Jump to content
Сивик 5

Въпрос за смяна на накладки

Recommended Posts

Здр те купих си накладки(задни) и вапросат ми е как да ги сменя защото майстора ме разтреля на място иска ми според мен космическа сума .Благодаря предварително:cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колко ти поиска ако не е тайна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече от накладките,много е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля и затова пиша тук за малко инфо как да си ги сменя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ако са дискови отваряш апарата, а буталото се навива няколко навивки с нещо широко (аз използвам секач) толкова, колкото да може да се затвори апарата с новите накладки, стягаш болта на апарата и си готов. Няма веднага да спират, а след известно време-докато стигне буталото до накладката. Ако е с барабан незнам как, но предполагам, че е по-лесно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буталото винаги се навива докрай! В противен случай рискуваш автоматичното регулиране на ръчната да не сработи, и няма да имаш ръчна. Преди да започнеш трябва да отхлабиш жилото на ръчната от гайката между седалките. Монтираш новите накладки, натискаш педала няколко пъти, и натягаш жилото на ръчната - 5-7 зъба. Преди И по време на работа следиш нивото на спирачната течност, да не прелее.Барабанните спирачки се сменяват малко по-трудно. Имаш повече неща за разглобяване и регулиране.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ааа, затова ли ми изчезна ръчната? :huh::DСменят се както Kresi-mir ти е обяснил :) .А за 60лв. незнам къде е Копривец обаче ще те издиря и ще дойда сам да ти ги сменя :P

Редактирано от Player101

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елементарно е,сподели с барабани или дискове си отзад и може би ще ти помогнем :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си разглабял барабани, по-добре викни някой, който го е правил. И после прецени дали ще се справиш. Не казвам, че е кой знае колко сложно, но си има някои тънкости. Може и за час и половина да се сменят, а може и цял ден да загубиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок колега ще ида до Русе там дано е по евтино ако някой Русе знае добар сервиз моля за инфо :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааааа, по-добре дай координати за GPS-а на Player101! Не че няма да се справиш, но ще ни отнеме повече време да ти обясняваме, отколкото той да ги смени!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какъв ти е проблема зададох конкретен вапрос а ти ми се палиш :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Съжалявам много, извинявай!Не разбирам, къде видя искрата, но, както и да е.Същото нещо, с малко по-други думи, е казал и nuddy.Сори!

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи скъпи, като са 60 лв? Моите ги купих 60 лева, пише на тях Made In Japan, но не знам каква марка са. Понякога цената като е висока не значи, че са хубави, но това не е винаги. Има и накладки по 20 лв, но тях не ти ги препоръчвам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D :D :D колега аз говоря че ми искат толкова за смяната а не колко струват:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.civicforums.com/forums/43-wheels-tires-brakes/207991-diy-drum-brake-shoe-replacement.htmlТук Можеш да видиш за какво става въпрос! Толкова ли няма някои стар механик в махалата,които поне разбира от лади,жугули и москвичи да видиш че и тои ще ги смени за около 10 мин :D Пък го почерпи после по една ракия и така :D Ко толкова има да му се чудиш :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много пари си е, наистина. Че ти за тези пари още едни можеш да си купиш :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Много ми е интересно, за колко време ще смени накладките някой, който няма опит, след като е прегледал горния сайт? За майсторите вече ясно - отнема им около 10мин. :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мен специално първия път ми отне един час, при положение, че дотогава въобще не бях виждал заден спирачен апарат през живота си и повечето от единия час отиде в зверене из страниците на ръководството, а не за работа :) . Втория път се оправих за 20 мин. Бях сам и пружините ми дадоха малко зор. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Именно, и аз така, когато(с 300 зора) отворих първата си барабанна спирачка, с 3мм.ръб на барабана!

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТцТцТц е най накрая успях след 4 часови маки:) :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега имаш накладки на колата и 60 кинта в джоба да почерпиш :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) :) Заповядайте никакав проблем искрено благодаря на колегата Кресимир:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Моля, за нищо(буквално)!По-скоро Respective е "виновен", не аз!п.п.Радвам се, че си успял!

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме питай как ама важен е крайния резултат да не повярваш ама имам перфектни спирачки и даже и рачна :ph34r::lol: :lol: мерси още 1 пат колеги за инфото иначе 100 процента щях да се оакамммм:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...