Jump to content
J's Racing BB8

Премахване на катализатор-Ламбда сонда?

Recommended Posts

Здравейте колеги.Мисля да махна катализатора,и искам да попитам дали има 2-ра ламбда сонда на катализатора,да не ми даде грешка?И към тези който са го правили-много ли се променя звука или е поносим?Колата е сивик Д14А3 с гарнитурка от А4 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че Витек- Е са с втора ламбда.Аз съм с Д14а2 махнах катализатора и сложих резонаторно гърне.Колата видимо се ,,оживи'' и аз съм с една ламбда.Надявам се,че съм бил полезен:thumbs1: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с д14а4 преди 3 седмици махнах моя и ми сложиха резонантно гърне, колата се поотпуши разлика във вървенето има,но не очаквай чудеса, звука си е същия като преди и разхода падна с малко така, че махай и слагай резонантно гърне има само една ламбда сонда преди катализатора, така че нямаш проблеми!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да питам за моч Ф20А4 мисля да го махам само с една ламбда сондали съм? Имам датчик на испускателния колектор дано е само там.п.п.Извиняваите за оффа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само с 1 си,нямаш на катализатора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква ще е разликата ако сложа една тръба и резонаторно гърне.Четох че с права тръба е по добре за газовете.Казаха ми и че без резонатор атмосферния мотор се спъвал...??? :) Целта ми е да се отпуши колата малко а и катализатора да изчезне защото взе да дрънчи при 1100-200 оборота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми казаха,че ако го махна ще ми качи разхода с до 2 литра :ranting: Незнам какво да правя вече...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излъгали са те - махай!

Мисля,че Витек- Е са с втора ламбда.Аз съм с Д14а2 махнах катализатора и сложих резонаторно гърне.Колата видимо се ,,оживи'' и аз съм с една ламбда.Надявам се,че съм бил полезен:D .

Ми, щом се е "оживила", какво те бърка показанието на ламбдата от ГТП-то?Ако разхода си е тоя - не пипаш нищо! Редактирано от Sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е работата,че не съм мерил разхода отдавна и сега с тоя скъпия бензин не мога да я напълня догоре и да направя измерване:P.Но в края на краищата май ще се наложи да го направя:).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...