Jump to content
Тошо

Раздвижна ролка

Recommended Posts

Изкам да знам за какво точно се слагат раздвижните ролки и как влйяят на работата на двигателя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си зацепиш правилно разпределителния вал с коляновия вал. Могат да влияят от малко по-добре до мнооого зле :D зависи как е сложена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Сигурно ли е, аз мислех, че е нещо свързано екологията? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то на фабричната ролка има белези да си зацепиш правилно ремъка :Dза кво ми е тази раздвижна ролка тогава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото като направиш mini-me и ти бяга после заради в-тек главата с половин зъб центровката на ремъка и колата не работи като хората. Иначе, ако нямаш вал и пари за дино след това са си грешни 150 кинта :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е чекрък ,олекотен ,с чиято помощ настройваш плавно градусите на газоразпределянето ,че и паленето в тунингован(най-често) двигател и за гъзърия ако е жлът.Обикновената ролка е с фиксирана позиция спрямо разределителния вал.И е добре да предвидиш и дино стенд ,за да стават нещата както трябв.Тва знам аз....

Редактирано от M&M

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:Dза кво ми е тази раздвижна ролка тогава

 

Че кой те кара да си слагаш ?? :D

 

nuddy , за екологията и по-точно: филтрира изгорелите газове :huh: (в духа на 1-ви април)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, то имало и хора дето внимават ;) ! И по моя календар е 1ви април... :P А по темата - целта на упражнението е всмукателния клапан да се отвори преди началото на такт всмукване, и изпускателния да се затвори след края изпускателния такт. Ама само едни ролки, и то без валове с гърбици, различни от стоковите !!! . Айде на тунинга и сбогом на паричките :D .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то на фабричната ролка има белези да си зацепиш правилно ремъка !!!за кво ми е тази раздвижна ролка тогава

Да задаваш чудни въпроси с неясен характер ;) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...