Jump to content
minalo

Honda Stream ?

Recommended Posts

Здравейте колеги! Искам скоро да си сменя колата,спрял съм се на Honda Stream.Има ли някой от вас наблюдения за този модел?Разход,консумативи....Някакви чести дефекти за които трябва да се внимава при копуването.Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, нямам наблюдения по автомобила,но ти намерих технически характеристики. ако можеш да си помогнеш с нещо ето линк http://honda.testdrive.bg/model/stream.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има поне 3 "документирани случая" (първи, втори, трети), ако мога така да ги нарека, просто се разтърси. В същите теми има и хора, които са имали, например този. Повечето са с малко мнения и сигурно не влизат редовно, така че ако те интересува нещо може или да питаш тук (с надеждата друг да ти отговори или поне да те насочи), или да им пишеш на лични и да се надяваш, че ще си прочетат уведомлението, което форума изпраща при лично съобщение по пощата. И 7-ма генерация Кибик седан не са много, но на мен не ми пречи особено, да ти кажа. Карам си я и си свиркам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги!Явно моделът който съм си избрал не е много харесван и разпространен.Аз мисля да рискувам и се надявам после да не питам как се отстранява този или онзи проблем :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай колега, един познат си взе въпросния Стрийм, никого не пита, хареса я човека, вече трета година кара и си свирка :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега вземаи без да мислиш но нека да е 2000 куб. То и Ферари не се среща често по пътищата но...... :o Аз карам Стрийм от година и половина и нищо не съм пипнал по него :D За горене си гори :P но пък и върви :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно заради разхода предпочитам по-малкия мотор:o А предполагам и данакът е доста различен,над 150к.с.не боли ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр.колега карам Стрйима-2001г 2.0 16в от 2008,освен консумативи друго не се сменя за сега за 50 000км.Ако имаш въпроси задавай ги смело.Поздрави А.Терзиев :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,какъв разход ти дава(градско-извънградско)Имаш ли наблюдения как е с корозията?:)

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти пич, аз карам 2.0 стрийм 2004 модел, сложил съм и газ и гори 10 с ръчкане, на 150 000 се приготви за съединител - 800лв в хонда, друго не съм пипал! Колата е уникална и много функционална.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,какъв разход ти дава(градско-извънградско)Имаш ли наблюдения как е с корозията?:)

Здрасти колега,Аз карам Стрийм от 1 месец, 2.0 е двигателя, разхода в града е около 8.5 - 9 литра, извън града пада с 1 литър, това е при нормално шофиране. Мисля, че по-малкия двигател няма да ти даде много по-нисък разход, защото колата е доста голяма и особено ако се включи климатроника веднага се усеща. Иначе колегата за съединителя е прав, и аз ще сменям скоро. Като функционалност автомобила е уникален, особено ако се качиш като мен от Сивик на Стрийм. Относно газовата уредба, според мен не си струва да прецакваш двигателя, но това си е мое мнение. Много пъргава кола, Vtec DOHC се оказва уникален двигател. Засега това са ми впечатленията. Ако мога да помогна с нещо друго питай.Поздрави. Редактирано от mitri

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря колега!За големината не се притеснявам,защото сега карам ксантия комби,а тя е малко по-голяма :) Ако разхода е такъв сигорно ще пропусна газовата,въпреки,че тази седмица покарах роувър на метан и в софия ми харчеше 5.8лв на 100км,направо не ми се слизаше от него:) Безавариино шофиране и благодаря отново!Между другото ,има ли тракшън контрол?

Редактирано от kytila
9. ��ма нужда от два по�та един �лед друг! Има бутон

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За големината исках да кажа, че е тежка за по-малкия двигател 1.7, макар че онзи ден говорих с едно момче, който караше с 1.7 и ми каза, че се държи много добре. Иначе като дължина си е нормален ван. Мойта няма тракшън но е 2002 година, мисля че модела след 2004 имат.

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам един немски сайт за статистика на автомобили. Ето тук е моя стрийм http://www.spritmonitor.de/en/detail/383160.html . От както съм го взел за безнин давам 0.12 еур/км. Средно ми го дава 10.33 литра/100 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се да попитам има ли значение броя на местата за пътния данък.Колко ви е данъка за София?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е от броя на местата, по-скоро данъка се плаща върху кубатура, но аз съм платил към 200 лв. по спомени за 2011 и 265 лв. гражданска отговорност, колата е 2,0. На предишната ми беше 145 лв и колата беше 1,6. Голяма кола, големи разходи, но децата са доволни :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти харесва взимаи смело но двулитровият двигател е по добрият избор той е по ново поколение и по икономичен от 1.7 карам Стрийм от 8 месеца и единственият проблем който имам е предстояща смяна на съединител и двата лагера на първичния вал а ето го моят, вярно той е друга бира My link

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Днес и аз се сдобих със Стрийм 1.7 :) Първото ми впечетление е ,че седалките са много твърди.Уж бях сядъл един два пъти докато си търсех,но явно твърдостта се проявява с по дългото седене на седалката.Мисля,че можеше да ги направят една идея по-меки тези седалки.Сега ми предстои стандартна смяна на консумативи и ремъци.Някой знае ли дали този мотор има защита при скъсване на агренаж и при смяната на ремъка ролката сменя ли се.Колата е на 115000км.има си и сервизна кнежка с дати,километри и печати,но знае ли човек на какво са способни търговците......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега , да си я караш със здраве !!! Този мотор е с верига и няма ангренажен ремък - спи спокойно :) Относно седалките - да , забелязва се значително твърди седалки при Хондите от тези години , но всеичко опира до нагласяне , поиграй си с нагласянето на седалката , предполагам ще има ефект ;) все пак не е Сивик от 92-ра , който има пейка с велурче :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След време се свиква :) Или поне аз свикнах. Със здраве да си я караш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги:) Аз проверявах за ремъка и ми казаха,че е с ремък(35лв) и една ролка(232лв)Тази вечер ще проверя по сервизните книжки дали ще пеше нещо,че снощи нямах време:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, със здраве да си я караш!! Хубаво е, че си проверил, защото колата ти е с ремък, който се сменя на 120 хил.км. 2.0 двигател е с верига. Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...