Jump to content
Guest edikoisi

разход на масло

Recommended Posts

Guest Zenko

малко доливаш - изглежда не я ръчкаш достатъчно!

по-продължително и упорито с десния педал, не е за украшения!

 

като стигнеш същия разход на масло само че за една нула по-малко километри, тогава вече може да се притесняваш

 

въпреки че ако караш BMW M3 и това му е малко, фабрично му дават за нова кола до 2 литра на 1 000 км разход на масло!

<{POST_SNAPBACK}>

тва да не е без масленни сегменти :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest icho

Мисля че Д15Б2 не може да се сравнява с Б16А2.Като се влезне в големите обороти разликата е доста голяма мяй?А и защо се занимавате с тези Хонди?Масло харчат ,това се троши онова се прецаква.Май по един Голф ще е най добре а? :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Много глупости изчетох в тая тема, а уж уважавам хората, които са ги написали и ги мислех за начетени и умни :) :) С майната даже спорихме на националната среща и му разправях как вече 30к км моята кола не се научи да гори масло! ;) ...и продължава, нейната вяра! Още като я вземах й сменях гарнитурата. Като я отворихме видях колко е чист двигателя й. Наистина мисля, че малко хора тук могат да покажат нещо подобно. А и човека, който я ремонтира е видял много и дори той го призна. Идеята ми е, че тук рядко някой кара кола на под 200к км. Само си мислим, че километрите са истински. Баща ми кара Авенсис. Като го вземахме беше на 3г. и по километраж над 130 000. Вярно в момента показва под 50к, ама това друга тема... Авенсиса също НЕ ПИПА масло. Кара се само с Кастрол ... а и се ръчка, щото VVT-I-то като развърти има много убав звук ;);) Аз карам Д13-ка, но който се е возил при мен знае, че стрелката на оборотомера ми е често в лютеницата. В момента карам с Репсол 10В40, преди това 3 пъти карах с Кастрол Магнатек 10В40. Как да кажа от кое масло съм доволен, като ни Репсола ни Кастрола пипа... Тоя дето ти ги разправя, че е нормално да гориш по 1л масло на 1000 (хиляда) км не го слушай. Неговата кола и без друго последните няколко месеца само ходи по сервизи за изчукване и заглаждане ... та може нещо да капе от нея... знам ли?! ;) Карай спокойно. 1л / 10к км е нещо нормално според мен, но това са първи симптоми, че двигателя тръгва... Като казвам, че тръгва, имам предвид, че може и още 100к км да минеш преди да се наложи да го отвориш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

С майната даже спорихме на националната среща и му разправях как вече 30к км моята кола не се научи да гори масло! :) ...

ами кат е толкова тъпа.... :) Моята наиш колко бързо я научих.......Ако не вярваш дай ми я твоята за една седмица да я науча ;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Zenko

Моята като я купих Д15Б2 горе6е по 1л. на 300км.зна4и за 10 000 това е около 30л.Като я отворих маслените сегменти бяха залепнали от нагар за буталата,смених ги ,сега е на 2000км.откакто ги смених и е с Арал 10/40 и ео6те там до кадето го налях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest shestia

офф незнам тая полу синтетика ...мотул кво е тва масло?не съм го чувал?

<{POST_SNAPBACK}>

Мотул е много добро, слагай 10/40 и не му мисли повече, ще се успиш. Ако си с 5ген не ти трябва синтетика че колкото и да е, двг-телят е старичък и трябва да се пази. Ако се страхуваш от синтетика до полусинтетика да не е голяма разлика във вървене, може би да е 1/2 до 1 кон, според мен направо няма! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dobsyn

Бе не знaм кокло е нормално да гори масло, оба4е при мен хи4 не гори или поне ако гори е сууупер малко. от смяната на маслото имам около 6000км и маслото не е мръднало! единственото масло което колата ми изхар4и е това което се разля в багажника докато го държах там за всеки слу4ай! Омаца вси4ко, оба4е си намери майстора в лицето на някакъв препарат обезмаслител. И така. Сега съм с Castrol Magnatek 10W40 и смятам при следва6та смяна да сложа Motul 10W40.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...