Jump to content
clinku

Гори масло

Recommended Posts

Здравейте купих я на скоро смених маслото мотул 6100 10w40 и да кажем че това е min/max на пръчката и беше толкова след като го наляхме :

 

---:-----------:--|----------- (маслото е правата чертичка а : е мин/мах)

 

и до момента съм минал около 1700 километра от които доста на ръчка тъй като още не мога да и се нарадвам и в момента нивото на маслото е толкова:

 

---:-----|-----:-------------

 

та искам да ви попитам нормално ли е това и горе долу като какво количество се равнява тази разлика ?

пс: съжалявам за простото обяснение с чертичкитеПубликувано изображение но нямам снимков материал

Редактирано от Clinku

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От мин. до макс е 1 литър.Не е нормално за 1700 км да изгори 1 литър.При мен се появи същият проблем, както не го пипа изведнъж започна да го пие :) Пробвах след това с мотул 15В50 но и него пиеше :) Вкарах я в бокса за смяна на сегменти и сега я разработвам :) Няма смисъл да се залъгваме колите ни не са първа младост,искат си своето :) Направи и свестен ремонт и двигателя повече няма да го мислиш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък минах около 4500 км и ми изгори някаде 1 литар щом от мин до макс е 1 литър и съм с масло 10в40 за марка незнам някакво германское ! а освен сегменти несели сменят и вложки ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли съм рекордьорът тук с 1л. на 200км ? :) Проблема обаче е ,че вече не може да се кара, тъй като последният път явно нямаше достатъчно масло и нещо се разтропа двигателя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята пък да чукна на дърво или по-скоро на някой дънер, преди 2200 км. го смених с ENEOS 10W40 Premiun.. както сам го сипал и нокат над максимумтака е и сега... ЕДИН ФАКТОР КОЙТО МНОГО МЕ КЕФИ В ТАЗИ ХОНДА е ТОВА!имайки предвид че предишното беше Licky Molly 10w40 MOS2 и постоянно доливах по 50-100 грама на известно време!става въпрос за Д15Б2 любимата ми моторетка на тези хонди

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предполагам също така голямо влияние оказва и това на какви обороти се кара двигателят ? а и само след смяна на сегментите ли се решава проблема

Редактирано от Clinku

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво става когато се кара с масло над максимума, не е ли вредно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предполагам също така голямо влияние оказва и това на какви обороти се кара двигателят ? а и само след смяна на сегментите ли се решава проблема

Покарай я в нормални обороти и може и да спре да харчи.Зависи в какви обороти я караш, ако прескочиш 1л масло на 1000км си за ремонт.И да ако не капе от никъде шанса да не е проблема в сегментите е нищожно малък такива са си сивиците сегментите си ги имат за консуматив(най често маслените спичат другите са си здрави и колкото повече масло харчи толкова повече върви).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво става когато се кара с масло над максимума, не е ли вредно?

Чак вредно...но не е желателно ;)То в крайна сметка затова си е написано "МАX", за да не се налива над него.Ако има склонност да хапва масълце, когато е над MAX ще го хапне по-бързо излишното. Също, ако има някъде пропуск на масло (от някоя семеринга, гарнитура и т.н) има шанс да се увеличи този пропуск.От опит знам, че най-добре да се налива на 2/3 от разстоянието между MIN и MAX.MIN o------!---o МАX

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,и моята гореше доста масло(и на 1 приятел също)но я вкарах в бокса за ремонт.Смених сегменти и биелни лагери.Затворих мотора с 10 на 40 на Репсол,след 1000км го смених с 10 на 40 Мотул и засега не е мръднало,а моя приятел сложи на неговата 10на40 Кастрол и каза,че долива по малко,но той и дава много жега на неговата.Поздрави. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че малко темата се разводни и се превърна в "Kой колко масло харчи" :) Няма смисъл да се самозалъгваш, че проблема е в маслото, високите обороти или някоя гарнитура.При показаните стойности за 1700 км маслените сегменти са запекли. Кофти за джоба е ремонта ама така ще е нали колите са ни само на по 300 000 :hondarulez: Измисли едни 5-600 лв и ще белнеш ауспуха :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тамън това исках да попитам да ми кажете приблизителна цифра за сегменти (не най-добрите а просто да свършат хубава работа) и за работата общо всичко ще е 5-600 така ли Публикувано изображение

Редактирано от Clinku

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода му не е чак толкова много особено ако стрелката на оборотомера редовно отива близо до червеното. . Чак да му белне аспуха най много да стане кафяв от ръжда :) особено ако има газова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Мотула попринцип бързо си заминава особенно тука нашия (Българския Мотул дето уж е внос от Франция и Германия)! Ако караш колата си в В-тека е нормално да си заминава масълцето! Ако не пуши бял дим от зад на гърнето не си за смяна на сегменти! И тукашния Български мотул го сменяй на около 6000 км!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тамън това исках да попитам да ми кажете приблизителна цифра за сегменти (не най-добрите а просто да свършат хубава работа) и за работата общо всичко ще е 5-600 така ли Публикувано изображение

 

+- 100лв. зависимост от майсторите колко ще ти искат...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...