Jump to content
Guest F18 Hornet

Един обикновен Хонда фен

Recommended Posts

Guest Magnum

А-и още нещо !!!Кажете адреса на този спец ОМБРЕ -или на самия TYPE-R да пиша e-mail ???- както казах по-горе компромиси не ща да правя- и само на сигурен човек искам да ходя .Грешка ли направих ,че не исках да се промие мотора-преди да сипят SHELL ULTRA /абе да сe ... в шемета-къде ми беше акъла :bash:

като слагаш SHELL, ти трябва промивка ... не преди да го сложих, а като го махнеш!Но споко, Ултрата докарва по качество М10Д, така че спокойно можеш да го караш 5-6000 кмДобре че не си се набутал на червен или жълт!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Добре че не си се набутал на червен или жълт!

Аз карам с ЖЪЛТ ! :D 'Що - проблем ли има ? :dry::blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Аз карам с ЖЪЛТ ! ;) 'Що - проблем ли има ?

Подочух, че много късал ремъци... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Подочух, че много късал ремъци... :D

Я да те попитам Аз драги ми Мадагаскарецо ;):dry: :каква е връзката между това, КАКВО масло се сипва в двигателя и евентуалното скъсване на ангренажния ремък с марка "BOSCH" (най-вероятно менте ;) ) на около 65 000 - 70 000км ?! :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie

Подочух, че много късал ремъци... :D

Я да те попитам Аз драги ми Мадагаскарецо ;):dry: :каква е връзката между това, КАКВО масло се сипва в двигателя и евентуалното скъсване на ангренажния ремък с марка "BOSCH" (най-вероятно менте ;) ) на около 65 000 - 70 000км ?! :blink:
Може ли аз да отговоря ? :-)))Общото е че не са сменени навреме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Да има такава възможност да се скъса ремъка ако ти блокира двигателя заради маслото а с Шел е възможно :blink: , но вероятноста да се скъса и при тва положение е малка. :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

А-и още нещо !!!Кажете адреса на този спец ОМБРЕ -или на самия TYPE-R да пиша e-mail ???- както казах по-горе компромиси не ща да правя- и само на сигурен човек искам да ходя .Грешка ли направих ,че не исках да се промие мотора-преди да сипят SHELL ULTRA  /абе да сe ... в шемета-къде ми беше акъла :blink:

като слагаш SHELL, ти трябва промивка ... не преди да го сложих, а като го махнеш!Но споко, Ултрата докарва по качество М10Д, така че спокойно можеш да го караш 5-6000 кмДобре че не си се набутал на червен или жълт!
Ех и ти колко си компетентен ве...Сичките сте карали се с Шел Ултра и за тва приказвате.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Мойта кола беше карана с Шел Син преди да я взема! Е да не гаварим как спря да трака мотора като го смених с кастрол/най-евтиния/ Това ми стига! Той се мъчеше направо мотора! Леко ръмжеше на умряло! А от преди имам спомени и за червен Шел и още като видях тубичка с Шел в колата и ми призля! :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

каква е връзката между това, КАКВО масло се сипва в двигателя и евентуалното скъсване на ангренажния ремък с марка "BOSCH"

Сега ще ти разкажа историята, само стой и слушай внимателно!Преди 5 години, Холандското шефство на SHELL беше решило да купува закъсалата по това време немска компания SIEMENS. Обаче гаднярите от BOSCH атакуваха сделката във съда, покупката се забави, SIEMENS почти фалира и BOSCH ги купиха за без пари тогава.И от тогава двете компании толкова се ненавиждат, че дори и във продуктите им е инсталирана тази омраза - и маслото SHELL (понеже е повече) и избутва ремъка BOSCH по-далече от двигателя, и той като се е изхлузил, и се е натъкнал на неблагоприятната обстановка около него, и се е скъсал горкичкият!;)))) Това в рамките на шегата!Иначе сериозно, имах големи проблеми с Москвича точно от SHELL масло. И на гаджето вектрата на баща и имаше доста проблеми със двигателя, гореше масло - точно Ултра беше. Сложи синтетичен арал, и двигателя заспа. Е не стана като нов, все пак опеловски (от опело идва, да знаете) двигател е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Нямам представа , но Бултрако също пълнят колите си с шел,или поне Логото , което бе карано една година при тях като служебна кола е карана с шел и то жълт.Сега по съвет на майстора който ни поддържа колите от сумати години ( и е член на фирмата ни ) препоръча Валволин 10/40.Да видим как е :dry: Или иначе преди колата единствено от лоши бензини,тъй като е страшно чувствителна не е патила , слава Богу :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Patrik

и аз да кажа нещо от скромния си опит :blink::dry: това валволин 10W40 го сложих на хюндай акцент и колата се отприщи много яко макар да не е нищо особенно там 1.5 90 коня незнам с кво беше преди каран но .... и за хондата съм взел сега такова валволин 10 40 и ще кажа как се е отразилоно и съм чувал че пък валволините напоследък ги мешели тук в българиа с некви гадории и все пак останах изненадан при хюндайа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Magnum, незнам какво да ти кажа. :D Фактите говорят сами за себе си.

 

Но ФАКТ е че тази кола е при нас вече 9 години се навършиха тия дни - от 9 години при нас и преди това още 8 в Австря....(егати дъртия кръпел на 17 години :dry:;) ) !!! Още в Австрия по сервизната книжка (понеже баща ми си я е докарал от там) пише че е карана именно с ЖЪЛТ ШЕЛ - затова и баща ми ВИНАГИ, от както я имаме САМО с ЖЪЛТ ШЕЛ я е карал ! Т.е., един вид от самото начало до сега колата е карана ВИНАГИ с такова масло (на теория ;), на практика дали маслото което се предлага в България е същото качество което е и в Австрия - това вече е отделна тема ;);) ) - вече е на 308 000км (ние сме минали към 170 000 - 180 000км - когато баща ми я докара беше на 14* 000км, НАПЪЛНО РЕАЛНИ). От смяна до смяна НЕ се долива масло ! Това какво значи - че НЕ се гори, нали така ?! Е, при това положение това масло си "пасва" на мотора - от какъв зор да го сменям ?!

 

НЕ че защитавам марката Шел или нещо подобно ;) Просто....споделям опита и нищо повече. И смея да кажа следното - можеби НЕ Е толкова важно каква марка ще е маслото, колкото до това КОГА (на какъв пробег) ще се сменя ;) Един вид, всичко е заложено на това човек до колко потдържа една кола !!!

 

Поне Аз така си мисля :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

При това ваше каране, и М10Д върши същата работа (ако не и по-добра) сериозно говоря - единствено трябва да се сменя по-често.Един познат си кара 19 (ДЕВЕТНАЙСТА ГОДИНА) нисана със М10Д. Обаче кара до 4000 оборота, 120 на магистралата, 90-100 извънградско. Живее на село и колата я изкарва за поне 20 километра пробег. Всеки ден ходи до града с нея, на 280 000 км е в момента. Сменя маслото на 6000км - от началото (когато имаше само такова) до сега - М10Д.Тази кола за тези 19 години толкова проблеми имаше по нея, но с мотора - не!Единствено наскоро сменихме гарнитурата на главата, че я беше прегрял. Е хонинга не се виждаше, но пък двигателят е перфектен. Няма ръб от износване, няма надиране по разпределителния вал.Сега не бих препоръчал М10Д на никого обаче, не ме разбирайте погрешно!Както и не препоръчвам жълт SHELL, или OMV, или ЛукОйл масла, на никого!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

При това ваше каране, и М10Д върши същата работа (ако не и по-добра)

Еееее - айде сега ;) Айде айде. Данеби да знаеш как караме тази кола та говориш така. ;) Не че искам да се изхвъргам като чикия на пясък :dry: , ама - тая кола НЕ се "жали" толкова колкото си мислиш ;) Не че се хваля на простотиите които съм правил, ама и Аз мога да кажа примерно че на 1-ва правя малко НАД 60км/ч а на 2-а - към 95км/ч :D;):blink: и 3-а и до 140 съм я изръчквал ;) Но НЕмисля че има какво да се хваля - това НИЩО НЕзначи - нито че тази кола е най-динамична и бърза или нещо от сорта. Да, знам на какво е способна има динамика и често обичам да я натискам яко - за собствен кеф. Може и да си е чист късмет това че караме с ЖЪЛТ ШЕЛ и няма последици, може би ;) Както и да е - много извън темата стана ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet

Е не стана като нов, все пак опеловски (от опело идва, да знаете)

ХА ХА ХА ХА :blink::dry:;);) -много готено заключение- :D А сега сериозно -ми понеже навсякаде ментета и -аз си мисля ,че като го взема от бензиностанция ШЕЛ и ще е оргиналдъ ;) дет са вика-кво като е от Гърция- Панасоника дет ви е в хола да не е от Япония,а Колгейта в банята-американски ли е ??-нали отговаря на изскванията там.....Аз не съм ферарист ;) ама откак гледам формулата/88-89/-ШЕЛ са само с победителите-това да не е случайно ?/далеч съм от мисълта за сходни добавки-ама все пак нали участието в такива шампионати е като научно изследователска дейност-същото може да се каже и за ХОНДА ;Казват " SJ " масло -много добре-ама на този мисля ,че е по-късна буква от азбуката/тряа ходя до багажника да го гледам ,ама ме мързи -по-дяволите -все пак е синтетично и струва 76 лева !!!!-не ми казвайте че е боклук....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie

Аз не съм ферарист :D ама откак гледам формулата/88-89/-ШЕЛ са само с победителите-това да не е случайно ?/далеч съм от мисълта за сходни добавки-ама все пак нали участието в такива шампионати е като научно изследователска дейност-същото може да се каже и за ХОНДА ;Казват " SJ " масло -много добре-ама на този мисля ,че е по-късна буква от азбуката/тряа ходя до багажника да го гледам ,ама ме мързи -по-дяволите -все пак е синтетично и струва 76 лева :blink:!-не ми казвайте че е боклук....

1. По логиката че Ферари са шампиони - дай сега ФИАТ да е най-добрата кола ли бре ? ;-Р2. 76 - 76. Имал си бол пари - дал си ! :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Sanders

Преди време имах ситроен сх палас и съм сменил доста видове масло , сега не знам какъв е случая , но тогава останах много доволен от фина-5!Не знам някой от вас дали е карал Хонда с това масло , но аз лично мисля да пробвам как ще и се отрази и мисля , че ще и допадне))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Преди време имах ситроен сх палас и съм сменил доста видове масло , сега не знам какъв е случая , но тогава останах много доволен от фина-5!Не знам някой от вас дали е карал Хонда с това масло , но аз лично мисля да пробвам как ще и се отрази и мисля , че ще и допадне))))

Няма да се отрази добре.В момента не караш френска кола :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Ами да си кажа какво стана след като сменихме маслото на Логото от Жълт Шел на Валволин 10/40....не мога да я позная колата.Преди беше добре,не може се оплачем,мъркаше си много яко,нооо като сменихме маслото и колата мина повече от 400 500 км ( Пловдив - Бургас ; Бургас - Пловдив ; Пловдив - София ; София - Пловдив ) колата си промени коренно звука на двигателя,стана много тиха и спокойна :beer: Не знам АДХ , но предполагам не ти пречи следващата смяна на масло да си направиш експеримент(ако искаш разбира се) и да сложиш някое друго масло.На моята хубавица й слагам ... офф не се сещам името...после ще го кажа :thumbs1::drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GReddy

Чесно казано за двигател на HONDA едно от най използваните масла е лики моли.тва е даже доказано.другото масло е CASTROL RS FORMULA ама на него цената му е 92 лв. за 4 литрова туба.Това е доказано и се препоръчва от едни от най големите TUNING фирми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet
:rolleyes: Шсъ пребия с тая кола някой ден-ся като пиша тия редове и ми тупти още сърцето ;) -мъ то може ли да я караш спокойно ?? :D -имам чуството ,че ще ми разлепят снимката по стълбовете :P . Ще гледам да успокоя топката ,ама не ви обещавам :P .Големо съм бомбе............-не съм и свикнал още..........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

:unsure: Шсъ пребия с тая кола някой ден-ся като пиша тия редове и ми тупти още сърцето :blink: -мъ то може ли да я караш спокойно ?? :( -имам чуството ,че ще ми разлепят снимката по стълбовете :shock: . Ще гледам да успокоя топката ,ама не ви обещавам :blink: .Големо съм бомбе............-не съм и свикнал още..........

Така е пич, несравнимо изживяване са тези хонди! Колко често съм пристигал на работа със разтуптяно сърце. И то не като преди с москвича да ми се е разтуптяло, щото някоя гума ме е изпреварила ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...