Jump to content
POPAYE

Електрическа схема на Сивик 5-та генерация D16Z6

Recommended Posts

Здравейте Колеги!Публикувано изображениеНов съм тук и имам нужда от помоща ви.Имам отечка в един от кабелите ми за радиото Публикувано изображение.Става на въпрос за този,който постоянно подава +12В за паметта на станциите на радиото.Независимо дали ключа е в контакта или НЕ,или дали е завъртян в някоя от позициите,там винаги трява да има +12В.В моят случай ми се появяват някакви идиотски +3В с толеранс +/-0.6В.Идеята ми е да го отрежа и изолирам от инсталацията и да прокарам нов,но проблемът ми е,че не знам от къде започва тоя кабел... Публикувано изображениеНякой ако може да ми помогне с ел.схема или със съвет по проблема ми ще съм му много благодарен.Публикувано изображениеПубликувано изображение

П.С.Само да поясня,че проблемният ми кабел е със син-бял изолация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Не мога да разбера кой точно модел сивик караш..но кабелът който те интересува би трябвало да започва от кутийката с предпазители която се намира до акумулатора в двигателният отсек (черна правоъгълна) и предпазителя за нея е 7А ...или (7,5А) и не минава през ключа за запалване. Съветът ми е да не се отказваш от този кабел ...просто виж дали нямаш клеясало по самият по-горе споменат предпазител или по контактните му клеми...и чак тогава си прекарай нов кабел (или байпас без да махаш старият)от него до таблото си . Този предпазител би трябвало да пази и настройките на часовника ти...и на още други неща...мисля паметта на компютъра...но не съм сигурен. Успех. ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

коллегата кара Д16з6 сивик хечбек

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благоадря ти много за пояснението Ивчо! Публикувано изображениеСамо,че съм със седан Публикувано изображениеПубликувано изображениеПриятен и усмихнат ден колеги!

коллегата кара Д16з6 сивик хечбек

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Не мога да разбера кой точно модел сивик караш..но кабелът който те интересува би трябвало да започва от кутийката с предпазители която се намира до акумулатора в двигателният отсек (черна правоъгълна) и предпазителя за нея е 7А ...или (7,5А) и не минава през ключа за запалване. Съветът ми е да не се отказваш от този кабел ...просто виж дали нямаш клеясало по самият по-горе споменат предпазител или по контактните му клеми...и чак тогава си прекарай нов кабел (или байпас без да махаш старият)от него до таблото си . Този предпазител би трябвало да пази и настройките на часовника ти...и на още други неща...мисля паметта на компютъра...но не съм сигурен. Успех. :D

 

chopper 1969 Цар си! Публикувано изображениеПубликувано изображение Всичко беше както ми бе споменал предварително.Подмених 7.5А предпазител.Беше изгорял...явно докато съм вадел ЦДто съм окасил веригата.Благодаря ти много колега! Публикувано изображениеСпести ми много главоболия... Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благоадря ти много за пояснението Ивчо! Публикувано изображениеСамо,че съм със седан Публикувано изображениеПубликувано изображениеПриятен и усмихнат ден колеги!

 

коллегата кара Д16з6 сивик хечбек

 

Ами моя грешка ,мислих че седаните са с Д16з7 ,З6 е само за хеч и купетата са с Д16з9 ,ама може би бъркам,важното е че всичко си е дошло на място :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...