Jump to content
Essential

Относно маслената помпа

Recommended Posts

Здравейте колеги, искам да Ви попитам при въртене само на стартер маслената помпа ще успее ли да качи масло до сток сензора за налягане на маслото ? Искам да напълня маркуча за захранване на турбината с масло преди да запаля колата и въртенето на стартер ми се вижда най- удачен вариант понеже малко ме е страх да запаля и в същото време да държа гайката на компресора за да не се завърти преди да е качило маслото, та помпта ще успее ли да напълни маркуча или да търся друг вариант ? Казаха ми да напълня колкото мога масло в масления филтър преди да го навия така щяло да качи по- лесно ? Какво ще ме посъветвате ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми успява да си качи масло,просто ще повъртищ малко и лампата на таблото ще изгасне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след всяка смяна на маслото и откачам или компа или делкото и въртене докато не изгасне ламбето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след всяка смяна на маслото и откачам или компа или делкото и въртене докато не изгасне ламбето

По точно при такива ситуации някъде из мануалите бях срещал, че се откача Буксата на делкото - тази с двата кабела(синия и жълто-черния)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка кой е най- добрият вариант да напълня маркуча за зхранване на турбината без турбианта да се завърти ? Да извадя кабелите на свещите ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

къде прочете свещи терорягата ти каза коя букса да дръпнеш на делкото може и бушона на компа да дръпнеш избери си някой вариант и действайкво толкоз му се чудиш само не вади свещите щото може да изръска комутатора :) ако не спреш захранването на делкотощом ти изгасне ламбето значи маслената помпа е направила поне 0.5 бара повърти още малко и всичко ще е бетон

Редактирано от atanasbe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и още един вариянт да не се направи "сух" старт на турбината.Разкачи маслената линия от към турбото и със една спринцовка сипи масло в турбината и после пак си закачи маслената линия.Колкото и да е на маслото му трябва 2-3 сек да стигне до турбото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...