има има своето виждане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито :) Сега му направете всички възможни тестове , но не ви съветвам да ходите в "оторизираните" дилъри ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това му казах. Иначе много добре върви, а в завоите е като чук! Не съм предполагал, че Акорд-а влиза и излиза толкова добре. Сивик-а ще го давам на вторични :lol:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След Акорда ми се разбиха представите за стабилност и стойка на пътя ;) Преди Сивика ми се струваше , че стои като картинг , но сравнение с Акорда няма база за сравнение ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Честито колата е красавица.пожелавам да нямате проблеми с нея и само километри удоволствие и то стотици хиляди безаварийни.

Редактирано от Борислав

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито на колегата ти.Много ми Харесва колата.Какви пари я взехте ако не е тайна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колицата е супер направо.Силно се надявам скоро да подкарам и аз една такава.Кажи вярно какави пари я взехте ако не е тайна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...