Jump to content
pikaso906

маистора ми каза,че трябват предни носачи без видима причина

Recommended Posts

Колеги днес взех прелиуда от сервиза (един малък гараж) И маистора които ми е чичо ми каза 'трябват ти нови предни носачи с тия големи гуми няма да усетиш тропане,ама некаде ше испадне колелото' Гумите ми са 16 дебелички са към 185мм ширина обаче нищо да не усетя ни в завои ни в дупки.Дали не ме лъже нещо да ми вземе парите? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега ,на долните носачи няма нищо за разбиване освен тампоните които се сменят така че е безпочвено предложението да се сменят носачите.  Долния шарнир стои набит на шенкела и струва 33 лв на японската фирма 555 и се сменя бьрзо и безпроблемно. На горния носач има шарнир но и той е набит и има зегерка и подлежи на смяна. При горния носач е още по бьрза процедурата за смяна на шарнира, Това е. Няма смисьл от никакви носачи:D Ако има нещо друго питай пак за да не те подведат.

Редактирано от mom4i74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Значи няма опасност да ми испадне колелото в движение както каза той.Чудно ми е ,че никъде не ми тропа или нещо подобно та дори и да не са носачи наистина ли няма как да го усетя на път?

Редактирано от pikaso906

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ти   изпадне колело ако има разбит шарнир горен или долен но не и да се сменя цял носач. Долния може да го пробваш като дигнеш колелото в вьздуха и сложеш една щанга под него и го напьваш нагоре и отпускаш. Ако има луфт трябва да го усетиш . На мен са ми се разбивали долни шарнири и си потропваха по малко и в движение. Горните по трудно се откриват че са разбити.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ще пробвам щото нещо много ме съмнява :D Обаче за шарнири нищо не е казвал.

Редактирано от pikaso906

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти трябва помощ свиркай . Ще ти помогна ако трябва да се сменя нещо. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много колега ти сервиз ли имаш нещо или?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам сервиз ама си имам гараж и мойте коли си ги правя сам а и сьм разглобявал предницата няколко пьти  докато улуча на качествна марка шарнири:D А и ме е яд като видя как може да се набута някой без причина. Неказвам нищо за майстора. Може да се е обьркал човека без да иска:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще проверя носачите и ще се възползвам от ослугите ти колега благодаря много.Щото мисля,че иска да искара кризата на мои гръб,взе ми 150лв за работата по смяната на съединителя,а ми казват,че тва било много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D Нормално е да платиш 150лв. за смяна на съединител. Ненормално е чичо ти да те таксува наравно с останалите клиенти. Ама вие си знаете най-добре. То роднините ако не прецакаш, кой тогава... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За чичо ти щом 16 инчова джанта и гума със ширина 185 са големи, повече няма какво да го обсъждаме!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и по големи,но мисълта ми беше дали наистина са толкова големи ,че да не усетя разбити тампони носачи и каквото и да е?Не ми се вярва :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ще нацапам, но ако имаш разбит шарнир,втулка,тампон ще си тропа и с 14 цола и с 18. Глупаво ми се вижда това обяснение. Уважавай родата, но според мен трябва да семниш майстора :blink: !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чичо ти може да ти е Чичо ама не забравяй че е и "маистор" а на майстори и наркомани вяра да немаш !!! След носачите не му пречи да ти смени и реика щот почуква и може ти се откачи волана некъде. Съжалявам че не съм от София да отида при моя приятел Момчил и с него е така до де си бъбрим да си сменя водната помпа и да оставя един мастор гладен :blink: Така че възползваисе от предложението му и отиди поне да я огледате :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчи откъде купуваш читави петици?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то и фалишиви петици ли има?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги сега отидох побутнах я наляво надясно и предните гуми си се клатят.:dry: А задните не мърдат.Утре ще проверя и с лоста,ама тва май значи,че е за шарнири.:o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи отиди до ХЕЕД дето е на моста на Бакърена фабрика и да ти направят един преглед на ходовата част. 12 Лева ще ти струва та да ти кажат какво и е, и да спиш спокойно :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Момчи откъде купуваш читави петици?

От евро 07 сьм купувал части на 555. Но мисля да се вьзползвам  и от  услугите на M&S.  Редактирано от mom4i74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги колата мина на инспекция от мен и дядо ми които е с 50годишен стаж в областта на механиката (и преди 50 години е имало лагери и носачи).И стана ясно ,че лагерите на двете предни гуми хлопат.Сигурен съм,че 2 нови лагера са по ефтини от 4 нови носача или 2 нови шарнира както каза маистора. :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ето и развръзката на сагата с предните колела.Оказа се ,че нищо и няма,само шарнирния болт го стегна яко друг маистор и се оправи.Никви носачи,шарнири,лагери.Икво излиза чичо ми се е объркал бая (може и нарочно да се е объркал). А отделен въпрос е ,че се съмнявам,че е сменил съединителя с нов както каза и му платих за това.Ако пак се скапе съединителя след 2 3 месеца ще знам,че ме е излъгал. Дано да не е :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И дядо ти бърка с 50-те г. стаж в областа на механиката...П.П. Между другото, Хонда е известна с една от най-здравата / яка работа / ходова част / окачване / в световното автомобилостроене...кажи на дядото и чичото:ph34r::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...