Jump to content
Ivo Myankov

D15b2 + D16z2 + V-tec

Recommended Posts

Всъщност колата е Сивик 5та хетч D15b2, смених:

от D16z2 - инсталация, компютър, делко, и всичко по пълната инжекция.

от D16z6 - колектор 4-2-1 и генерация

До колкото разбирам D16a6 и D16z2 са почти еднакви и въпроса ми е за да се бодне в-тек глава какво трябва да се смени или преправи.

Идеята е да сложа в-тек на моята и се надявам компа и делкото да могат да се преправят.

И заслужава ли си парите или няма чак толкова коренна разлика, че да хвърля още минимум 500 лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.honda-tec...ad.php?t=554053

Може да си ползваш делкото от А6,всмукателният колектор и ЕЦУ-то.

 

Добре, а какво още ми е нужно.

Или това е всичко? Само глава да намеря от z6 или z9 и после да ми настроят компа и това е ?

Прегледах го тоя линк и английския ми е добър, но повечето чаркове и на български не ги разбирам Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ангренажен ремък от д16з6 (104 зъба) и по желание раздвижена ролка :dry: Още малко кабели за Втека и си готов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябват ти :глава D16Z6;Z7;Z9 или D16y8гарнитура за главата от същите двигателикабели за свещите(z6)агренажен ремък 104 зъба, и малко кабели както каза Теро :o Маха се маслоограничителят на блока между 2-ри и 3-ти цилиндър,на ЕЦу-то сменяш чипа,като в него се задава да вкл. втека през изходите за климатика.Ако имаш такъв става с втек контролер.Без раздвижена ролка ще имаш разминаване половин зъб при агренажа.Делкото се захваща на един болт(или с планки на два :dry: )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...