Jump to content
Steinberg

Civic с мотори 90, 115 и 125 Hp

Recommended Posts

Здравейте!За някой въпроса ми може да е много глупав, но аз все пак да си попитам.Интересува ме има ли осезаема или голяма разлика във вървежа на трите мотора, на Сивик с - 90, 115 и 125 коня ?Ако може да се сравнът всеки със всеки. Може и да се дават някакви примери и времена.Благодаря на всички които имат и дадът своето мнение. Съжалявам ако има подобна тема.Поздрави Иво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...от 90 и 125 разликата наистина е осезаема другия 115 е по средата :) .Освен да намериш каталожни данни незнам някой да си е играл да замерва времена на 90кс. на 400м примерно или на километър...а и не си казал в каква генерация са двигателите.Тоя 115 предполагам е за 6-та ами другите може и да са 4-та или 5-та :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за 6-та генерация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен по-малкия данък аз лично не смятам ,че 90 има някави предимства пред 115 и 125. Аз карам Д15З6(115кс) и сам доволен като разход и като вървене няма проблеми примерно като искаш да изпревариш някой камион или тир извънградско. А 125кс особено купе си е класичка :cool: А що се отнася до вървене ВТИ му е майката.П.П. По начина по който, си формулирал темата мисля ,че е по-подходяща за рездел общи дискусии.(лично мнение разбира се)

Редактирано от Balinkata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има осезаема разлика колега, при условие, че всичите са без модификации, и тя си е нещо нормално както за време за ускорение от 0 до 100, така и на 402,33 (ако изобщо това питаш, защото не е ясно) :lol: В данъка има най-голяма разлика :) Питай по-конкретно. Например сивика с 90 конски сили до колкото знам е една от малкото сериини четириколесни с 1,5 литра мотор в света (поне за времето си), която достига 100км/ч за под 10 секунди, но това е за Сивик 5-та генерация, а теб те интересува 6-та :lol: И трите двигателя могат са приятни за каране, но всичо е субективно усещане индивидуално за всеки. Какво конкретно те интересува, защото така зададен въпроса ти има отговори състоящи се в него? :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И освен чистата мощност на двигателя има и други фактори, които да спомагат колите с повечко коне да бягат повече от тези с по-малко коне. Естествено тея фактори лесно могат да се изравнят, но щом говорим за стокови коли определено с повечкото коне тичат по-бързо :lol::)

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за отговорите :) Получих нужната информация :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...