Jump to content
lelemale13

Туннинг на амортисьори(слагане на по гъсто масло)

Recommended Posts

Някой занимавал ли се с такова нещо целта за предните който работят добре да станат по твърди че ми е нисък сивика и не веднъж се е удрял в земята(в 2-та теглича, куки) по по-големите и дълбоки неравности а и предпочитам по твърдата возия.За задните са вече за смяна но не са изпуснали и затова ще ги напълня с доста по гъсто масло. За предните може би хидравлично за трактори :) а за задните ми подхвърлиха идеята за някакво масло за скорости М60 или ет90 нещо подобно било.Возил съм се в опел с спортни амортисьори и обикновени пружини и ефекта беше много добър не знам дали ефекта при мен ще такъв но искам да пробвам. Технологията е проста дупчат се източват се и се пълнят с същото количество и после се запушватВъпроса ми е какво масло ще е подходящо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Височината на колата идва от пружините и амортисьорите нямат нищо общо с нея.2. Не се гъбаркай по този начин с амортисьорите, че ще патиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОРАБНА ГРЕС :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е какво масло ще е подходящо

Маслото е нови амортесьори, а най-добре с комплект пружини?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нови и баба знае но за намирането на не ментета си е търсене на игла в купа сено. Няма да я дигам а искам да се лашка по малко. Няколко пъти съм я усещал как опира в ограничителя на предните, пружините са си добре, 4th civi-ците са доста ниски отпред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да сложиш по твърди пружини, амортисьорите по скоро успокояват пружинирането на колата. :ebanjeee:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...