Jump to content
jaydog

Honda Civic 5ген 1.3 допитване

Recommended Posts

Днес бях с баща ми да оглеждаме една хонда, която по случайност нейния продавач е мой набор 1992 и незнае дали е с карбуратор или с карбуратор и моно-инжекция. Ако ли не, то какъв е разхода на тази 1.3 хонда с карбуратор. Продавача обяви че е 5-6 най-много )))

 

Четох из форума, но не намерих теми с нужната информация. Пък и ако може да ме посъветвате дали има някакви забележки относно този модел-

 

Поздрави !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

1.3 карбуратор

 

Публикувано изображение

 

 

1.5 моноинжекцион

 

Публикувано изображение

 

 

Не знам колко харчи 1.3, но 1.5 моно - 8-9-10 градско, 6 извънградско. Зависи от състоянието на двигателя и качеството на консумативите (както и шофьора). Зависи и от населеното място.

Редактирано от Nikolay Kozloduy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей млади мераклиЮ ! 1.3 е карбуратор -> 75к.с. ! Разхода е относително понятие , защото зависи от състоянието на мотора и на карбуратора и куп неща ! Но ако приемем че ДВГ е ОК ... нормалния разход за този двигател е 5.0-6.5/100 извънградско каране при скорост 80-120.Градско - 7.5-10/лято-зима пак при нормално каране ! Модела е идеален за млад шофъор като теб ! Лесен за управление и поддръжка.Ако е гледан екземпляр , ше имаш грижи само с ламарините и някой друг шарнир.Толкоз от мен ... :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колицата за млад шофер е много добре :ph34r: Само консумативи съм сменял с нея, пъргавичка си е за 75-те коня. Разхода както казаха относителен, но в 2.5-3.0 оборота идва към 7.5 градско. Извънградско идва към 6 ( при нормално каране )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам такова зверче и сам изключително доволен скоро я засякох и колко ми харчи 6 на 100 а с тези горива според мен е отлично а откам ремонти незнам само сипвам бенз и карам:ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

градско:8.5-11л./100км - ГАЗизвънградско:7-9л./100км - ГАЗ2пъти ходих до Банско тази зима в най-големия студ и при нормално шофиране - 7л./100км. ГАЗ :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря за бързото и изчерпателно отзоваване ! Ще се сдобия с колата мечта в четвъртък ! Отново благодаря колеги

Редактирано от jaydog

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се отбележа, извънградско ми пада до 5(карам с 80-90), градско макс. 7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...като бивш собственик на такава мога да кажа разхода ми е бил 5 на 100 извънграда ако карам до 3000об.От Шумен до Русе като карах малко по бързо скорсти между 130/150км/ч даде 6л.Градското нямам представа.Моята беше абсолютно безпроблемен екземпляр в отлично състояние само я обслужих и проблем никакъв не ми е създавала.Съвет не се хвърляй на най евтината:)Гледай дали е пипан свалян карбуратора.Наченки на ръжда по задните вежди :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най здравия мотор на хонда,аз съм имал две.Икономични са и подлежът на много прправки:offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички мотори на Хонда са здрави, стига да не са карани от някой мърляч :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах 1.3 карбуратор,градско в центъра на София ми даваше 7,5 ,извънградско ми е падала до 4 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извънградско около 5.5, градско около 7, зависи и колко газ и раздаваш, зимата нормално се покачват стойностите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...