Jump to content
tsurko

Съвет относон балон на гума

Recommended Posts

Здравейте колеги,днес си смених гумите, покарах малко и после като паркирах пред нас забелязах, че едната има балон:http://dl.dropbox.com/u/3391287/balon/IMAG0096.jpghttp://dl.dropbox.com/u/3391287/balon/IMAG0097.jpghttp://dl.dropbox.com/u/3391287/balon/IMAG0098.jpgВеднага ходих до един местен гумаджия и той ми каза, да отида утре. Можело да я подлепи с лепенка да я сложи отзад и да карам така и т.н. Честно казано не се имам за експерт, но това ми звучи малко несериозно и затова ще се радвам да ми споделите вашето мнение.Гумите ми са с DOT края на 2007, карал съм ги 2 сезона и мислех този да им е последен. За сега клоня да си купя 4 нови гуми, защото не ми се правят компромиси.Проблема е, че в момента съм в Горна Оряховица, понеделник трябва да съм в София и не е сигурно дали ще могат да ми намерят гуми толкова бързо.Та въпросите ми са: - какво бихте направили на мое място - глупаво ли е да сменям сега и 4те гуми? - ако преместя проблемната отзад мога ли да се прибера така до София, че да се разправям там с това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за първо време слагаяй я отзад и карай после може да я смениш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,днес си смених гумите, покарах малко и после като паркирах пред нас забелязах, че едната има балон:http://dl.dropbox.co...on/IMAG0096.jpghttp://dl.dropbox.co...on/IMAG0097.jpghttp://dl.dropbox.co...on/IMAG0098.jpgВеднага ходих до един местен гумаджия и той ми каза, да отида утре. Можело да я подлепи с лепенка да я сложи отзад и да карам така и т.н. Честно казано не се имам за експерт, но това ми звучи малко несериозно и затова ще се радвам да ми споделите вашето мнение.Гумите ми са с DOT края на 2007, карал съм ги 2 сезона и мислех този да им е последен. За сега клоня да си купя 4 нови гуми, защото не ми се правят компромиси.Проблема е, че в момента съм в Горна Оряховица, понеделник трябва да съм в София и не е сигурно дали ще могат да ми намерят гуми толкова бързо.Та въпросите ми са: - какво бихте направили на мое място - глупаво ли е да сменям сега и 4те гуми? - ако преместя проблемната отзад мога ли да се прибера така до София, че да се разправям там с това?

Като гледам,макар и на 4 години има си и грайфер и не са напукани.Ако се беше случило на мене щях да я преместя спокойно отзад и ако не е претоварена колата без проблеми си в голямото;)село.Ако не си много богат спокойно можеш да караш задни тези още два сезона:D.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да имаш проблеми - миналото лято карах с балон на задната гума и нямах никакви проблеми ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така наснимано е все едно да се обадиш на лекаря по телефона и да му кажеш "Докторе, зле ми е! От какво съм болен!".;)Извън всичко това обаче - балона ти въобще не е фатален - нито за гумата, нито за самият теб. Подлежи на ремонт и то съвсем надежден и сигурен. За целта обаче не чакай дълго, а отиди при човека или някъде, където смяташ, че ще го ремонтират качествено. Лепи се специална "подложка" от вътрешната страна, в която има абсолютно същите нишки като в твоята гума. Подложката има и посока за да бъдат радиално разположени и хоп - имаме чисто ново парче там, където си ударил гумата. Между другото само за статистиката - балон се появява, когато са скъсани две или повече нишки. Поправимо е в разумни граници, а в твоят случай - след ремонта можеш да я караш съвсем спокойно и предна с максималната за теб скорост.За да не пълня темата излишно - ако имаш други въпроси за тази гума - на ЛС.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за съветите! Така и ще направя, утре ще ги завъртя а в София ще си търся нови. За богат... не съм богат, но не ми се рискува точно с гуми, така че ще ги сменям.Гледах даже тестове в ADAC, за сега съм се спрял на Semperit Speed-Life.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако позволиш още два съвета...

1. Не се плаши от препоръките във форумите, а се довери на хората, за които твоят проблем е занаят.

2. Остави ADAC настрани... Истинският и добронамерен търговец ще ти предложи гуми за условията, в които ти самият ще ги ползваш, а не според нечии чужди критерии.

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако позволиш още два съвета...

1. Не се плаши от препоръките във форумите, а се довери на хората, за които твоят проблем е занаят.

2. Остави ADAC настрани... Истинският и добронамерен търговец ще ти предложи гуми за условията, в които ти самият ще ги ползваш, а не според нечии чужди критерии.

Успех!

 

Колега, по принцип си прав, но ти имаш ли доверие на търговците от които пазаруваш гуми? Гледам си от София - препоръчай ми някой.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не бих рискувал да карам с балон та дори и отзад,представи си ри скорост например 150-160км/ч да гръмне какво ще стане с теб и дали ще имаш удоволствието да си пишем пак;) Не си заслужава за пари да рискуваш здраве и живот:D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не бих рискувал да карам с балон та дори и отзад,представи си ри скорост например 150-160км/ч да гръмне какво ще стане с теб и дали ще имаш удоволствието да си пишем пак;) Не си заслужава за пари да рискуваш здраве и живот:D

Колега, абсолютно си прав. Въпроса ми беше да се прибера с нея до София. Аз с нормални гуми не си позволявам да карам с повече от 120-130, та камо ли с балон.Проблема е, че в Горна има доста ограничен асортимент гуми, а и моя размер не е много популярен. Според мен точно с гумите компормис не трябва да се прави, но ако си взема гуми от тук ще е един вид компромис, защото няма да е каквото искам, а каквото има.Та така... между другото ако някой има впечатления от Semperit Speed-Life да споделя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не върви да препоръчам себе си, та ще си трая.:)Puma, фантазиите ти не определят качеството и правотата на свършената работа... От друга страна ако държиш да ки представиш всички хипотетитчни ситуации-не автомобил, колело не трябва да караш!В този ред на мисли-добре свършената работа гарантира безопасност, но съм склонен да се съглася, че молитвата "Боже, опази ме от кофти майстори!" трябва да работи с пълна сила.:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то ако нямаш доверени гимаджия, маслар, човек за части и майстор значи си милионер. Щом на караш с над 140-150 км/ч и гуми за 120-130 кинта/гледам че си с 15ки затова такива високи цени/ ще са ти перфе. Аз мойта като си взимам гуми и казвам гумаджията"Пепи, искам гуми и отивам да пия кафе :) Сега съм с някакви General 185/65? 14ки и няма яд. Ако искаш разходи се до наше село и си купи 2 нови за предни и готово. Мога да ти дам и координати да се чуеш с човека и да се разберете...п.п. Ремонт на гума щом не познаваш майстора не прави. Сложи я задна или резервната и се прибери до Големото село с не повече от 80км/ч и готово. Тя задна ако гръмне не е толкова страшно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ценово - за подложка номер 14 или 16 си - около 20 лв. Монтаж , демонтаж и баланс - още х 3 лв. на операция .Тоест 30 - 35 лева , без загубеното време / около 1 час / и бензина . С правилно монтирана подложка сигурността на гумата практически е същата , като на такава без интервенции .Решението е твое .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Гумите ми са с DOT края на 2007, карал съм ги 2 сезона и мислех този да им е последен.....

 

Аз само това не разбрах, защо си мислел това да им е последен сезон..!? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...