Jump to content
Guest F18 Hornet

Един обикновен Хонда фен

Recommended Posts

Guest F18 Hornet

Здравейте, много ме кефи форума ,винаги съм искал да имам Хонда и сега съм на път да си взема Сивик с 1,5 двигател. Нещо да ме посъветвате-ще бъда благодарен -едва ли ще намеря по-компетентни мнения другаде.Колегите ми ми дават акъл да не вземам японска ,ама аз съм манияк и искам само Хонда - не съм селянин с ГОЛФ и няма да бъда- мисля ,че съм хладнокръвен и рязък шофьор ,ама само фиати съм карал досега :blink:.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, много ме кефи форума ,винаги съм искал да имам Хонда и сега съм на път да си взема Сивик с 1,5 двигател. Нещо да ме посъветвате-ще бъда благодарен -едва ли ще намеря по-компетентни мнения другаде.Колегите ми ми дават акъл да не вземам японска ,ама аз съм манияк и искам само Хонда - не съм селянин с ГОЛФ и няма да бъда- мисля ,че съм хладнокръвен и рязък шофьор ,ама само фиати съм карал досега  :blink:.

Да споделя:търси коли, не само с 1.5 двигатели. Оглеждай и просто си купи тази в най-добро състояние - по мое мнение ламарините са най-важни в това отношение. Дори 1.3 вървят прилично !ПП: Тук естествено не влизат двувалките с ВТЕК двигатели ! Редактирано от jamie

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Vaso

Колегите ми ми дават акъл да не вземам японска ,ама аз съм манияк и искам само Хонда.

И моите приятели и колеги много ми се чудеха пък и аз не съм от най разбиращите що се отнася за автомобилостроенето, но ми хареса купих я стегнах си я къде сам къде с помощ. :blink: И до ден днешен съм доволен и пре доволен.Е вярно е че съм имал и Хонда 1.2 карбуратор 1978г наборче. Ма беше мноооого прогнило горкото.:blink: но беше HONDA.Ta от там тръгна крастата. :P А на мойте колеги и приятели и до ден днешен като кaжат сипи от нашта им наливам???? защо ли защото ми остават пари за ракийка и мезе а не отиват за части и мноooooго бензин.E успех и добре дошъл във форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet

А на мойте колеги и приятели и до ден днешен като кaжат сипи от нашта им наливам???? защо ли защото ми остават пари за ракийка и мезе а не отиват за части и мноooooго бензин.E успех и добре дошъл във форума.

:blink::blink: Благодаря ! Няма начин-тоя сайт е вече в моите ежедневни FAVOURITES -акъла и опита не ми стигат да давам съвети ,ама то слушането е по-ценно май :P .That's the way a-ha a-ha I like it, a-ha ,a-ha ........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stef

Да ти кажа и аз впечатленията си - понеже се спомена 1.3 мотор, а аз карам именно такава - върви съвсем прилично. Можех и 1.5 да си взема - канадска - над 100 коня - спецовете ще кажат с кой мотор..., но беше в по-лошо състояние откъм ламарини и окачване... Мойта е 95та година и изглежда доста запазена отдолу а и като ламарини не е зле - никъде няма ръжда смея да кажа. Та не съжелявам че си взех запазената като ламарини и по-новата, въпреки че е 1.3...А иначе ти препоръчвам 1.5 VTEC-E - за мен поне това е колата ;-) Но рядко се намира доколкото знам. Има двама в клуба с такива - те ще ти разкажат:blink:Айде със здраве и скоро да се появиш на среща с новата си придобивка :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet

Вчера покрай мен мина един черен с некъв як ауспух -94,95 маи беше годината-като акула се движат майка му стара-тихи и ниски и не подскачат като някои каруци-еми щом редовите им коли са такива -кво остава за NSX ,S2000 и разните там акури ??Возил съм се и в по-стари и винаги ми е харесвал шума на двигателя,а и тва че вътре са широчки и уютни-както казват тясно за механиката и широко за хората--не мога да ги сравня с друга марка.jamie, Stef -от кой набор Сивици излизат тези мотори -"1.5 VTEC-E" -все пак не съм някой паралия и баща ми не е митничар :blink: -с ограничен бюджет съм дет се вика ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie

Вчера покрай мен мина един черен с некъв як ауспух -94,95 маи беше годината-като акула се движат майка му стара-тихи и ниски и не подскачат като някои каруци-еми щом редовите им коли са такива -кво остава за NSX ,S2000 и разните там акури ??Возил съм се и в по-стари и винаги ми е харесвал шума на двигателя,а и тва че вътре са широчки и уютни-както казват тясно за механиката и широко за хората--не мога да ги сравня с друга марка.jamie, Stef -от кой набор Сивици излизат тези мотори -"1.5 VTEC-E" -все пак не съм някой паралия и баща ми не е митничар :blink: -с ограничен бюджет съм дет се вика ....

Аааа, аз не съм "цар" на моделите, ако не се лъжа този 1.5 е под 100 коня (т.е. става за внос на инвалид) но е супер икономичен !Инак АДХ трябва да знае кои генерации слагат този двигател !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest eftimov

относно инвалида...държават отпуска 900 долара за инвалиди. мойта я вкарах след вкарването на новите цени (d15b2) и ме одраха около 300лв. доплащане. с 1 дума излиза към $1000 митото на 1.5/90 коня.естествено когато я избирах не бях чак толкова запален. съответно сега съжалявам че не съм си взел 1.6 vtec. :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Вчера покрай мен мина един черен с некъв як ауспух -94,95 маи беше годината-като акула се движат майка му стара-тихи и ниски и не подскачат като някои каруци-еми щом редовите им коли са такива -кво остава за NSX ,S2000 и разните там акури ??Возил съм се и в по-стари и винаги ми е харесвал шума на двигателя,а и тва че вътре са широчки и уютни-както казват тясно за механиката и широко за хората--не мога да ги сравня с друга марка.jamie, Stef -от кой набор Сивици излизат тези мотори -"1.5 VTEC-E" -все пак не съм някой паралия и баща ми не е митничар :blink: -с ограничен бюджет съм дет се вика ....

Черна? Бучеше ли повечко? Джантите кви бяха?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet

Черна? Бучеше ли повечко? Джантите кви бяха?

:blink: ами не -беше тиха и като залепнала на пътя ,но караше бавно- предполагам ти си от София ,а пък аз -не -така че здраве да е-дано и твоя звяр видя някой ден- ROCK'N'ROLL........... :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho

и искам само Хонда - не съм селянин с ГОЛФ и няма да бъда- мисля ,че съм хладнокръвен и рязък шофьор

Първо - здрасти! За селяни и голфове - и двете прелюдки ba4 сме чувствителни на темата ГОЛФ (в смисъл - потърпевши - аз дясна врата под лайсната, а колегата prelude - десен фар + цялата механика, габарит, халоген, броня и т.н. ) Евала за избора ти. Кажи накрадко с какви парички разполагаш, че един мой близък съвсем наскоро вкара една красота. Бяло сивик-че същото като на Виктор ( по мои спомени 1.5 мотор ).Колата е с платено мито, има малко ръжди, които със скромните 100 лева се оправят. Мотора е на около 180 - 185 хиляди, НЕ Е ПРЕВЪРТАН! За това гарантирам с ГЛАВАТА СИ! Ако се интересуваш - мога и да снимам колата и да ти пратя снимки :blink::blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie
За това гарантирам с ГЛАВАТА СИ! Ако се интересуваш - мога и да снимам колата и да ти пратя снимки :P:blink:

Да не стане да търсиш и ти гарнитура за ГЛАВА ! :blink:

ПП: Шегичка ман, шегичка !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stef

Ами ти понеже не каза бюджет...1992-1995 5то поколение, но VTEC-E са по-скъпички от 1.3 и 1.5 обикновения естествено...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet

4500- максимум 5 бона /не държа толкова на цвета-ама ако е черна перла ша се изпразня :blink: / -абе трябва да ми харесаИ ако има някаква възможност за 90 H.P. VTEC съм готов да чакам-ама не виждам такава възможност за тия мангизи/КЪДЕ СЪМ ТРЪГНАЛ И АЗ ??/май и на обикновен 1,5 ша се навия- това е Хонда все пак :blink: Гледам някои са с ABS -други -не-кви са възможните проблеми в бъдеще ако е със /извинявам се за аджамийските въпроси /.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Гледам някои са с ABS -други -не

Специално за Сивик 5-а генерация: ABS имат САМО ТОП версиите с B16A2 моторите (1.6 160 коня) !!! Другите НЯМАТ ABS, въпреки че по МНОГО обяви имат "адета" да пишат че някой си "1.5 16V 90к.с." Сивик има ABS - това са ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ !!!:blink: Разбира им главата на тия :P;):blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest petrakiev

Абе скоро гледах един, аз нали сега ше си купувам, дето наистина имаше ABS и като се замисля маи наистина беше топ вариант щото беше с много екстри и най-интересното седалките бяха извънземни с някакви много странно захващащи се облегалки за главата - само във единия краи, маи от към вратите, ама АДХ ще каже какво всъщност съм видял :blink: щото нямаше го собственика и неможах да видя какво има под капака :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho
Отговорено (Редактирано)

Значи, бялото сивиченце е капарирано. Колкото до коли - има друга.Ако те интересува - погледни.

Honda Civic LSi, 1,5i , 16v, 90cc,

94 година, пълно каско, MP3 player JVC,колони Sony Exploid,

Ел. стъкла, ел. шибедах, чупещ волан, хидравлика, инвалидна(но е сигурен дядка)

БЕЗ ЗАБЕЛЕЖКИ Цена: 3,200 Euro (като мисля, че ще свали и то доста, защото я продава от доста време) Ето малко снимчици:

Публикувано изображение

и тази

Публикувано изображение

и тази

Публикувано изображение

Ако някой го интересува нещо по-подробно - да свирка.Чакам човека да ми даде личния си мобилен телефон и скоро и при вас ще то има :blink: Просто е собственост на един човек, който в момента не е във Враца и няма кой да ми даде телефона му!

П.П. Колата е с мотор D15B2, с нови ремъци, масло, филтри. Без музиката е за 6000 лв, телефона е 0899205608 - търсите Бенов :P:blink:

Редактирано от prelude-BA4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Абе скоро гледах един, аз нали сега ше си купувам, дето наистина имаше ABS и като се замисля маи наистина беше топ вариант щото беше с много екстри и най-интересното седалките бяха извънземни с някакви много странно захващащи се облегалки за главата - само във единия краи, маи от към вратите, ама АДХ ще каже какво всъщност съм видял :confused: щото нямаше го собственика и неможах да видя какво има под капака :whistle:

Къде я видя тая Хонда? Цвят? Кой я продава?АДХ абе мисля че АБС-а е бил екста за другите модефикации!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest petrakiev

Абе не се продаваше, беше много изкривен - по различни седалки бели киломертажи и разни такива, просто го видях на пътя :confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet

Абе-моля някой осведомен да каже за тия регистрации на инвалид-кви са тия слухове за промяна на законите и кви са опасностите в бъдеще- инвалида да се возел в колата , намаляване на разрешената кубатура и т.н.-мога ли да се мина здраво ако след някой месец се промени нещо,щото ще купувам нещо май.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MUGEN-POWER

ADH-Honda :D) извиняваи 4е 6те те oспоря ама :))))забелязах 4е в каталозите липсва един модел ;))) CIVIC 5 -gen ;)))) които слу4аино не е топ модел както ...ги наре4е :) и има ABS ако ти кажа не6то за Civic RSTI ??-6те ти говори ли не6то ??5-ген :) има ABS за това 4е да кажа 4е не само топ моделите б16 а2... имат абс ако не знае6 абс се предлага като опция ..на d16z6 -двигателза това някаде пи6ат 4е имат абс

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

ADH-Honda :D) извиняваи 4е 6те те oспоря ама :))))забелязах 4е в каталозите липсва един модел ;))) CIVIC 5 -gen ;)))) които слу4аино не е топ модел както ...ги наре4е :) и има ABS

ако ти кажа не6то за Civic RSTI ??-6те ти говори ли не6то

??

5-ген :) има ABS

за това 4е да кажа 4е не само топ моделите б16 а2... имат абс

ако не знае6 абс се предлага като опция ..на d16z6 -двигател

за това някаде пи6ат 4е имат абс

Civic RSTI

Такова живото НЯМА !!!

 

Намери един Сивик 5-а генерация който да НЕ Е EG6 или EG9 (ако ме разбираш за какво въобще говоря ;) ) който си мислиш че има ABS, снимай му двигателния обсег и чак тогава БИХ могъл да повярвам в подобни приказки. Макар че, дори и да има такава кола, ПАК НЕ Е доказателство че ОТ ЗАВОДА, СЕРИИНО е излязъл с вграден ABS !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MUGEN-POWER

Е ADH-Honda както казах ! в катозите :)не пи6е вси4ко да те просветя набързо 1.6 4x4 real time d16 z7 -двигател поне тоя дето е пред нас :))) и в софия като ходих 1-вата хонда която видях бе6е такава за... това :)4е си разлгледаи католога щот...и аз търсех ама не намерих ни6то за нея може ако желае6 да пусне6 тема аз щте опитам снимки да ти направя 4е да види6сори 4е пи6а така ама не мога свикна :)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MUGEN-POWER

ADH :)) да сериина !!!! е не е пипана !!!!!!! и е с като на нащта двигателя същия d16z7 -пак да се повторяабс си е стандартен !!!!и в софия има таква аз си мислех 4е тая е единствена защото до сега не съм виждал civic 5 gen !!!! 4x4 !s ABS :))) Aз предлагам да пуснеш тема ако искаш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

В интерес на истината и Аз съм виждал Сивик EH9 с D16Z6 мотор 4WD правен са Скандинавските страни :) Но за ABS тази кола дали има .... по-добре да каже ОМБРЕ - той знае със сигурност :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MUGEN-POWER

тази която аз :) аз виждам всеки ден d16z7 двигател ! 4x4 :)) ABS ! пише отстрани даже за по наблудателните !пусни тема ако искаш и не вярваш пък да видим какво ще кажат феновете :))):D))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ombre

Дано тоя спор свърши вече :) Има такъв Civic c ABS.Наистина е 4х4 До тук с ъс спора обаче :) Тона с който се изразяват спорещите не е никак подходящ.Който се познае да се стегне :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

ОК - в грешка съм бил :)

 

MUGEN-POWER - прощавай :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MUGEN-POWER

няма проблеми ;))само ще помоля се пусне тема ако може искам да нау4а пове4е ;)) някакви данни за колатаизглежда 4е е доста рядка не за друго;)))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

Миналата година с Попа видяхме един такъв бял седан в една автокъща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet
Отговорено (Редактирано)

Момчета - взех си седан 93-lsi 1,5 -запазен ми се вижда-тряа черпя :) много съм щастлив :););) ROCK'N'ROLL ;) !!

Да се чуствам ли пълноправен член на клуба на тия ,дето знаят кво да карат ;):D:D .

 

LONG LIVE ROCK'N'ROLL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Редактирано от F18 Hornet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Честит да ти е :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Patrik

честото :) и да нямаш проблеми с него :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho
Отговорено (Редактирано)

Честит колега. Със здраве да си я караш :) И аз точно преди година станах ГОРД собственик на Хонда :D Ако е лекъл господ - скоро време и братлето ще пърпори със Сивик като на Виктор ;) т.е. още един от нас :D:)

Редактирано от prelude-BA4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen
:) честито и от мене!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Честито и от мене,да си го караш със здраве и догодина още една :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Честита да ти е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

Честит и само хувави мигове с него :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet

Благодаря много -имам усещането ,че сте свестни /ама не може ХОНДА да се кара от други :D / -сложих синтетичен ШЕЛ -хамерикански фитър :) -ама забелязвам ,че десния маншон на кормилната рейка е скъсан- FUCK FUCK :) - и хидравличното масло е намаляло-кво да търся-аз не си правя експерименти по-принцип- благодаря още веднъж момчета -ша са появя в Софето неделя за автосалона-някъде следобед-това е от мен- желая ви яки коли,редовен .... и душата в рая ! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet

А-и още нещо !!!Кажете адреса на този спец ОМБРЕ -или на самия TYPE-R да пиша e-mail ???- както казах по-горе компромиси не ща да правя- и само на сигурен човек искам да ходя .Грешка ли направих ,че не исках да се промие мотора-преди да сипят SHELL ULTRA /абе да сe ... в шемета-къде ми беше акъла :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...