Jump to content
e4omir

Помощ от колегите със Сивик D15Z6

Recommended Posts

Здравейте колеги. Става въпрос за покупката на такъв сивик с този мотор (D15Z6). По колата всичко изглежда повече от добре, но забелязах, че след като загря, стрелката на оборотомера застана точно между 0 и 1. Аз лично карам английски Сивик (D14A2) и там стрелката винаги е на чертата малко под еденицата, което не е между 0 и 1. Та въпроса ми към колегите с този двигател е, дали е нормално положението на стрелката в което застана, и ако не е какъв може да е проблема? Другото което забелязах при загрял двигател е, че имаше някакво леко притреперване на двигателя (което си беше ритмично) с лек шум като от тракане (но много тихo). На диагностика няма как да я закарам, защото е в автокъща и е без номера. Благодаря предварително за отговорите и се извинявам, ако съм пропуснал да намеря отговорите на тези въпроси в по-стари теми. Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен при загрял двигател стрелката стои на чертичката преди 1000 об.,разбирам го 1000 минус 250= 750 об.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, но снимката на линка е от друг Сивик. На моята англичанка точно там стои стрелката, но аз питам за D15Z6. Ето снимки на въпросната кола. Вижда се, че няма черта преди 1, а като загрее стрелката е точпо по средата. http://alfa.kachi-snimka.info/images/klz1303112303b.jpghttp://alfa.kachi-snimka.info/images/viu1303112343q.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормалните обороти на празен ход на този мотор са 750+-50, демек от 700 до 800 об/мин. Прецени сам къде трябва да бъде стрелката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И да и не.750+/-50 е за d15z8За d15z6 стойността е 700 +/- 50 Освен, ако аутодата, не греши(което не е невъзможно) !!!
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приемам корекцията направена от LAMER!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви колеги.Явно дори и да са ниски оборотите не е болка за умиране. Утре ще ходим с един приятел да чуе и претреперването дали е от клапаните и ще решим на място. Нека модераторите ако преценят да заключат темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай продавача дали е отваряно таблото с уредите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...